Plakaty do pokoju dziecięcego – wybierz niepowtarzalną dekorację

Plakaty do pokoju dziecięcego – wybierz niepowtarzalną dekorację

Dekoracje do pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Muszą one spełniać kilka istotnych warunków bezpieczeństwa i estetyki. Jednak przede wszystkim mają służyć młodemu człowiekowi. Szukając czegoś niepowtarzalnego można natrafić na plakaty.

Jakie powinny być dekoracje do pokoju dziecięcego

Dekoracje do pokoju dziecięcego tak jak wspomniano na początku powinny spełniać kilka ważnych wymagań. Po pierwsze muszą one być jak najbardziej bezpieczne dla malucha. Ważne są więc materiały, z których zostają one wykonane. Najlepsze będą miękkie tkaniny, a także papier. Dają one pewność, że nic ciężkiego nie spadnie dziecku na główkę, a także nie ma ryzyka potłuczenia. Efektowne wazony, czy duże lampy należy schować na późniejsze lata, ponieważ dla dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z poznawaniem świata mogą stanowić one poważne zagrożenie. Właśnie dlatego wszelkiego rodzaju lampy powinny znajdować się wyłącznie na suficie, bądź blisko pod nim, w formie kinkietów. Wówczas nie będzie obaw, że maluch poparzy się o nagrzaną żarówkę, czy przewróci na siebie stojącą lampę. Tak więc, dekoracje do pokoju dziecięcego w najbezpieczniejsze formie to, dywany, kolorowe krótkie firanki, dekoracyjne poduszki, czy też ciekawe maty. Zapominać nie wolno jednak o przestrzeni ścian. To na nich przecież dziecko skupia szczególna uwagę, gdy leży w łóżeczku. Należy więc zadbać o to, by nie pozostały puste.

Plakaty jako dekoracje do pokoju dziecięcego 

Plakaty do pokoju dziecięcego dają możliwość stworzenia niepowtarzalnej dekoracji. Do wyboru są setki wzorów, które można nanieść na różnego rodzaju papier. Dodatkowo wszystkie wersje dostępne są w kilku formatach. Co więcej wybrać można także obramowanie, czy specjalnie dedykowane do plakatów wieszaki. Takie dekoracje do pokoju dziecięcego dają możliwość stworzenia wnętrza z charakterem. Można je zakupić przez internet, np. na stronie producenta https://posterilla.pl/pl/c/PLAKATY-DLA-DZIECI/77  jak i w sklepach stacjonarnych. Niestety jednak w tej drugiej opcji jest się zdanym na to co, aktualnie jest dostępne w ofercie. Sklepy internetowe mają tą znaczącą przewagę, że wybrany projekt zostanie przygotowany dla kupującego na zamówienie. Plakaty do pokoju dziecięcego warto również kupować w uzupełniających się parach. Będą one dekoracją, którą docenią zarówno rodzice jak i dzieci. Zawarte na nich przedstawienia zwierząt, roślin, ulubionych bohaterów, czy tez ciekawych cytatów dają wyobraźni prawdziwe pole do popisu.

Czy warto posiadać obraz w domu?

Czy warto posiadać obraz w domu

Każdy z nas pragnie tak urządzić i wyposażyć wnętrze swojego mieszkania, czy też domu, by zawsze chętnie do niego wracać. Dlatego też staramy się umieszczać w nich ciekawe dodatki, wybieramy dobrej jakości meble i kupujemy upiększające szafki na bibeloty. Bardzo często jednak zapominamy o tym, by ozdobić nasze ściany. Zazwyczaj są one pomalowane na jednolity, jasny kolor. Niekiedy pojawiają się na nich zdjęcia w ramkach, jednak jest to rzadkością.

Jak obraz może wpłynąć na wnętrze?

Tymczasem pusta, zupełnie niezagospodarowana ściana, ma ogromny wpływ na wygląd całego wnętrza. Staje się ono bardziej ponure, zwyczajne, a może nawet i smutne. Dlatego warto pomyśleć o tym, co na ścianie można umieścić. Przykładem takiego mądrego zagospodarowania i ozdobienia ściany, są obrazy na płótnie do salonu. Obrazy mają różną tematykę, kolorystykę, są także malowane w najróżniejszy sposób. Dlatego też każdy z nas pomimo tak odmiennych gustów, jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Obrazy bardzo dobrze wpływają na nasze wnętrza. Przede wszystkim sprawiają, że ściana wygląda dużo bardziej atrakcyjnie i przede wszystkim jest mądrze zapełniona.

Poza tym wiele osób zwraca uwagę na dzieła sztuki, nawet jeśli są to tylko i wyłącznie reprodukcje. Posiadanie takiego obrazu to bardzo dobry temat do rozmów z gośćmi, ciekawy dodatek. Oczywiście obraz bardzo uatrakcyjnia całe wnętrze. Nadaje mu charakteru, lekkości oraz płynności. Dlatego też mnóstwo osób decyduje się na obrazy na płótnie do salonu, choć umieszcza się je w różnych pomieszczeniach. Zarówno w sypialniach, pokojach gościnnych, jak i jadalniach.

Gdzie warto kupować obrazy?

Gdy chcemy umieścić taki dodatek w naszym domu, nie możemy oczywiście postępować zbyt pochopnie. Musimy wybrać obraz mądrze, by nie znudził nam się on za kilka chwil. Poza tym musimy również zakupić go w takim miejscu, które jest rzetelne i sprawdzone. Niektórzy młodzi artyści dopiero wchodzący na rynek, sprzedają swoje obrazy za niskie kwoty. Można zatem nabyć coś z pierwszej ręki. Nieco prostszym sposobem jest zakup obrazu na aukcji. Tam mamy wiele różnorodnych obrazów, możliwość wcześniejszego zapoznania się z nimi dzięki katalogom itp. Oczywiście nigdy do końca nie wiemy jaką ostateczną kwotę uda nam się wylicytować i czy ktoś nie przebije naszej oferty, ale są to bardzo pozytywne emocje i czasem można natrafić na prawdziwe okazje. Dziś obrazy na płótnie do salonu stają się coraz popularniejsze w naszych wnętrzach. To element zajmujący sporą część ściany, a mimo wszystko nadający wnętrzu lekkości.

Sprzedaż agregatów prądotwórczych – jak wybrać najlepszego sprzedawcę?

0
Sprzedaż agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze cieszą się bardzo dużą popularnością, która wynika z ich uniwersalności funkcjonalności i zróżnicowania modelowego. Na rynku możemy znaleźć wiele firm, które zajmują się dystrybucją tego typu urządzeń. Na co należy zwrócić uwagę, by wybrać takiego dostawcę, którego produkt spełni nasze oczekiwania.

Dobry sprzedawca to dobry doradca

Agregat to samodzielne urządzenie które stanowi źródło energii elektrycznej wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do linii wysokiego napięcia – dokonuje przekształcenia energii uzyskanej wskutek spalania mieszanki paliwowej na energię elektryczną. Wybór odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie. Dlatego dobry sprzedawca zaproponuje nam sprzęt dopasowany do naszych potrzeb, uwzględniając rodzaj, konstrukcję, sposób uruchamiania i typ zasilania. Każdy z wymienionych czynników należy uwzględnić, poszukując odpowiedniego urządzenia – jeżeli poszukujemy zasilania na biwak, rzecz jasna nie będziemy potrzebować zaawansowanego stacjonarnego agregatu przeznaczonego do pracy na wysokich napięciach. Selekcja jest bardzo ważna ze względu nie tylko na oszczędność, ale i bezpieczeństwo sprzętu (czuła elektronika może zostać łatwo uszkodzona, kiedy agregat nie posiada stabilizacji napięcia). Zatem dobry sprzedawca to również dobry doradca.

Doświadczenie i jakość

O odpowiednim dystrybutorze wiele mówi jego asortyment, referencje i historia. Warto współpracować z firmami, które obecne są na rynku od dłuższego czasu i mogą pochwalić się rekomendacjami od firm o zróżnicowanym profilu działalności. Mamy wtedy pewność, że niezależnie od pożądanych właściwości dostaniemy najlepszy możliwy sprzęt. A skoro o sprzęcie mowa, dobrze sprawdzić, na jakich podzespołach pracują oferowane przez daną firmę np. https://agregaty.com.pl/ agregaty. Jeśli znajdziemy tam takie marki, jak Mitsubishi, Iveco, Volvo czy Honda, czyli absolutnych liderów z branży, najwyższe parametry są zagwarantowane.

Sprzedaż agregatów prądotwórczych to dopiero początek

Następną, niewątpliwą zaletą jest fakt prowadzenia serwisu i wynajmu. Stawia to firmę w dobrym świetle, wskazując na profesjonalizm i zaufanie do własnego sprzętu. Jeżeli w dodatku, w ofercie znajdujemy szeroki wybór agregatów przenośnych, stacjonarnych i do traktorów, a oprócz tego różne inne pokrewne mechanizmy jak np. motopompy czy sprężarki, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że współpraca z danym sprzedawcą będzie owocna. Oczywiście na sam koniec warto jeszcze zasięgnąć opinii u klientów i poszukać recenzji na niezależnych portalach.

Rodzaje i zastosowanie lin różnego typu

0
Rodzaje i zastosowanie lin różnego typu

Zapewne większość z nas na co dzień nie zastanawia się nad tym, jak wykorzystać liny. Wynika to pewnie z tego, że nie zaliczają się one do podstawowych przedmiotów użytkowych, bez których nie obejdzie się żaden dom czy mieszkanie. Jednakże są sytuacje, w których tego rodzaju produkty są bardzo przydatne. Liny mogą zdać egzamin w rolnictwie, przemyśle, logistyce, sporcie wyczynowym i rekreacji, a nawet w świecie rękodzieła. Są bardzo różnorodne i każda z nich ma przypisane zgoła odmienne funkcje oraz zastosowania. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Liny i sznury – jest tego całkiem sporo!

Być może część z Czytelników słyszała o wyciągarkach. Możliwe, że ktoś nawet miał z nimi bezpośrednio do czynienia. To specjalne urządzenia, jakie służą chociażby do wyciągania samochodów z rowów oraz innych miejsc, z jakich nie da się ot tak wyjechać. Montuje się w nich liny stalowe ocynkowane, a także liny w oplocie PCV. Odporne na przecięcia i zerwanie są w pewnych sytuacjach nieodzowne. W tych samych maszynach da się również stosować liny syntetyczne – mniej odporne, aczkolwiek łatwiejsze w konserwacji i nie poddające się korozji. Oczywiście zawsze trzeba upewnić się, że zastosowane warianty lin spełniają wymagania związane z wytrzymałością. Musi im też towarzyszyć starannie dobrany zestaw akcesoriów.

Z kolei liny gumowe są relatywnie elastyczne, więc sprawdzają się w mniej wymagających warunkach. Można ich używać chociażby w ogrodnictwie i do związywania snopków w ramach działalności rolniczej. Interesującą kategorią są liny plecione, dzielone standardowo na dwie kategorie. Z jednej strony liny plecione PPF, a z drugiej liny fluo-ultra. Najczęściej są wykorzystywane w kontekście aktywności sportowej. Są atrybutem żeglarzy i załóg jachtów. Mogą sprawdzić się jako elementy mocowań i asekuracji w pracach alpinistycznych – oczywiście w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami, takimi jak karabińczyki, jak też z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Liny jutowe – dla sportowców i dla artystów

Juta jest surowcem w stu procentach naturalnym i znanym od dekad ze swoich właściwości. Nawet najcieńsza lina jutowa jest wyjątkowo wytrzymała – wykazuje odporność na spore obciążenia, a nawet na przecięcia. W sprzedaży dostępne są liny różnej grubości, jakie da się wykorzystać na mnóstwo sposobów (zobacz na muntech24.pl). Można tu wskazać chociażby prace rękodzielnicze (powstają z nich efektowne, ekologiczne ozdoby), ale także treningi sportowe. Na bazie lin jutowych można przygotować linę do ćwiczeń siłowych na podciąganie i wspinanie, co stało się bardzo popularne.

Musi pojawić się pytanie, gdzie takie produkty nabyć. Rynek jest całkiem rozbudowany, ale liny i sznury w asortymencie sklepu Muntech24.pl zdają się wyróżniać. Również dlatego, że oprócz wymienionych powyżej da się tam znaleźć takie produkty jak sznurki murarskie (szeroko używane w budownictwie) czy też sznurki do bielizny (niezbędne w niemal każdym domu). – Nasza oferta lin i sznurów jest jedną z bardziej wszechstronnych w Polsce. Przekłada się to na liczbę zamówień – mówi pan Szymon, ekspert sklepu. – Jako jedni z nielicznych możemy zapewnić klientom naprawdę niskie ceny, zarówno w hurcie, jak też w detalu – dodaje specjalista. W sprzedaży znalazł się także osprzęt do lin, w tym kausze, szekle czy haki.

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna jako nowy trend we współczesnym budownictwie!

0
Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna jako nowy trend we współczesnym budownictwie!

Czym jest rekuperacja?

 

Rekuperacja to pojęcie z którym spotykamy się obecnie coraz częściej. Jest to innymi słowy nowoczesny system wentylacji, który pozwala uzyskać prawidłowy przepływ powietrza, szczególnie w domach, w których stosowana jest solidna warstwa ocieplenia, energooszczędne płyty fundamentowe czy szczelne okna z potrójnymi szybami.

Rekuperacja – jak działa?

 

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jakim jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna możemy skutecznie odzyskać energię z zanieczyszczonego powietrza, a wszystko za sprawą rekuperatora. Dobrze przemyślana wentylacja zapewnia świeże przefiltrowane powietrze w całym domu przez cały rok. Warto również dodać, iż dzięki wykorzystaniu rekuperacji, w okresie zimowym możliwe jest zyskanie sporych oszczędności, a wszystko za sprawą zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku!

Zalety stosowania rekuperacji

Wentylowany mechanicznie za pomocą rekuperacji dom jest świeży i wolny od nadmiaru dwutlenku węgla, ale również bakterii, wirusów, nieprzyjemnych zapachów czy roztoczy. Dzięki jej wykorzystaniu, pomimo faktu, że spędzamy czas w ciepłym domu, oddychamy czystym powietrzem jak podczas spaceru na świeżym powietrzu.

Wykorzystanie rekuperatora pozwala sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu za sprawą wymiennika ciepła. Co więcej, nowoczesne rozwiązania pozwalają jonizować powietrze, a latem zyskujemy przyjemny chłód bez konieczności otwierania okien – co ogranicza również obecność niechcianych owadów.

Działanie rekuperacji

Cały proces rekuperacji polega na zasysaniu świeżego powietrza z zewnątrz, aby następnie doprowadzić je do centrali wentylacyjnej. Kolejno nakierowywane jest ono na wymiennik ciepła, przez co w okresie zimowy jest one lekko podgrzewane, a latem przyjemnie chłodzone. Swobodny przepływ powietrza działa doskonale za sprawą wentylatora, który umiejscowiony jest w centrali, który pozwala rozprowadzać je po całym domu. Z kolei zużyte powietrze zostaje wciągane z wewnątrz, aby następnie trafić do centrali, a w efekcie końcowym do wyrzutni powietrza zlokalizowanej na dachu lu ścianie budynku.

Pralka automatyczna Samsung – najnowsze technologie w twoim domu

0
Pralka automatyczna Samsung – najnowsze technologie w twoim domu

Chcesz, aby Twoje pranie było idealnie czyste w krótkim czasie? Szukasz urządzenia, które będzie się cechowało efektywnością i przemyślaną konstrukcją? A może chcesz zyskać możliwość dodawania ubrań w czasie prania? Jeżeli tak, sprawdź najnowsze technologie oferowane przez producenta Samsung i zachwyć się innowacyjnymi udogodnieniami.

  • QuickDrive

Innowacyjny system QuickDrive, złożony z głównego bębna i tylnej płyty, sprawia, że czas potrzebny na dokładne wypranie ubrań skraca się o połowę. Bęben i płyta obracają się niezależnie od siebie, dzięki czemu ubrania poruszają się w różnych kierunkach, a pranie jest o wiele skuteczniejsze. Przemyślana konstrukcja optymalizuje czas wirowania, dwie drogi natrysku skracają zaś czas potrzebny na płukanie. Ubrania prane w starszych modelach pralek często noszą na sobie ślady białego osadu – to rezultat nieefektywnego płukania spowodowanego skróconym czasem prania. Pralka automatyczna Samsung dopiera nawet uporczywy brud w bardzo krótkim czasie.

  • AddWash

Możliwość dodawania ubrań w czasie prania to funkcjonalność, którą docenią wszyscy użytkownicy. Pralka automatyczna Samsung, np. model WW70K5213WW, została wyposażona w dodatkowe drzwi, dzięki czemu w każdej chwili możemy dorzucić kolejne sztuki do prania. Co ciekawe, jeżeli zdążymy dołożyć rzeczy w ciągu 15 minut od rozpoczęcia sesji, możemy być pewni, że zostaną dokładnie wyprane. W każdej chwili możemy dodać także płyn zmiękczający albo inny detergent, jeżeli uznamy, że jego ilość jest niewystarczająca.
Jeżeli zależy nam jedynie na delikatnym odświeżeniu garderoby, wystarczy dodać ubrania tylko na czas płukania lub wirowania.

  • Eco Bubble

Koreański producent słynie z rozwiązań proekologicznych, dlatego każda nowoczesna pralka automatyczna Samsung została zaprojektowana w technologii Eco Bubble. Jeszcze przed rozpoczęciem prania dochodzi do połączenia wody, detergentu i powietrza, dzięki czemu na powierzchni tworzy się delikatna, aktywna piana wnikająca w tkaninę o wiele szybciej niż w tradycyjnych cyklach prania. Dodatkowa aktywna piana Bubble Soak ułatwi usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń bez konieczności użycia silnych detergentów. Jeszcze przed zaprogramowaniem urządzenia skutecznie zmiękczy zabrudzenia i pozwoli szybko je usunąć.

Pralka automatyczna Samsung – cicha i sprawna praca

Aby pranie było jeszcze bardziej energooszczędne i ekologiczne, producent zastosował specjalny silnik Digital Inverter, który – oprócz niskiego poboru energii – gwarantuje cichą i bezawaryjną pracę przez długie lata. Dużym ukłonem w stronę klientów, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad domowym sprzętem AGD, jest wdrożenie systemu monitoringu stanu technicznego urządzenia. Każda nowa pralka automatyczna Samsung została wyposażona w system Smart Check, który wykrywa wszelkie nieprawidłowości w pracy urządzenia i przesyła na aplikację mobilną szybkie i łatwe pomysły na rozwiązanie problemów. Od teraz możesz sam zwiększać wydajność swoich sprzętów!

Obrazy drukowane – piękna dekoracja do mieszkania i domu

0
Obrazy drukowane – piękna dekoracja do mieszkania i domu

Nowoczesne obrazy to propozycja zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Z jednej strony dopełniają wystrój wnętrza, a z drugiej – mogą być prawdziwymi dziełami sztuki, które zadowoloną osoby lubiące otaczać się pięknymi przedmiotami.

Dekoracje ścienne potrafią być dyskretnym obrazkiem zawieszonym nad fotelem lub wręcz przeciwnie – zaprezentowane w dużym formacie, gdzie odgrywają główną dekoracyjną rolę w danym pomieszczeniu. Polacy kochają nowoczesne wnętrze, gdzie chętnie ustawiamy meble i dodatki w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Problemem bywa jednak dobór odpowiednich dekoracji ściennych – wszak tradycyjne obrazy w drewnianych czy złoconych ramach zdecydowanie nie wkomponują się w taką nowoczesną przestrzeń. Na szczęście z pomocą przychodzi zaskakująca kombinacja sztuki, fotografii oraz technologii – nowoczesne obrazy drukowane na płótnie.

Nowoczesny obraz to uniwersalna dekoracja ścienna

Dzięki nowoczesnej formie (bezramowej, z zadrukowanymi bokami) obrazy nie wymagają oprawy i można je powiesić od razu na ścianie lub ustawić w ciekawym miejscu, na przykład na gzymsie kominka. Od wielu już sezonów moda na duże, drukowane obrazy nowoczesne nie opuszcza polskich mieszkań i domów. Jeden dekoracyjny obraz potrafi pięknie ozdobić salon lub kuchnię, a mnogość wzorów i kolorów daje ogromne możliwości wyboru.

drukowane obrazy nowoczesne

Typowe nowoczesne obrazy do wnętrz drukowane są na specjalnym płótnie flizelinowym pięknie oddającym kolory. Wysoka jakoś obrazów to także odpowiednia rozdzielczość druku, która gwarantuje ostrość obrazu i głębię barw. Dzięki specjalnej ochronie UV nowoczesne obrazy drukowane nie blakną nawet jeśli są narażone na długotrwałe nasłonecznienie.

Tysiące wzorów dostępnych od ręki, w dowolnym formacie

Ogromną zaletą drukowanych obrazów jest wolność wyboru, zarówno wzoru, jak i rozmiary czy nawet formy. Zamawiając nowoczesny obraz możemy wybrać jeden z setek tysięcy dostępnych wzorów, a następnie zdecydować, czy producent ma go nanieść na małe czy duże płótno, kwadratowe, prostokątne, a może kilkuczęściowe? Wybór jest niemal nieograniczony.

obrazy nowoczesne

Do salonu wspaniale pasują obrazy nowoczesne przedstawiające panoramę miast, nocne życie czy pejzaż. W modzie są także abstrakcyjne wzory i geometryczne wariacje. Taki obraz znakomicie przełamuje minimalistyczny styl salonu dodając mu nieco koloru i ekstrawagancji. Do sypialni i kuchni znakomicie pasują obrazy z motywami florystycznymi – przedstawiające kompozycję kwiatów lub liści, a także subtelne pejzaże o stonowanych, kojących oczy barwach. Modne dekoracje ścienne to także różnego rodzaju obrazy 3d, fototapety czy wielkoformatowe naklejki.

Uzyskać więcej przestrzeni i stylu w salonie

0
Uzyskać więcej przestrzeni i stylu w salonie

Salon to często miejsce centralne w domu lub mieszkaniu. To w nim przyjmuje się znajomych, rodzinę, przyjaciół. Przestrzeń ta odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie zyskują odwiedzający, wyrabiając sobie na jej podstawie opinię o reszcie domu. To, w jaki sposób dom lub mieszkanie zostanie odebrane przez innych, przenosi się na osobisty wizerunek, aranżacje domowych przestrzeni mają za zadanie nie tylko zapewnić komfort, ale przede wszystkim podkreślić zorientowanie na styl mieszkającego.

Mniej znaczy lepiej

Salon dawniej był miejscem, w którym „składowało” się najbardziej reprezentatywne dodatki, celem olśnienia przybyłych. Dziś odchodzi się od zamieniania tej przestrzeni w zawaloną sprzętami „graciarnię” poprzez zapełnianie każdego wolnego metra kwadratowego. Nowoczesne style wykończeniowe orbitują wokół minimalizmu. Mniejsza ilość sprzętów jest w stanie wbrew pozorom wyrazić więcej zarówno z pomieszczenia, jak i życiowego zorientowania samego właściciela. Głównym sprzętem w salonie jest sofa lub kanapa, na której spoczną goście oraz na której będzie relaksował się właściciel w wolnym czasie. Sofa często zajmuje zbyt dużo przestrzeni jednocześnie nie będąc w stanie komfortowo pomieścić odwiedzających. Dostawianie krzeseł, szukanie foteli lub taboretów nie zawsze się sprawdza. Gdy chce się utrzymać minimalistyczny wystrój, każdy kolejny zakup różnorodnych dodatków może przerodzić się w zakupową lawinę, a argument, „że chciało się dobrze” nie poprawi wystroju, ani nie załata dziury w budżecie. Rozwiązaniem są nowoczesne narożniki, które umożliwiają zyskanie maksimum przestrzeni z nawet niewielkiego metrażu. Remontując dom/mieszkanie lub przeprowadzając aranżacyjne modyfikacje, kwestii wykończenia salonu trzeba poświęcić więcej uwagi. Przestrzeń ta musi zarówno charakteryzować się komfortem oraz stylem, jak i być spójną pod względem wizualnym z innymi pomieszczeniami.

Siedzieć i spać wygodnie

Nowoczesne narożniki to nie tylko prezencyjny dodatek, który pozwoli olśnić odwiedzających. W minimalizmie wykończeniowym chodzi przede wszystkim o znalezienie złotego środka między prezencją, a funkcjonalnością. Zainwestowanie w meble, które pozwolą powołać do życia unikalne wizje wykończeniowe, jak i cieszyć się komfortem na co dzień, a nie tylko otwierać drzwi salonu, kiedy przyjdą goście, jest lepszym rozwiązaniem niż ciągłe utrzymywanie gry pozorów. Narożniki do salonu to szeroka kategoria stylowych produktów, pośród której każdy kupujący, znajdzie model dopasowany do jego indywidualnych potrzeb, metrażu, wykończeniowej wizji oraz możliwości finansowych.

Jakiej farby ściennej użyć do remontu pokoju dziecięcego? 3 cechy produktu, które należy wziąć pod uwagę

0
Jakiej farby ściennej użyć do remontu pokoju dziecięcego? 3 cechy produktu, które należy wziąć pod uwagę

Odporność na szorowanie i zmianę koloru, brak szkodliwych substancji oraz szybka aplikacja – to podstawowe i najważniejsze właściwości farby używanej do remontowanego pokoju dziecięcego, które powinny decydować o jej wyborze. Dlaczego to właśnie one są tak istotne? Jaka farba ścienna jest w stanie sprostać tym wymaganiom?

Dlaczego warto wykonać izolację poddasza pianką PUR?

0
Dlaczego warto wykonać izolację poddasza pianką PUR?

Posiadanie domu to marzenie wielu ludzi. Dla wielbicieli cichego wiejskiego życia taki dom jest wprost idealny, żeby odpocząć, wychować dzieci i cieszyć się z całą rodziną czystym i świeżym powietrzem. Jeżeli już udało nam się kupić swoje cztery kąty, to warto dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób na izolację i ocieplenie poddasza. Chcąc zamieszkać pod stromym dachem musimy go najpierw ocieplić. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu możemy oszczędzić znaczne kwoty na ogrzewanie, a w przypadku dużego domu, może się to okazać kluczowe. Jak zatem wyglądała izolacja poddasza jeszcze kilka lat temu, a jak wygląda obecnie? Wyjaśnia specjalista izosolux.pl.

Izolacja poddasza wełną mineralną

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsza wydawała się izolacja poddasza tworzywem, które nazywane jest wełną mineralną. Jest to materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego. Obecnie można wykazać pewne wady tego materiału. Wełna mineralna przede wszystkim jest higroskopijna. Oznacza to, że ciągnie wilgoć, co w przypadku ocieplenia poddasza nie pożądane, ponieważ nabierając wody staje się cięższa i dodatkowo obciąża konstrukcję dachu. W wełnie mineralnej lubują się niektóre gryzonie np. kuny, które lubią, zwłaszcza w okresie zimowym, założyć sobie w nich gniazdo. Dodatkowo wełna mineralna wcale nie jest łatwa w montażu i może być szkodliwa dla osoby, która się zajmuje montowaniem. Dlatego między innymi powstała alternatywa dla wełny mineralnej, a jest nią pianka PUR.

Co to jest pianka PUR?

Pianka PUR to tworzywo poliuretanowe, które może przyjmować bardzo różną formę (od twardych po elastyczne). Są powszechnie stosowane w przemyśle chłodniczym – do produkcji lodówek i zamrażalek. Używa się jej także przy produkcji obuwia, materacy. Jest także świetnym produktem, dzięki któremu z łatwością zamontujemy okna oraz drzwi. Ale przede wszystkim jest używana do izolacji termicznej i akustycznej najróżniejszych pomieszczeń, w tym także poddaszy.

Zalety ocieplania poddasza pianką PUR

Zalety ocieplania poddasza pianką PURSkoro już wiemy, co to jest pianka PUR, to warto zatrzymać się nad jej specjalnymi właściwościami. Przede wszystkim montowanie pianki PUR jest bardzo proste i mało uciążliwe. Używa się do tego celu specjalnego natrysku. Dzięki temu, że nawet cienką warstwą jesteśmy w stanie ocieplić poddasze, możemy zwiększyć powierzchnie pomieszczeń użytkowych. Pianka PUR jest lekka, więc nie obciąży naszego poddasza, a dzięki swoim właściwościom może nawet wzmocnić konstrukcję dachu. Dodatkowo pianka PUR idealnie przylega do powierzchni, na której jest montowana, dlatego nie osunie się lub nie sfilcuje, jak to się może stać w przypadku wełny mineralnej. Poliuretany są bezwonne i przyjazne dla środowiska. Nie trzeba się także martwić, że zostaną zaatakowane przez grzyby lub pojawi się na nich pleśń, nie lubią ich także gryzonie. Pianka PUR nie jest także produktem łatwopalnym, co jest kluczowe w przypadku konstrukcji dachowych.

Jak widać pianka PUR ma wiele zalet, dlatego warto ją wykorzystać do ocieplenia poddasza.

Więcej na stronie izosolux.pl

F.H.U IZOSOLUX Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków, tel: +48 606 108 176.

ZOBACZ TEŻ