Balkony, tarasy i ogrody Polaków – jak zmieniło się ich oblicze podczas pandemii? [NOWY RAPORT]

0
Balkony, tarasy i ogrody Polaków

Pandemia Covid-19 uświadomiła wielu z nas, jak dobrze jest mieć balkon, taras lub ogród. Własny kąt na świeżym powietrzu pozwolił Polakom lepiej znieść okres obostrzeń i społecznej izolacji oraz ma dla nich większe znaczenie niż wcześniej – tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez markę Domondo, w którym wzięło udział ponad 1000 osób z całej Polski.

Wiosną zeszłego roku nasze życie mocno się zmieniło. Koronawirus zmusił nas do pozostania w domu i ograniczenia kontaktów społecznych. Wielu z nas przekonało się, jak niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne może mieć zamknięcie się w swoich domach i mieszkaniach. Monika Kotlarek, autorka popularnego bloga na temat psychologii, mówi:

Izolacja, obostrzenia, dystans społeczny, niemożność zrobienia najprostszych rzeczy i spędzenia przyjemnie czasu mogą pogłębiać stres, który oddziałuje na cały nasz organizm.

taras

Jak wynika z badania, szczególnie w początkowej fazie pandemii brakowało nam spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znacznie ograniczone przez obostrzenia możliwości wyjścia na zewnątrz wymusiły na nas szukanie alternatyw. Szybko stały się nimi balkony, tarasy i ogródki. Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że ma w swoich domach dostęp do takich miejsc (najczęściej do balkonu), częściej z nich korzysta, a ich posiadanie ma teraz większe znaczenie niż wcześniej.

Najczęściej docenialiśmy możliwość bezpiecznego wyjścia na zewnątrz bez maseczki, zaczerpnięcia świeżego powietrza i odpoczynku. Balkony, tarasy i ogrody pozwalały nam poczuć wolność i odrobinę normalności, a nawet nawiązać lepszy kontakt z sąsiadami. Niektórzy zaczęli wykorzystywać te przestrzenie do innych aktywności niż wcześniej. Niemal co czwarta osoba z tej grupy deklaruje, że stały się one miejscem kontaktów towarzyskich. Część z nas zaczęła spożywać tam posiłki, pracować zdalnie, ćwiczyć lub bawić się z dzieckiem.

balkon

To wszystko spowodowało, że zaczęliśmy poświęcać tym miejscom więcej uwagi. Aż 70% ankietowanych przyznaje, że od początku pandemii bardziej dba o wygląd swojego balkonu, tarasu lub ogrodu. Najczęściej Polacy umieszczali tam więcej roślin, ale byli również tacy, którzy zdecydowali się na zakup nowych mebli ogrodowych lub remont. Jedna z uczestniczek badania stwierdziła nawet, że przeorganizowanie tej przestrzeni dało jej dużo satysfakcji i wręcz podtrzymywało ją przy życiu podczas lockdownu. Psycholog Jarosław Świątek mówi:

Przewiduję, że zainteresowanie domami z tarasem czy ogrodem wzrośnie po pandemii. Doświadczenie lockdownu w sposób szczególny pokazało osobom, które nie mają takiego luksusu, jak stresujące i nieprzyjemne może być zamknięcie we własnym domu, bez przestrzeni na zewnątrz, w której można poczuć się prawdziwie wolnym. Aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, podczas zakupu mieszkania czy domu ludzie będą brali pod uwagę, czy posiada balkon, taras lub przestrzeń na ogród w większym stopniu, niż to czynili dotychczas.

ogród

Więcej o tym, jak zmieniły się oblicza balkonów, tarasów i ogrodów Polaków podczas pandemii, można przeczytać w najnowszym raporcie Domondo.

Wnętrza, w których możemy być sobą. Jak Polacy personalizują swoje domy?

0
wnętrze domu

Ściany domu tworzą nie tylko cegły, ale i historie jego mieszkańców. Jak pokazuje nowy raport Bimago, w centrum aranżacji stawiamy przede wszystkim siebie. Aż 96% ankietowanych podczas urządzania swoich czterech kątów podąża przede wszystkim za własnym gustem, a tylko 8% uwzględnia aktualne trendy.

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do tego, że zaczęliśmy spędzać więcej czasu we własnym mieszkaniu. Nauka, praca i większość codziennych aktywności przeszła w tryb zdalny, a otaczające nas wnętrza dostosowaliśmy tak, aby wciąż spełniały nasze potrzeby. W kwestii aranżacji jedna rzecz pozostaje jednak stała: dla przeważającej części ankietowanych Polaków duże znaczenie ma personalizacja, łącząca duszę domu z duszą jego właściciela.

Po ponad rocznym okresie izolacji możemy spokojnie powiedzieć, że nasze mieszkania stały się lustrem, w którym odbijają się osobowości i potrzeby domowników. Ubieramy domy w przedmioty, które mają pokazywać nas, a wybierane dekoracje w postaci obrazów, fototapet czy plakatów często zdradzają nasze hobby, nastroje czy tęsknoty za podróżami – komentuje Joanna Bała, Head of Product & Trends w Bimago.

Czym się kierujemy, urządzając swoje cztery kąty?

Wplatając kolejne wiązki do naszego gniazda, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, jak wpłyną na naszą wygodę. Funkcjonalność i komfort stanowi priorytet dla aż 97% zapytanych osób. Według uzyskanych odpowiedzi, personalizacja wystroju jest jednak prawie tak samo ważna – 96% respondentów poszukuje rozwiązań, które będą zarówno praktyczne, jak i dopasowane do indywidualnego gustu.

domy

Badani Polacy przypisują również dużą wagę do jakości przedmiotów, wraz z którymi budują swoją osobistą przestrzeń: trwałość wpływa na wybór wyposażenia u 94% przepytanych osób. Przy urządzaniu wnętrz z tyłu głowy mamy także granicę w postaci zaplanowanego budżetu: ustalonymi wcześniej ramami finansowymi kieruje się 9 na 10 ankietowanych. Nie zapominamy również o postępującej technologii – 65% z nas deklaruje, że stawia na nowoczesne rozwiązania.

Co ciekawe, większości uczestników badania nie interesują najnowsze trendy. W aranżacji własnych czterech kątów częściej niż tym, co aktualnie znajduje się w modzie, interesujemy się znaczeniem podejmowanych przez nas decyzji dla środowiska. Blisko 2/3 respondentów twierdzi, że stawia na opcje eco-friendly podczas urządzania domu.

Dekoracje, które mówią głosem domowników

3/4 ankietowanych Polaków do personalizacji wnętrz wykorzystuje rośliny. Tuż za ulubionymi kwiatami plasują się zdjęcia: fotografie przedstawiające ważne dla mieszkańców chwile stanowią stały element aranżacji w blisko 6 na 10 domach. W głównej mierze poszukujemy więc kontaktu z naturą i wspomnieniami, które tworzą nasze życiowe historie.

Wyrażamy siebie także poprzez książki – ulubione tytuły, stojące na półkach regału, opowiadają nie tylko o przygodach ich bohaterów, ale także o nas samych. Ponad połowa respondentów z dumą prezentuje bliskie sercu lektury. Niemal tyle samo osób wiesza oryginalne dekoracje ścienne w postaci obrazów.

O naszych perypetiach opowiadają także różnorodne pamiątki. Ponad 30% z nas eksponuje zdobycze z podróży lub rodzinne skarby. Osobiste akcenty zwykle wplatamy do salonu, który jest „centrum” naszego gniazdka: prawie 1/3 respondentów wskazała to pomieszczenie jako najbardziej spersonalizowany punkt domu.

Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że po wystroju mieszkania można łatwo odgadnąć ich zainteresowania i hobby. Wśród deklarowanych pasji, które lubimy przemycać do aranżacji, najczęściej wymieniane są ogrodnictwo, literatura, podróże oraz sztuka. We wnętrzach często pojawiają się również akcenty nawiązujące do sportu, rękodzieła, fotografii czy muzyki.

Kontrolowany chaos czy spójny minimalizm – jak opisujemy swoje wnętrza?

Najlepiej czujemy się w domu, w którym panuje odpowiedni klimat, sprawiający, że możemy się zrelaksować i poczuć jak u siebie. Niemal 80% ankietowanych Polaków opisuje swoje wnętrza jako przytulne. Ważna jest dla nas również spójność aranżacji (67%), pozwalająca na uniknięcie chaosu w domowym zaciszu. Dbamy przy tym o porządek – 57% badanych deklaruje, że mieszka schludnie.

W urządzanych wnętrzach zdecydowanie panuje jasność. Chociaż w kwestii kolorystyki i liczebności dodatków nie jesteśmy zgodni, to 64% respondentów przyznaje, że w ich domach dużą rolę odgrywa światło. Liczne i różnorodne akcesoria dominują w mieszkaniach 35% badanych osób, z kolei na minimalizm stawia 39% zapytanych Polaków. Dzieli nas również wykorzystanie kolorów w aranżacji – monochromatyczność wybiera 36% respondentów, a 43% żyje w wielobarwnych wnętrzach.

Dane pochodzą z badania przeprowadzonego w kwietniu 2021 roku. Zostało ono wykonane metodą CAWI (ankieta w formie elektronicznej) na próbie 1055 osób. Wszystkie wnioski z uzyskanych odpowiedzi znajdują się w artykule na blogu Bimago: Co mówią o Polakach ich domy? Tak personalizujemy wnętrza

Dekoracyjne i praktyczne patery szklane – co warto o nich wiedzieć?

0
Patery szklane

Szkło dekoracyjne ma wiele zastosowań. Nie chodzi tu tylko o wazony czy misy, ale także patery szklane. Jest to elegancki dodatek łączący w sobie funkcje dekoracyjne oraz praktyczne. Oprócz przechowywania w nich żywności czy ozdób, mogą stać się bowiem niepowtarzalnym elementem aranżacyjnym. Wybierając paterę trzeba mieć przede wszystkim na względzie fakt, co będzie w niej przechowywane – inne produkty przeznaczone są na słodkości, a jeszcze inne na przykład na owoce. Poniższy artykuł kompleksowo scharakteryzuje zalety pater szklanych i wskaże sytuacje, w których warto ich użyć.

Ozdobne patery na stół

Patery szklane to pojemne, wykonane z mocnego szkła produkty. Dzięki solidnej konstrukcji przechowywać można w nich owoce, ciasta, słodkości, ale także sery czy kiełbasy. Te płaskie zaś świetnie nadadzą się do podawania tortów. W sklepach znaleźć można patery z kloszem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że podczas przyjęcia bądź innej imprezy okolicznościowej żywność straci swoją świeżość czy aromat i będzie niezdatna do spożycia. Dołączony poręczny uchwyt w łatwy sposób umożliwi podniesienie pokrywy.

W atrakcyjny sposób patera szklana na wysokiej nóżce zaprezentuje podane przekąski i stanie się ozdobą stołu. Pojedyncze patery sprawdzą się w warunkach domowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Zestaw kilku takich produktów będzie niepowtarzalną dekoracją w salach bankietowych bądź restauracjach. Oprócz żywności można w nich umieścić inne elementy stanowiące bazę aranżacyjną, na przykład ozdobne kamyki, świeczki czy kwiaty.

Dopełnienie aranżacji stołu

Wykonana z wysokiej jakości szkła patera polskiej produkcji wygląda elegancko, niezależenie od charakteru wnętrza. Klasyczny design dopasuje się zarówno do stylu minimalistycznego, jak i nowoczesnego. Zapewnia to brak zdobień oraz proste wykonanie. Nawet będąc dopiero w fazie planowania dekoracji na daną uroczystość, patera szklana, ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość, będzie strzałem w dziesiątkę.

W zależności od własnych preferencji, paterę ozdobić można między innymi organzą bądź innymi elementami dekoracyjnymi. Łatwe w utrzymaniu czystości szkło pozwoli na wielokrotne wykorzystanie tego produktu. Niebanalna forma podawania przekąsek sprawi, że goście będą chętniej po nie sięgać. Co ciekawe, patery szklane mają jeszcze jedno zastosowanie – znajdują się one w cukierniach, aby zachęcić klientów do kupna słodkości. Jak widać, niezależenie czy jest to poczęstunek podczas imprezy okolicznościowej, punkt gastronomiczny czy rodzinny obiad w zaciszu domowym, patery spełnią swoją funkcję.

Grzejnik dekoracyjny – wybierz produkt wysokiej jakości

0
Grzejniki łazienkowe

Grzejnik dekoracyjny, jako ozdobny element wystroju łazienki, salonu, a nawet powierzchni biurowej to rozwiązanie zgodne z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz, które wypiera klasyczne urządzenia grzewcze, takie jak przestarzałe kaloryfery. Popularne są nietypowe projekty oraz efektowne rodzaje pokrycia, na przykład błyszczący chrom czy też stary mosiądz. Jednak względy estetyczne to nie wszystko, na co powinno się zwracać uwagę, planując zakup grzejnika dekoracyjnego. Sprawdź, co jeszcze jest ważne, jeśli zależy ci, aby dostać sprzęt nie tylko elegancki, ale także praktyczny.

Grzejnik dekoracyjny – moc grzewcza

Głównym zadaniem grzejnika dekoracyjnego ma być przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Jeżeli znajduje się on w łazience, z pewnością będzie ci zależało na tym, aby można było suszyć na nim ręczniki oraz grzać je przed wyjściem z wanny. Dlatego też to ważne, aby urządzenie posiadało odpowiednią moc grzewczą, dostosowaną do specyfiki oraz wymiarów pomieszczenia. Warto w tym względzie kierować się ilością płyt grzewczych. Im więcej, tym większa moc.

Grzejnik dekoracyjny – wytrzymały chrom

Bywa że przy zakupie sprzętów do domu, takich jak właśnie grzejnik dekoracyjny, inwestujemy całkiem sporo pieniędzy w jakościowy produkt. Ma to sens przy założeniu, że wyrób taki będzie służył nam przez lata. Dlatego grzejnik powinien być przede wszystkim wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia. Pod tym względem dobrze sprawdzają się modele chromowane. Na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/ można zobaczyć kolekcję tego typu urządzeń grzewczych. Jak widać, fakt, że są trwałe i funkcjonalne, nie umniejsza ich walorów estetycznych.

Grzejnik dekoracyjny – optymalna wielkość

Na innego rodzaju grzejnik dekoracyjny możemy sobie pozwolić w dużej przestrzeni, a inny będzie odpowiedni do małego pomieszczenia. Jeżeli masz do dyspozycji nieduży metraż, możesz rozważyć kilka opcji, takich jak grzejnik narożny lub smukły grzejnik pionowy. Jeśli natomiast masz obszerny salon czy łazienkę do dyspozycji, możesz pozwolić sobie na trochę bardziej ekstrawaganckie rozwiązania.

Okna plastikowe – jak prezentuje się cennik?

0
Okna plastikowe

Mieszkasz w bloku i chcesz zakupić okna plastikowe, aby nie odstawać od reszty mieszkańców i nie zaburzać architektonicznej spójności budynku? A może nie jesteś przekonany do okien drewnianych i dlatego wolisz w swoim domu zdecydować się na jedną z najpopularniejszych opcji, jeśli chodzi o stolarkę okienną? W takim razie na pewno zastanawiasz się, jak pod względem jakości prezentują się okna plastikowe oraz jak wygląda cennik przeciętnego dystrybutora. Dowiedz się, czy za tego rodzaju elementy wykończenia zapłacisz dużo pieniędzy, czy może raczej uda ci się trochę oszczędzić.

Okna plastikowe – cennik dla opcji standardowej

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego większość mijanych przez Ciebie bloków, wieżowców czy innego rodzaju budynków, posiada właśnie okna plastikowe, odpowiedź jest prosta. Nie chodzi tu ani o wyjątkowo niską cenę, ani o nad wyraz dobrą jakość. Prawda leży pośrodku. Decydującym czynnikiem jest stosunek ceny do jakości. Zarówno pod względem parametrów, jak i cennika, okna plastikowe prezentują się bardzo przyzwoicie, przynajmniej w swojej standardowej wersji. To jedna z tańszych opcji na rynku, dzięki której zyskuje się jednak całkiem dobrą termoizolację oraz izolację akustyczną. Jest to zatem bezpieczny wybór dla osoby, która nie chce przepłacić, ale także wolałaby nie montować w swoim mieszkaniu byle jakiego produktu.

Okna plastikowe – cennik dla opcji ekskluzywnej

Wpadł ci w ręce cennik, w którym okna plastikowe są droższe niż większość propozycji dostępnych na rynku? W takim razie opcje są dwie. Albo masz do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą, albo trafiłeś na okna w opcji ekskluzywnej, co oznacza, że ich wyjątkowo dobre parametry są warte wyższej ceny. Więcej na temat tego, czym różni się opcja standardowa od ekskluzywnej, poczytać możesz tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/pcv/. Być może nie jest to pozycja dla kogoś, komu zależało na oszczędzeniu dużej ilości pieniędzy, jednak taka inwestycja zazwyczaj opłaca się tym, którym zależy na wysokiej jakości elementów wykończenia domu. W końcu okna mają służyć domownikom przez długie lata.

Co lepsze na okna dachowe – markizy czy rolety?

0
okna dachowe

Na poddaszu zawsze jest najcieplej. Okna dachowe nagrzewają się najszybciej, przez co w pomieszczeniach robi się duszno, a przy większych upałach – wręcz nie do zniesienia gorąco. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu – osłony okienne. Co wybrać: markizy czy rolety?

Czym są rolety i markizy?

Na rynku znajdziemy rolety wewnętrzne (wykonane z tkanin) oraz zewnętrzne (wykonane z aluminium). Pierwsze z nich pozwalają regulować ilość światła wpadającego do środka. Ponadto mogą stanowić oryginalną dekorację wnętrza. Rolety zewnętrzne mają właściwości izolacji dźwięku i redukcji hałasu, a także stanowią znakomitą ochronę antywłamaniową.

Markizy montuje się wyłącznie na zewnątrz. Są to osłony wykonane ze specjalnej siateczki, która nie ogranicza dostępu światła i widoku za oknem. Markizy znakomicie izolują okna przed nagrzewaniem. Promienie słoneczne nie docierają do szyby i jej nie nagrzewają. Dzięki temu nie oddają ciepła do wnętrza domu. 

Rolety i markizy – porównanie

Rolety zewnętrzne doskonale redukują ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza domu. Przy całkowitym zasłonięciu redukują ilość ciepła o nawet 90%. Niestety przy całkowitym zasłonięciu rolet w domu może być dość ciemno. Osłony zewnętrzne doskonale sprawdzą się w pokojach, w których mieszkańcy nie spędzają dużo czasu w ciągu dnia. Do pomieszczeń, które mają pozostać jasne, lepiej wybrać markizy. 

Markizy ograniczają ilość ciepła wpadającego do domu o ponad 70%. Pozwalają cieszyć się chłodem przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej widoczności w pomieszczeniach. Markizy nie zaciemniają wnętrz, co jest dużym plusem dla osób uwielbiających jasne, dobrze doświetlone przestrzenie.

Rolety wewnętrzne nie zapewnią tak dobrej izolacji, jak osłony zewnętrzne czy markizy. Przy pełnym zaciągnięciu rolety ciepło wpadające do środka ogranicza się tylko o nieco ponad 30%. 

Które rozwiązanie jest najlepsze?

Jeśli szukamy osłony, która najlepiej ochroni wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem, warto postawić na markizy. Markizy nie zasłonią widoku, nie ograniczą światła wpadającego do wnętrz, a jednocześnie sprawią, że temperatura w pomieszczeniach będzie komfortowa i przyjemna – nawet w upalne, letnie dni. 

Jakość przede wszystkim 

Zakup markiz to inwestycja na lata. Nie będziemy przecież wymieniać ich co sezon. Ważne jest zatem, żeby wyróżniały się doskonałą jakością. Dobra jakość to gwarancja najwyższej wytrzymałości i niezawodności.

Znakomite markizy do okien dachowych oferuje sklep internetowy velno.pl. Propozycją firmy są starannie wykonane modele w różnych rozmiarach. W asortymencie dostępne są zarówno tanie markizy sterowane ręcznie, jak i innowacyjne produkty obsługiwane elektrycznie lub solarnie. Montaż każdej z nich jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.

Jakie zwierzęta domowe hodujemy najczęściej?

0
rybki

Pies, kot, gryzonie, gady, a może rybki? Które zwierzęta hodujemy w domu najczęściej? Odpowiedź jest prosta – z reguły decydujemy się na przygarnięcie zwierzęcia, które nie jest zbyt absorbujące, biorąc pod uwagę nasz codzienny styl życia. Liczą się indywidualne preferencje, chociaż zauważa się w tym zakresie trwałe tendencje, a nierzadko wręcz modę na dany gatunek zwierząt.

Pies – przyjaciel człowieka

Czy wiesz, że w połowie gospodarstw domowych na terenie Polski hodowane jest jakieś zwierzę? Najczęściej jest to pies. Uznaje się, że pies jest naszym towarzyszem, nierzadko traktujemy go jak członka rodziny. Wybieramy raczej rasy małe, bezproblemowe w utrzymaniu i wychowaniu.

To zwierzę, które uczy odpowiedzialności, natomiast trzeba sobie zdać sprawę, że również ogranicza. Jedno jest pewne, większość z nas nie wyobraża sobie domu bez psa.

Dopiero na drugim miejscu znajduje się kot. Piszemy tu raczej o mieszkańcach miast i blokowisk, ponieważ na terenach wiejskich to właśnie koty stanowią większość. Wynika to głównie nie tyle z chęci opieki nad „mruczkiem”, ile raczej z braku odpowiedzialności i niedopilnowanie kwestii ich rozmnażania.

Zwierzę jako ozdoba

Można też mówić o modzie na dany typ zwierząt. Te nierzadko stanowią wręcz dekorację mieszkalnych wnętrz. Mamy tutaj na myśli chociażby rybki, które pływają w okazałych akwariach. Wybierać można dekoracyjne szafki pod akwarium, same „akweny” wodne to coraz częściej zaawansowane elementy aranżacji reprezentacyjnego salonu.

Co ważne, rybki nie są wymagające, chociaż o akwarium trzeba dbać. Nie trzeba ich jednak zabierać na wakacje, ani regularnie wychodzić na spacery. Do życia potrzebne im pożywienie i właściwa jakość wody. Rybki sprawdzają się doskonale jako pierwsze zwierzę w domu, kiedy chcemy nauczyć tych najmłodszych domowników odpowiedzialności i systematyczności.

Z pasji do zwierząt

Hodowla zwierząt, które można trzymać w domu, coraz częściej stanowi życiową pasję. Tutaj wymienić można miłośników węży, jaszczurek, pająków czy gryzoni. Te zwierzęta wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a ich właściciele muszą stale dokształcać się w zakresie wiedzy o ich funkcjonowaniu. Hodowla takich zwierząt jest wymagająca, nierzadko dostarcza mnóstwo wrażeń i emocji.

Zwierzęta domowe – o czym należy pamiętać?

Zwierzę to nie zabawka bez względu na gatunek. Decyzję o jego hodowaniu należy podejmować racjonalnie, przy całkowitym przekonaniu i w zgodzie z innymi domownikami gospodarstwa. Co więcej, hodować można tylko zwierzęta, których trzymanie w warunkach domowych jest legalne – nadal nagminnie słyszy się o hodowlach różnych gatunków zwierząt egzotycznych, co jest niezgodne z prawem.

Hodować należy tylko zwierzęta, którym można zapewnić właściwe warunki. Duży pies wymagający codziennego ruchu będzie męczyć się w małym mieszkaniu w bloku, nie decydujmy się na zwierzę, jeśli nie możemy poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. Schroniska wciąż są niestety przepełnione. Za nabywane zwierzę trzeba brać pełną odpowiedzialność, nie tylko wtedy, gdy jest zdrowe, ale także, gdy wymaga specjalistycznej pomocy.

Jakie kolory karniszy są modne?

0
Jakie kolory karniszy są modne

Dobrze dobrany karnisz to ważny element wystroju pomieszczenia. To właśnie do niego montuje się firanki, zasłony, rolety rzymskie, czy lambrekiny. Karnisze wpływają na prezencję powieszonych tkanin oraz przyciągają spojrzenia. Ważne więc, aby wybrane modele były spójne w całym domu, a jak wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup idealnego karnisza?

Zakup tekstyliów hotelowych – czyli jak wyposażyć ośrodek noclegowy?

0
Zakup tekstyliów hotelowych

Komfortowy i regenerujący sen to podstawowa potrzeba każdego z nas. Szczególnie, gdy jesteśmy w podróży – możliwość dobrego wyspania się jest ważna. Jeśli jesteś menagerem lub właścicielem obiektu noclegowego – z pewnością zdajesz sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniego zestawu do spania dla odwiedzających gości. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tej sprawie – dowiesz się w co należy wyposażyć swój obiekt oraz jak i gdzie zamawiać tekstylia wysokiej jakości po atrakcyjnej cenie.

Kategoria tekstyliów hotelowych – i co się na nią składa?

Tekstylia hotelowe wykorzystywane są nie tyko w samych hotelach, ale także obiektach noclegowych o innym profilu – apartamentach, mieszkaniach na krótki wynajem, hostelach, schroniskach młodzieżowych. Co prawda, nie w każdym z nich będziemy dbać z podobnym zaangażowaniem o komfort naszych gości.

Podstawowymi przedmiotami zaliczanymi do kategorii tekstyliów hotelowych są kołdry i poduszki. Najczęściej wybierane to te z wypełnieniem z materiałów sztucznych – są łatwe w praniu oraz szybkie w suszeniu.

Podkłady na materac to rozwiązanie dla osób pragnących zadbać o higienę snu i stan samego posłania. Podkłady zabezpieczają materac przed zamoknięciem (niezależnie od rodzaju rozlanego płynu) – cechują się bowiem wysokim poziomem chłonności.

Pościel hotelowa może być wykonana z różnych materiałów. Warto wybierać te o wysokim stopniu odporności na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie oraz częste pranie. Często wybór pada na bawełnę o podwyższonej gramaturze. Pościel taką można wielokrotnie prać, bez obaw o pogorszenie jej stanu. Popularnym wyborem jest również pościel lniana, rzadziej natomiast – wełniana.

Ręczniki to ostatni ważny przedmiot, o którym pragniemy opowiedzieć. Ręczniki dzielimy na kąpielowe oraz te do rąk. Najczęściej wybierane są białe, o wysokim stopniu chłonności oraz puszyste – które gwarantują najwyższy komfort w czasie „rytuałów ablucyjnych”.

Oprócz powyższych, do kategorii tekstyliów zalicza się także dywaniki łazienkowe i szlafroki.

Tekstylia – jak i gdzie kupować?

Poszukując dostawców tekstyliów hotelowych warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim – istotne są względy estetyczne. Tekstylia powinny prezentować wzornictwo lub kolor pasujące do aranżacji pokoi gościnnych. Warto też wybrać tekstylia z naszytą nazwą obiektu – będzie to zawsze dodatkowa reklama dla naszych gości.

Tekstylia powinny być także łatwe w czyszczeniu oraz odporne na wielokrotne pranie. Oprócz wspomnianych wcześniej materiałów, warto rozważyć zakup pościeli atłasowej lub satynowej – odpornej na chemikalia, wysokie temperatury oraz łatwej w ścieleniu.

Poszukując dostawców tekstyliów warto skupić się na firmach specjalizujących się w wyposażaniu obiektów noclegowych (np. sklep internetowy https://skyroom32.pl/). Ich asortyment został dostosowany do potrzeb miejsc noclegowych obsługujących dużą ilość gości. Możemy mieć pewność, że kupione tam tekstylia będą wytrzymałe i nadadzą się do używania przez długi okres czasu.

Jeśli zależy ci na utrzymaniu tekstyliów przez jak najdłuższy okres czasu w dobrej jakości – warto też zaopatrzyć się w dedykowane do ich przechowywania kosze metalowe. Wykonane z cienkiego drutu gwarantują, że w czasie przechowywania tekstylia będą aktywnie wentylowane, zachowując swoje najważniejsze parametry.

Aranżacja pokoju – łóżka dla dziewczynek

0
łóżka dla dziewczynek

Pokój dziecięcy to magiczna przestrzeń, którą zdobią motywy z ulubionych bajek dziecka. Bajkowe łóżka dla dziewczynek to wspaniałe dodatki, które pozwolą zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby odpowiadało na zainteresowania pociechy. Łóżko z motywem ulubionych bohaterów z kreskówek stanie się nie tylko praktycznym meblem, ale i wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym, które przeniesie każdą dziewczynkę do świata wyobraźni. Poniższy artykuł omawia tematykę związaną z bajkowymi łóżkami dla dziewczynek, które są popularną formą wystroju dziecięcego pokoju. Bez wątpienia warto zapoznać się zamieszczonymi tutaj informacjami i wybrać piękne dziecięce łóżko.

Bajkowe łóżka dla dziewczynek

Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość oraz solidne wykonanie łóżka do pokoju dziecięcego, ponieważ bezpieczeństwo najmłodszych ma priorytetowe znaczenie. Nie da się jednak ukryć, że dla dziewczynek najważniejszą wartość stanowią wizualne aspekty takie jak kolor oraz grafika. Kolorem, który dominuje w tej kategorii mebli, jest oczywiście róż we wszystkich odcieniach, który często komponuje się z klasyczną bielą. Najczęściej występującym motywem na bajkowych łóżkach dla dziewczynek są księżniczki oraz postacie z najbardziej popularnych filmów. Udekorowanie pokoju dziecięcego w taki sposób pozwoli poczuć się dziecku w pełni bezpiecznie i spędzać czas w komfortowej przestrzeni, która jest niezwykle ważna w okresie rozwoju. Dodatkowo bajkowe łóżka dla dziewczynek pozwolą na spokojny i błogi sen wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami. Posiadanie tak fantastycznego mebla jest marzeniem każdej dziewczynki, która będzie mieć możliwość spotkania z ulubionymi postaciami, których przygodami się pasjonuje.

Praktyczny mebel do dziecięcego pokoju

Łóżko z bajkowym motywem może być dodatkowo funkcjonalnym meblem, który pomoże zorganizować przestrzeń pokoju dziecięcego. Często zdarza się tak, że bajkowe łóżko dla dziewczynki posiada specjalną wysuwaną szufladę, która umożliwia przechowanie w niej zabawek bądź innych przedmiotów. Interesującą opcją są także piętrowe łóżka, które dodatkowo mogą posiadać w dolnej części przestrzeń do zabawy. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór bajkowych łóżek dla dziewczynek przeznaczonych do aranżacji wnętrz, które dodatkowo wyróżniają się indywidualnymi kształtami oraz sposobem wykonania. Bajkowe łóżka dla dziewczynek z pewnością okażą się trafionym wyborem, który uszczęśliwi właścicielkę pokoju. Wymienione w artykule wskazówki znacznie ułatwią wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka.

ZOBACZ TEŻ