Lampy do salonu – sprawdź najnowsze trendy w wykończeniu wnętrz!

0
Lampy do salonu – sprawdź najnowsze trendy w wykończeniu wnętrz!

Grono zwolenników nowocześnie urządzonych wnętrz powiększa się z roku na rok. W sukurs temu zjawisku idą producenci wyposażenia, którzy regularnie rozbudowują swoją ofertę o nowe modele wykonane na modernistyczną modłę. Trend oczywiście nie ominął również firm z branży oświetleniowej. W katalogach spotkamy bardzo wiele naprawdę ciekawych rozwiązań, które oprócz niezbędnej funkcjonalności dorzucają swoje trzy grosze w kwestii dekoracji, nierzadko spinając cały wystrój. Poniżej dowiecie się, jak wyglądają najnowsze trendy w wykańczaniu wnętrz w kategorii oświetlenia salonu!

Optymalnie dopasowane oświetlenie w salonie

Niezależnie, od tego, jaki charakter docelowo ma mieć aranżacja salonu, najważniejszą kwestią pozostaje dopasowanie oświetlenia do urządzanej przestrzeni. Głównym punktem odniesienia jest centralne źródło światła, którym zwykle jest lampa sufitowa bądź wisząca. Jednak ponieważ mamy tu do czynienia z pomieszczeniem, gdzie domownicy spędzają większość czasu, oddając się rozmaitym aktywnościom, jedno źródło o za mało. Niezbędne są dodatkowe lampy, doświetlające wszystkie strefy zacienione. Odgrywają one również niebagatelną rolę przy tworzeniu odpowiedniego nastroju. Do tego zadania najczęściej stosowane są lampy stojące, chociaż coraz częściej korzysta się również z kinkietów, czy niezwykle popularnych ostatnimi czasy paneli LED.

Nowoczesne lampy wiszące jako główne źródło światła w salonie

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, jeśli mowa o głównym źródle światła, są lampy wiszące. Osoby odpowiedzialne za wystrój cenią tę kategorię produktową za funkcjonalność oraz design. Przy tym warto pamiętać, że chociaż przewód, na którym wisi lampa, można znacząco skrócić, nie będzie to najlepsze rozwiązanie w mieszkaniach o małej przestrzeni użytkowej. Jednak, jeśli urządzamy przestronny salon w nowoczesnej stylistyce, lampa wisząca o znakomity pomysł. Przede wszystkim producenci dają nam bardzo szeroki wybór. Zaczynając od stosowanych materiałów, a na geometrii klosza kończąc, oferowane modele prezentują się bardzo ciekawie. Jedno lub kilka źródeł światła “opakowanych” jest w tworzywa sztuczne, szkło, metal, drewno, a nawet beton. Jest to podejście modernistyczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu – nie stanowi to wyniku chwilowej mody, a głęboko przemyślanej ergonomii posypanej czasami większą, czasami mniejszą szczyptą ekstrawagancji.

Lampy stojące do salonu, atrakcyjne dopełnienie wystroju

Jak wspomnieliśmy wcześniej, główne źródło światła w salonie powinno być w gustowny sposób uzupełnione dodatkowym. W tej kategorii największą popularnością cieszą się lampy stojące, które są dostępne w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu. Rozwiązanie posiada wiele zalet, łącząc w sobie praktyczną funkcjonalność oraz walory estetyczne. Lampy podłogowe możemy podzielić na cztery kategorie – oprócz klasycznych, są to lampy łukowe, oświetlające sufit oraz bardzo modne ostatnimi czasy lampy na trójnogu. Klasyczne lampy to długa stopa zakończona kloszem wykonanym z mniej lub bardziej klasycznego materiału (w przypadku aranżacji nowoczesnych, częściej niż tkanina będzie to tworzywo sztuczne, szkło lub metal). Przy ich użyciu tworzy się wyspy świetlne, które w efektowny sposób dzielą przestrzeń. Lampy wygięte, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia wygięta podstawa, co sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla fanów dobrej lektury. Ten typ lamp można w ciekawy sposób połączyć z umeblowaniem. Lampy oświetlające sufit mają snop światła skierowany ku górze. Dzięki zjawisku odbicia tworzy się przyjemne, rozproszone światło, niezawodne przy budowaniu oryginalnego nastroju. Lampy na trójnogu kończą z klasycznym pojmowaniem lampy podłogowej jako klosza na podstawie. Zamiast niej pojawia się trzy nogi, które stanowią doskonałe uzupełnienie ekstrawagancko urządzonych wnętrz.

Listwy oświetleniowe – ciekawa alternatywa dla lamp podłogowych i kinkietów

Ciekawą alternatywą dla wspomnianych lamp stojących, a także dla kinkietów są listwy oświetleniowe. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Wykorzystują one taśmy z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma żarówkami LED i są najczęściej stosowane jako oświetlenie ścienne, lub sufitowe. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji natężenia światła, zmiany koloru, a także oryginalnego wykończenia salonu.

Docieplanie stropodachu, czyli jak ograniczyć utratę ciepła w twoim domu?

0
Docieplanie stropodachu, czyli jak ograniczyć utratę ciepła w twoim domu?

Każde gospodarstwo domowe szuka oszczędności. Dlatego wybór konstrukcji umożliwiających ograniczenie nadmiernych wydatków są teraz bardzo popularne. Jednym z takich rozwiązań są stropodachy. Jakie korzyści generują?

Jak zbudowany jest stropodach?

Zanim przejdziemy do korzyści, jakie daje wykonanie stropodachu, zastanówmy się co kryje się pod tym terminem. Jest to ostatnia kondygnacja budynku, która pełni jednocześnie funkcję dachu płaskiego. Dlatego w stropodachach nie ma poddasza. W budownictwie mieszkaniowym  wykonuje się stropodachy wentylowane. W sześciowarstwowej konstrukcji wyróżniamy strop, paroizolację i termoizolację. Druga warstwa jest szczególnie ważna nad tzw. pomieszczeniami mokrymi. Wykonuje się ją z folii lub papy. Termoizolacja natomiast jest tworzona z wełny mineralnej i celulozy. Po niej przychodzi przestrzeń powietrzna, która gwarantuje wentylację. Stropodach wieńczy warstwa pokrycia dachowego wykonana z papy, która jest wzmacniana przez konstrukcję z płyt korytkowych albo panwiowych.

Z czego wykonuje się termoizolację?

Taka konstrukcja sprawia, że docieplanie stropodachu przynosi wymierne korzyści. Za wszystkim stoi nowoczesna technologia, która pozwala na wykonanie tej konstrukcji podczas jednej operacji technologicznej. Istotną rolę pełnią wełna i celuloza. Granulat wełny wykorzystuje się pod postacią waty szklanej lub wełny skalnej. Dzięki niej stropy, poddasze nieużytkowe i stropodachu wentylowane zyskują dużą izolacyjność materiału. Są także odporne na działanie szkodników i korozji. Wełna nie wymaga żadnej konserwacji, nie absorbuje wilgoci z otoczenia i jest niepalna. Dzięki temu konstrukcja jest w pełni bezpieczna. Celuloza natomiast jest przyjazna dla środowiska, gdyż do jej uzyskania potrzebny jest niewielki nakład energii. Jej obecność zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Jakie zalety niesie ze sobą docieplanie stropodachu?

Korzyści wynikające z docieplania stropodachu będą odczuwalne niemalże natychmiast. Zimą zredukowana do minimum zostanie nadmierna utrata ciepła przez dach, latem zaś wewnątrz budynku będzie chłodniej. Docieplanie stropodachu pozwoli nam więc obniżyć rachunki za ogrzewanie. W Polsce działa wiele firm zajmujących się tym tematem. Tutaj znajdziesz jedną z nich https://stropodachy.com.pl/. Docieplanie stropodachu wpływa także na izolacje akustyczną, gdyż redukuje zjawisko rezonansu. Absorbuje też dźwięki, dzięki czemu hałas z innych pomieszczeń czy spoza budynku nie dociera do naszych uszu. Docieplanie stropodachu wydłuża także żywotność konstrukcji dachowej. Zapobiega bowiem jej przegrzaniu w trakcie największych upałów.

Naprawy elektryczne – jakich błędów unikać?

Naprawy elektryczne – jakich błędów unikać?

Remontując swoje mieszkanie czy budując własny dom, konieczne jest zaplanowanie założenia, wymiany lub renowacji instalacji elektrycznej. Nie jest to jednak zajęcie dla laika, więc rzadko podejmujemy się tego na własną rękę, a z reguły decydujemy się na wynajęcie fachowca. Jest to dobre rozwiązanie i na pewno bezpieczniejsze, ponieważ by zajmować się elektryką, należy mieć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Jednak nawet wyspecjalizowanym ekipom remontowym mogą zdarzać się wpadki i błędy podczas remontu. Jak się ustrzec przed błędnymi naprawami elektrycznymi?

Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często wybierane?

0
Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często wybierane?

Aktualnie bardzo łatwo można zauważyć, że coraz więcej osób wybiera śruby ze stali nierdzewnej. Dlaczego ludzie chętnie wydają swoje pieniądze na tego typu akcesoria regulujące albo łączące konstrukcje, maszyny itp.?

Co wpływa na popularność tych śrub?

Nie jest to przypadkowa kwestia. Generalnie śruby ze stali nierdzewnej są starannie wykonane z porządnego komponentu. Stal nierdzewna cechuje się między innymi odpowiednią zawartością nie tylko chromu, ale także węgla. Należy zwrócić uwagę na fakt, że skutkuje to między innymi relatywnie bardzo dobrą odpornością na korozję. Ten materiał cechuje się również korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi, żarowytrzymałością i stylowym wyglądem. Warto również wspomnieć o łatwym czyszczeniu, łatwej obróbce oraz możliwości recyklingu. Często wybierane przez fachowców są między innymi śruby sześciokątne z pełnym gwintem, które można łatwo zidentyfikować poprzez normy DIN 933, ISO 4017 i PN 82105. Akcesoria z tej grupy posiadają metryczny rodzaj gwintu. Występują w następujących klasach wytrzymałości materiału: 5.6, 5.8, 8.8, 10.9, 12.9. Gdzie są wykorzystywane? Ogólnie śruby sześciokątne z pełnym gwintem mają szerokie zastosowanie – przede wszystkim przy budowie konstrukcji stalowych.

Fachowcy chętnie kupują nie tylko śruby

Może nie każdy dokładnie zdaje sobie sprawę z tego aspektu, ale ze stali nierdzewnej wykonywane są także inne akcesoria. Co to może być? Warto zwrócić uwagę na fakt, że z tego komponentu produkowane są na przykład wysokiej jakości nakrętki lub podkładki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić również wkręty, pręty gwintowane lub nity zrywalne. Kolejną bardzo ważną informacją związaną z tym tematem jest fakt, że w zależności od składników stopowych wyróżniamy ogólnie cztery różne gatunki stali nierdzewnej (austenityczne, ferrytyczne, martenzytyczne i Duplex). Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na tego typu akcesoria. Są one starannie wykonane i dodatkowo bardzo uniwersalne. Gwarantują, że konstrukcje oraz maszyny właściwe wywiązują się ze swoich podstawowych zadań.

Co jest ważne w aspekcie wyboru elementów tego typu? Obojętne, czy macie zamiar kupić śruby zamkowe, śruby sześciokątne z pełnym gwintem albo nakrętki zawsze trzeba decydować się na produkty od porządnego producenta. Takie firmy nie oszczędzają bowiem na komponentach. Mają doświadczenie oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy na dodatek korzystają z porządnego sprzętu.

Zobacz aktualną ofertę – śruby zamkowe od Stalmut.

Oświetlenie szynowe do domu

0
Oświetlenie szynowe do domu

Oświetlenie szynowe już dawno przestało być używane jedynie w biurach, sklepach, restauracjach, czy galeriach handlowych. Dzisiaj na dobre zagościło również w domach – nie tylko w kuchniach, czy jadalniach, ale również w salonach, a nawet w sypialniach. To niezwykle praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości.

Funkcjonalność oświetlenia szynowego to właśnie ta cecha, przez którą jest ono tak popularne. System składa się przede wszystkim z metalowej listwy z szynami i reflektorów wyposażonych w diody LED, które można kierować w dowolną stronę. W aluminiowej szynie natomiast umieszczone są przewody prądowe. Proste i efektowne!

Jednofazowe i trójfazowe systemy szynowe

Oświetlenie szynowe dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to system jednofazowy, który pozwala na stworzenie jednotorowego obwodu. Oznacza to, że wszystkie reflektory znajdujące się w jednym systemie będzie można włączyć i wyłączyć jednocześnie. Właśnie to rozwiązanie jest najczęściej stosowane w domach i mieszkaniach. Z kolei trójfazowy system pozwala na zbudowanie kilku obwodów, co oznacza, że każdy z nich będzie mógł zostać włączony i wyłączony osobno, co jest bardzo dużym plusem. Choć to rozwiązanie zwykle stosuje się w budynkach użyteczności publicznej czy biurach, można je spotkać także w mieszkaniach.

Plusy oświetlenia szynowego

Zalet oświetlenia szynowego jest bez wątpienia bardzo wiele. Najważniejszą jest z pewnością jego praktyczny wymiar. Oznacza to, że położenie reflektorów na szynach można dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb: przesuwać, zdejmować, dokładać dodatkowe elementy, regulować natężenie i barwę światła, kierować strumień w dowolne miejscu i wiele więcej.

Plusy oświetlenia szynowego

Oprócz tego oświetlenie szynowe jest niezwykle uniwersalne. System można zamontować zarówno na suficie, ale ciekawie będzie wyglądał również na ścianie. Warto wspomnieć także o banalnym montażu tego rodzaju oświetlenia i szybkiej, bezproblemowej konfiguracji ustawień. Co więcej, dzięki temu, że oświetlenie szynowe jest tak popularne, można je spotkać w wielu wersjach kolorystycznych, które dopasujesz praktycznie do każdego wnętrza. Na koniec należy wspomnieć jeszcze o tym, że oświetlenie szynowe wyposażone w diody LED jest wysoce energooszczędne, co oznacza, że nie potrzeba wiele energii elektrycznej, by świeciło intensywnie.

Oświetlenie szynowe – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do Twojego domu

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie lampy zainstalować w swoim domu, na pewno warto rozważyć opcję oświetlenia szynowego. Przede wszystkim funkcjonalność, ale również walory estetyczne przemawiają na korzyść tego rozwiązania. Dodatkowo naturalna barwa, energooszczędność i możliwość dostosowania kierunku światła do indywidualnych potrzeb to coś, czego nie ma żaden inny system oświetleniowy. W sklepie internetowym https://www.salonled.pl znajdziesz wiele praktycznych rozwiązań w przystępnych cenach. Sprawdź już dziś.

Jaki materiał opałowy wybrać?

0
Jaki materiał opałowy wybrać?

Dobór opału do pieca c.o. jest ogromny – węgiel, pelety, biomasa, słoma, a może ekogroszek. Każde paliwo stałe ma własną wartość energetyczną (opałową), która znamiennie wpływa na parametry techniczne pieca CO. Czym kierować się przy wyborze najlepszego materiału opałowego?

Meble all-in-one: jak wybrać fotele na co dzień i do wypoczynku?

0
Meble all-in-one: jak wybrać fotele na co dzień i do wypoczynku?

Fotel, który będzie pełnił wiele funkcji w jednym pomieszczeniu musi spełniać szereg cech. Dzięki nim w pełni dostosuje się do czynności, jakie będą w nim wykonywane. Siedzenie w fotelu wbrew pozorom różni się od siebie – w towarzystwie przyjmuje się pozycję wyprostowaną, natomiast podczas relaksu można się odprężyć i oprzeć. Fotel powinien zapewnić wygodę podczas każdej z nich.

Akcesoria zoologiczne

0
Akcesoria zoologiczne

Pupil w domu – i co dalej?

Pies czy kot w domu wnosi w życie każdego właściciela mnóstwo bezwarunkowej miłości, ogrom radości i dużo wspólnej zabawy. To jednak także wiele obowiązków – spacery, zadbanie o zdrowie i wypoczynek zwierzaka, planowanie wspólnych podróży, odpowiednie żywienie.

Dlatego w sklepie najutro24.pl znajdziesz szeroki wybór przydatnych akcesoriów i ciekawych gadżetów, które pomogą Ci jak najlepiej opiekować się Twoim ukochanym pupilem. Wszystko w przystępnej cenie i wysokiej jakości – żeby zadowolony był nie tylko twój zwierzak, ale także Ty sam.

Artykuły dla zwierząt

Niezależnie od pogody, każdego dnia musisz zapewnić swojemu psu odpowiednią ilość ruchu i spacerów. Kota również możesz zabierać na spacer! Żeby Wasze wspólne wędrówki i odkrywanie świata było przyjemne musisz wybrać odpowiednie i wygodne akcesoria. Masz do wyboru wiele opcji – szelki lub obroża, smycz klasyczna lub automatyczna. Co wybrać?

Jeśli Twój pies na spacerze jest energiczny warto sprawić mu szelki – materiałowe i wygodne. W sklepie najutro24.pl znajdziesz różne modele już od kilkunastu złotych za sztukę. Dla spokojniejszego psiaka możesz wybrać obrożę, która sprawdzi się także dla każdego psa w codziennym użytkowaniu, poza spacerami. Do obroży można przywiesić zawieszkę z imieniem zwierzaka i Twoim numerem telefonu – na wypadek zgubienia się pupila. Wszystkie obroże dostępne w naszym sklepie możesz kupić już od kilku złotych.

Nie zapominajmy o kotach, dla nich również przygotowaliśmy akcesoria spacerowe – małe rozmiary szelek czy obróżki z dzwoneczkiem. Kolejnym wyborem jest smycz – tradycyjna lub automatyczna. Jeśli chodzicie na długie spacery na otwartej przestrzeni (np. na łące czy w parku) warto kupić smycz automatyczną, której długość wynosi aż 3 lub 5 metrów (zależnie od wybranego modelu).

Smycz tradycyjna przydaje się podczas codziennych spacerów, modele dostępne w naszym sklepie mają długość 1,2m, wykonane są z wysokiej jakości materiału i zakończone wygodnym uchwytem. Spośród smyczy dostępnych w sklepie wybierzesz coś także dla kota!

Komu w drogę, temu… transporter dla zwierząt

Jeśli chcesz podróżować ze swoim pupilem warto skorzystać z naszej oferty transporterów. Są one przeznaczone dla kotów i małych psów. Duże psy muszą podróżować na własnych łapkach. Nasze transportery są wygodne i miękkie, zapewniają zwierzakowi dużo przestrzeni i komfort podróży. Wybierając torbę do transportu psa czy kota pamiętaj, żeby wybrać odpowiednią wielkość, tak aby Twój pupil czuł się swobodnie. Wszystkie torby wykonane są z wysokiej jakości materiałów i bezpieczne dla zwierząt.

Baw się razem z nami! – Wyposażenie do domu dla zwierząt

Zabawa to ważny punkt dnia Twojego pupila. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór zabawek, które z pewnością spodobają się każdemu zwierzakowi. Kupując mu zabawkę pamiętaj, żeby dobrać jej wielkość do wielkości zwierzęcia, a jej rodzaj – do jego preferencji. W ofercie mamy różne gryzaki, piłki, piszczące zabawki w wielu kształtach i kolorach, już od kilku złotych za sztukę. I najważniejsze – baw się razem ze swoim pupilem, on to bardzo lubi!

Legowiska dla zwierząt

Na odpoczynek i sen zwierzaki poświęcają dużo czasu. Zadbaj o to, żeby Twój pupil miał wygodne miejsce do relaksu. Wybór jest bardzo duży! W różnych rozmiarach, różnych kolorach, małe i duże. Wszystkie miłe w dotyku, miękkie, aż chce się iść na drzemkę!

Pamiętaj, aby sprawić swojemu pupilowi posłanie w odpowiednim rozmiarze – nie może być za małe, pies czy kot musi mieć możliwość rozciągnąć się i ułożyć tak, jak mu jest wygodnie. Dla zwierzaków ceniących spokój i ciszę mamy specjalne budki z zadaszeniem. Wszystkie legowiska znajdziesz w naszym sklepie już od kilkudziesięciu złotych.

Zadbaj o wygląd pupila

W dbaniu o dobry wygląd Twojego zwierzaka pomogą Ci szczotki i grzebienie zaprojektowane z myślą o zwierzęcym futerku. Warto wyczesywać zwierzaki regularnie, szczególnie te o długiej sierści. Zapobiegnie to powstawaniu kołtunów i bolesnemu ich usuwaniu.

Mając w domu ukochanego pupila chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki. Dlatego sklep najutro24.pl posiada bardzo różnorodną i bogatą ofertę zoologiczną, każdy znajdzie coś dla siebie i swojego zwierzaka. Zapraszamy! (https://najutro24.pl/Zwierzeta-c151).

Plakaty do pokoju dziecięcego – wybierz niepowtarzalną dekorację

Plakaty do pokoju dziecięcego – wybierz niepowtarzalną dekorację

Dekoracje do pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Muszą one spełniać kilka istotnych warunków bezpieczeństwa i estetyki. Jednak przede wszystkim mają służyć młodemu człowiekowi. Szukając czegoś niepowtarzalnego można natrafić na plakaty.

Jakie powinny być dekoracje do pokoju dziecięcego

Dekoracje do pokoju dziecięcego tak jak wspomniano na początku powinny spełniać kilka ważnych wymagań. Po pierwsze muszą one być jak najbardziej bezpieczne dla malucha. Ważne są więc materiały, z których zostają one wykonane. Najlepsze będą miękkie tkaniny, a także papier. Dają one pewność, że nic ciężkiego nie spadnie dziecku na główkę, a także nie ma ryzyka potłuczenia. Efektowne wazony, czy duże lampy należy schować na późniejsze lata, ponieważ dla dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z poznawaniem świata mogą stanowić one poważne zagrożenie. Właśnie dlatego wszelkiego rodzaju lampy powinny znajdować się wyłącznie na suficie, bądź blisko pod nim, w formie kinkietów. Wówczas nie będzie obaw, że maluch poparzy się o nagrzaną żarówkę, czy przewróci na siebie stojącą lampę. Tak więc, dekoracje do pokoju dziecięcego w najbezpieczniejsze formie to, dywany, kolorowe krótkie firanki, dekoracyjne poduszki, czy też ciekawe maty. Zapominać nie wolno jednak o przestrzeni ścian. To na nich przecież dziecko skupia szczególna uwagę, gdy leży w łóżeczku. Należy więc zadbać o to, by nie pozostały puste.

Plakaty jako dekoracje do pokoju dziecięcego 

Plakaty do pokoju dziecięcego dają możliwość stworzenia niepowtarzalnej dekoracji. Do wyboru są setki wzorów, które można nanieść na różnego rodzaju papier. Dodatkowo wszystkie wersje dostępne są w kilku formatach. Co więcej wybrać można także obramowanie, czy specjalnie dedykowane do plakatów wieszaki. Takie dekoracje do pokoju dziecięcego dają możliwość stworzenia wnętrza z charakterem. Można je zakupić przez internet, np. na stronie producenta https://posterilla.pl/pl/c/PLAKATY-DLA-DZIECI/77  jak i w sklepach stacjonarnych. Niestety jednak w tej drugiej opcji jest się zdanym na to co, aktualnie jest dostępne w ofercie. Sklepy internetowe mają tą znaczącą przewagę, że wybrany projekt zostanie przygotowany dla kupującego na zamówienie. Plakaty do pokoju dziecięcego warto również kupować w uzupełniających się parach. Będą one dekoracją, którą docenią zarówno rodzice jak i dzieci. Zawarte na nich przedstawienia zwierząt, roślin, ulubionych bohaterów, czy tez ciekawych cytatów dają wyobraźni prawdziwe pole do popisu.

Czy warto posiadać obraz w domu?

Czy warto posiadać obraz w domu

Każdy z nas pragnie tak urządzić i wyposażyć wnętrze swojego mieszkania, czy też domu, by zawsze chętnie do niego wracać. Dlatego też staramy się umieszczać w nich ciekawe dodatki, wybieramy dobrej jakości meble i kupujemy upiększające szafki na bibeloty. Bardzo często jednak zapominamy o tym, by ozdobić nasze ściany. Zazwyczaj są one pomalowane na jednolity, jasny kolor. Niekiedy pojawiają się na nich zdjęcia w ramkach, jednak jest to rzadkością.

Jak obraz może wpłynąć na wnętrze?

Tymczasem pusta, zupełnie niezagospodarowana ściana, ma ogromny wpływ na wygląd całego wnętrza. Staje się ono bardziej ponure, zwyczajne, a może nawet i smutne. Dlatego warto pomyśleć o tym, co na ścianie można umieścić. Przykładem takiego mądrego zagospodarowania i ozdobienia ściany, są obrazy na płótnie do salonu. Obrazy mają różną tematykę, kolorystykę, są także malowane w najróżniejszy sposób. Dlatego też każdy z nas pomimo tak odmiennych gustów, jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Obrazy bardzo dobrze wpływają na nasze wnętrza. Przede wszystkim sprawiają, że ściana wygląda dużo bardziej atrakcyjnie i przede wszystkim jest mądrze zapełniona.

Poza tym wiele osób zwraca uwagę na dzieła sztuki, nawet jeśli są to tylko i wyłącznie reprodukcje. Posiadanie takiego obrazu to bardzo dobry temat do rozmów z gośćmi, ciekawy dodatek. Oczywiście obraz bardzo uatrakcyjnia całe wnętrze. Nadaje mu charakteru, lekkości oraz płynności. Dlatego też mnóstwo osób decyduje się na obrazy na płótnie do salonu, choć umieszcza się je w różnych pomieszczeniach. Zarówno w sypialniach, pokojach gościnnych, jak i jadalniach.

Gdzie warto kupować obrazy?

Gdy chcemy umieścić taki dodatek w naszym domu, nie możemy oczywiście postępować zbyt pochopnie. Musimy wybrać obraz mądrze, by nie znudził nam się on za kilka chwil. Poza tym musimy również zakupić go w takim miejscu, które jest rzetelne i sprawdzone. Niektórzy młodzi artyści dopiero wchodzący na rynek, sprzedają swoje obrazy za niskie kwoty. Można zatem nabyć coś z pierwszej ręki. Nieco prostszym sposobem jest zakup obrazu na aukcji. Tam mamy wiele różnorodnych obrazów, możliwość wcześniejszego zapoznania się z nimi dzięki katalogom itp. Oczywiście nigdy do końca nie wiemy jaką ostateczną kwotę uda nam się wylicytować i czy ktoś nie przebije naszej oferty, ale są to bardzo pozytywne emocje i czasem można natrafić na prawdziwe okazje. Dziś obrazy na płótnie do salonu stają się coraz popularniejsze w naszych wnętrzach. To element zajmujący sporą część ściany, a mimo wszystko nadający wnętrzu lekkości.

ZOBACZ TEŻ