Bezpieczne zamki do twoich drzwi – gdzie i jak kupować?

0
Bezpieczne zamki do twoich drzwi

Zamki do drzwi to temat niezwykle ważny. Dotyczy to drzwi różnego typu oraz tych wykonanych z rozmaitych materiałów. By mieć pewność, że twoje mieszkalne wnętrza są bezpieczne, powinieneś dołożyć starań i wybrać zamek dedykowany do konkretnego typu drzwi. Poniżej dokonujemy przeglądu najpopularniejszych modeli zamków specjalistycznych oraz podpowiadamy na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Zamki do drzwi przesuwnych – komfort użytkowania i estetyka

Drzwi przesuwne to coraz chętniej stosowane rodzaje drzwi wewnętrznych. Pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat, pasują idealnie do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych, a także rustykalnych i ikeowskich. Ponieważ drzwi przesuwne to najczęściej modele drewniane, warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie praktyczne jak i estetyczne w czasie wybierania zamków.

Do najczęściej wybieranych barw należą klasyczne odcienie: chrom, patyna, mosiądz, złoto. Przyjemne wrażenie estetyczne wywołują zarówno zamki matowe jak i połyskliwe. Te pierwsze pasują bardziej do wnętrz minimalistycznych, te drugie – do aranżacji stawiających na bogactwo i elegancję. Atrakcyjne modele znajdziesz pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/zamki-do-drzwi-przesuwnych-zamki.

Zamki wielopunktowe – dla maksymalnego bezpieczeństwa

Osoby wybierające zamki wielopunktowe stawiają najczęściej na bezpieczeństwo przed włamaniem. Zamki takie tworzą wyjątkowo solidne zabezpieczenie, którego zerwanie jest dla większości potencjalni fatygantów niemożliwe. Wybierając zamek wielopunktowy, warto zwrócić uwagę na długość całej listwy oraz na ilość bolców składających się na ryglowanie. Ponadto, radzimy, by upewnić się do jakiego typu drzwi jest przeznaczony dany zamek – przede wszystkim pod kątem ich wagi. Pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/wielopunktowe-i-listwowe-zamki znajdziesz rozmaite modele zamków wielopunktowych, które możesz stosować w drzwiach o różnej wadze.

Zamki do drzwi z aluminium – najważniejsze cechy konstrukcyjne

Aluminium to materiał chętnie wykorzystywany do tworzenia drzwi zewnętrznych. Jest wytrzymały, odporny na niskie i wysokie temperatury. Drzwi aluminiowe odznaczają się często wysokim stopniem izolacji termicznej oraz akustycznej. Niemniej, posiadają one również swoje minusy, związane z ich konstrukcją. W dużym skrócie, w drzwiach aluminiowych nie znajduje się zazwyczaj zbyt dużo wolnej przestrzeni, przeznaczonej na montaż zamku. Dlatego, zamki do drzwi aluminiowych powinno mieć kompaktowe rozmiary oraz dostosowaną konstrukcję.

Najczęściej wybierane typy zamków do drzwi aluminiowych to te z czołem P lub czołem U. Są one przeznaczone do drzwi o różnym profilu. Znajdziesz je między innymi w ofercie https://www.sparta.com.pl/pl/zamki-do-aluminium-zamki. Wśród dostępnych znajdują się zarówno zamki najwyższej jakości, przeznaczone dla klientów biznesowych oraz stolarni produkujących drzwi wysokiej klasy, jak i modele budżetowe w niskich cenach.

Stylowy zapach gio armani w postaci doskonałych perfum

0
Stylowy zapach gio armani w postaci doskonałych perfum

Przy wykorzystaniu dobrych perfum odpada obawa o sprawy takie jak zapach czy styl, przez co znacznie łatwiej przyjdzie nam po prostu czuć się dobrze w różnych okolicznościach.

Tematyka ich doboru zasługuje na ostrożne podejście – do tych kwestii trzeba zabierać się z uwzględnieniem wielu spraw.

Doskonałej klasy markowe perfumy

Na gruncie przygotowania do kwestii związanych z doborem perfum o wiele łatwiej będzie nam uniknąć pomyłek, jak i również przy tym uzyskać pożądany wyraz zapachu, gdy weźmiemy pod uwagę konkretne kryteria. Odkrycia jakich dokonano w materii tej sfery z pewnością pomogą nam w cieszeniu się ofertami zawierającymi stylowy zapach gio armani w postaci doskonałych perfum oraz wiele innych ciekawych pozycji. Poprzez zainwestowanie swojej uwagi w rozwiązania jakie dotyczą perfum z wyższej półki wielokrotnie łatwiej przyjdzie nam spowodowanie, że uda się po prostu otoczyć zapachem na cały dzień, gdyż jakość tych pozycji to trwałość nuty. Z tego względu będzie rozsądnym krokiem postawienie na możliwość wykorzystania omawianych tutaj opcji i zagwarantowanie sobie za ich sprawą tego, że utrzymanie dobrego wrażenia zapachowego przez cały dzień będzie łatwą sprawą.

Perfum stanowi jedną z najbardziej znaczących składowych wizerunku i stylu, a więc stylowy zapach gio armani w postaci doskonałych perfum z pewnością bardzo się przyda. Dzięki wykorzystaniu dla naszego pożytku zalet jakimi cechuje się ta sfera łatwo wzbogacimy swoją szafkę o wyborne zapachy. Nie warto zużywać mnóstwa sił na kwestie dotyczące przeczesywania lokalnych drogerii w których nie znajdziemy dobrych pozycji. Nie będzie potrzeby rozwiązywania problemów jeśli zapobiegniemy ich pojawieniu się w pierwszej kolejności – dlatego właśnie warto zadbać o perfumy markowe, jakie dostępne bywają w znakomitych ofertach internetowych prowadzących sprzedaż również z dostawą do domu. Również nie mając głowy do roztrząsania podobnych komplikacji będziemy mogli sobie poradzić z zaopatrzeniem w dobre perfumy na podstawie rekomendacji i informacji –gio armani perfumy to oferta w której znajdziemy znakomite rozwiązania.

Wszystko, co musisz wiedzieć, o farbie na ocynk

0
farbie na ocynk

Masz w planach pomalowanie ocynku? Jesteś właścicielem firmy zajmującej się wykonywaniem usług budowlanych? Zastanawiasz się jaką farbę, wybrać, by powierzania, którą chcesz pomalować, wyglądała możliwie jak najlepiej? Jeśli Twoja odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań jest twierdząca, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowywaliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat farby na ocynk. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do dalszej lektury.

Co to jest farba na ocynk?

Choć odpowiedź na to pytanie dla wielu osób może okazać się banalna, warto jasno podkreślić, czym jest farba na ocynk oraz dlaczego warto ją używać. Otóż farba na ocynk to nic innego jak specjalistyczny produkt służący do malowania tak zwanych powierzchni ocynkowanych. Wyżej wspomniany ocynk jest to warstwa antykorozyjna, którą stosuje się do zabezpieczania metali przed rdzą. Obecnie wyróżnia się aż dwa rodzaje cynkowania metalu: cynkowanie galwaniczne oraz ogniowe. Obydwa rodzaje zapewniają skuteczność. Używanie tego typu produktu służy nie tylko do polepszenia aspektu wizualnego stali, ale stanowi również dodatkową warstwę ochronną.

Farba na ocynk – kiedy ją stosować?

Farba na ocynk jest stosowana w sytuacjach, w których:

  • Chce się dopasować kolor do indywidualnych preferencji oraz potrzeb
  • Chce się zabezpieczyć metal przed uszkodzeniami mechanicznymi
  • Chce się dodatkowo wspomóc ocynk w działaniu antykorozyjnym.

Najważniejsze właściwości

To, o czym warto wspomnieć, mówiąc o farbie na ocynk to fakt, że jest ona odporna na wodę, dzięki czemu znacznie spowalnia procesy niszczenia się metalu. Powszechnie wiadomo, że niezabezpieczony metal w kontakcie z wodą ulega korozji oraz powolnemu kruszeniu. Aby temu zapobiec, stosuje się cynkowanie, a także maluje się wyżej wspomniany ocynk. Dodatkową zaletą malowania metalu jest to, że farba na ocynk wspomaga wytrzymałość stali na wszelkiego rodzaju czynniki mechaniczne takie jak zarysowania.

Jak oraz kiedy należy malować ocynk?

Przed rozpoczęciem malowania, należy bardzo dokładnie oczyścić powierzchnię, która ma zostać malowana. Jest to szczególnie istotny element, ponieważ w sytuacji, w której ocynk będzie miał na sobie pyłki, nierówności lub inne zabrudzenia, farba może rozkładać się nierównomiernie, co w konsekwencji może prowadzić do konieczności usunięcia pierwszej warstwy oraz ponownego malowania. Decydując się na malowanie ocynku, należy również wziąć pod uwagę, to kiedy metal był cynkowany. Ma to bowiem duże znaczenie w kwestii tego, jak należy przygotować powierzchnię. Jeśli ocynk jest świeży (ma mniej niż miesiąc) oprócz tradycyjnego oczyszczania, należy go również wytrawić, by jeszcze bardziej zwiększyć jego przyczepność.

Farba na ocynk to produkt, który jest stosowany w celu zmiany koloru oraz zabezpieczenia metalowych powierzchni, które zostały poddane cynkowaniu. Przed rozpoczęciem malowania, należy dokładnie oczyścić powierzchnię oraz pozbawić ją wszelkich nierówności.

Taśmy led – niezbędnik w Twoim domu!

0
Taśmy led

Dekoracyjne oświetlenie w postaci diody led jest znane od wielu lat. Takie listwy ledowe dobrej jakości mogą z powodzeniem przez długie lata spełniać swoją funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną w zależności od preferencji oraz oczekiwań wobec tych taśm. Zastosowanie takich diod jest zróżnicowane i z pewnością sprawdzi się w wielu domach. Różne barwy światła, możliwość ściemniania diod – to zaledwie ułamek zalet dotyczących tego rozwiązania. Takie taśmy led są funkcjonalne i praktyczne, a ich włączenie i montaż przebiegają bezproblemowo.

  1. Czym jest taśma LED?
  2. Taśmy led – praktyczne rozwiązanie w każdym domu
  3. Paski led, listwy led – to tylko pozorny detal!

Czym jest taśma LED?

Taśmy ledowe oferują niemal nieograniczone możliwości w kontekście dekoracji wnętrz. Taka forma oświetlenia led może być wykorzystana np. na suficie czy do podświetlenia tv. Wizualne efekty z pewnością  nie zostaną niezauważone przez otoczenie. Takie listwy są bowiem dostosowane stricte do potrzeb użytkowników. Strona internetowa https://sklep.neonica.pl/tasmy-led prezentuje pełną wersję strony ze zróżnicowaną ofertą taśm led. Korzystając z oferty sprawdzonego sklepu internetowego zyskujesz pełną dowolność sortowania oraz czas na dokonywanie analiz. Takie różne opcje przeglądania są szalenie wygodne, a do prawidłowego działania strony wymagasz jedynie dostępu do internetu. Możesz też zaakceptować wykorzystanie wszystkich plików, co pozwoli przy kolejnej wizycie na dopasowanie oferty sugerowanych produktów. Nie zwlekaj i wybierz odpowiednie taśmy led! Skorzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej pozwoli Ci na usprawnienie poszukiwań.

Taśmy led – praktyczne rozwiązanie w każdym domu

Niemal każdy sklep z oświetleniem feruje obecnie taką taśmę, która zapewni delikatne światło i jest łatwa w montażu. Szeroka oferta takiego oświetlenia pozwoli na znalezienie odpowiedniego wariantu, skrojonego na miarę swoich potrzeb. Nawet jeżeli wykazujesz analityczne skłonności podczas poszukiwań w sklepie na miejscu możesz określić swoje potrzeby. Wówczas z pewnością uda Ci się znaleźć takie rozwiązanie, które zapewni niepowtarzalny efekt wizualny. Barwa światła również ma duże znaczenie – wybierając opcję światła ciepłego, zyskasz przytulny, żółtawy odcień diod. Jeżeli jednak preferujesz bardziej niebieski odcień światła – wówczas sięgnij po barwę zimną. Co do zasady z reguły do wyposażenia domów poleca się barwę ciepłą – w wielu przypadkach przyczynia się do lepszego funkcjonowania i stworzenia przytulnej atmosfery. Jeżeli jednak prowadzisz np. działania marketingowe i chcesz zorganizować sesję zdjęciową produktu w stylu industrialnym – wówczas lepszą oprawą będzie zdecydowanie zimny kolor światła. Jeżeli masz pytania przed zakupem – warto skontaktować się z obsługą w sklepie stacjonarnym lub elektronicznie, jeżeli preferujesz zakupy online. Z pewnością uda Ci się znaleźć rozwiązanie odpowiednie do swoich preferencji. Zajrzyj do sklepu, w ramach którego uda Ci się odnaleźć taśmy led skrojone na miarę Twoich oczekiwań: https://sklep.neonica.pl/tasmy-led.

Paski led, listwy led – to tylko pozorny detal!

Nazwa produktu może być różna – taśmy, paski czy listwy led. Niemniej jednak wszystko sprowadza się do tego samego przedmiotu, który może zdecydowanie ułatwić Twoje codzienne przebywanie w domu i wykonywanie czynności po zmroku, kiedy nie chcesz budzić innych domowników lub po prostu wolisz wybrać delikatne źródło światła. Nie zwlekaj – sprawdź ofertę sklepu internetowego – zyskasz wówczas dogodne warunki oraz czas na dokonanie analiz dotyczących poszczególnych produktów w zależności od Twoich preferencji.

Balkony, tarasy i ogrody Polaków – jak zmieniło się ich oblicze podczas pandemii? [NOWY RAPORT]

0
Balkony, tarasy i ogrody Polaków

Pandemia Covid-19 uświadomiła wielu z nas, jak dobrze jest mieć balkon, taras lub ogród. Własny kąt na świeżym powietrzu pozwolił Polakom lepiej znieść okres obostrzeń i społecznej izolacji oraz ma dla nich większe znaczenie niż wcześniej – tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez markę Domondo, w którym wzięło udział ponad 1000 osób z całej Polski.

Wiosną zeszłego roku nasze życie mocno się zmieniło. Koronawirus zmusił nas do pozostania w domu i ograniczenia kontaktów społecznych. Wielu z nas przekonało się, jak niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne może mieć zamknięcie się w swoich domach i mieszkaniach. Monika Kotlarek, autorka popularnego bloga na temat psychologii, mówi:

Izolacja, obostrzenia, dystans społeczny, niemożność zrobienia najprostszych rzeczy i spędzenia przyjemnie czasu mogą pogłębiać stres, który oddziałuje na cały nasz organizm.

taras

Jak wynika z badania, szczególnie w początkowej fazie pandemii brakowało nam spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znacznie ograniczone przez obostrzenia możliwości wyjścia na zewnątrz wymusiły na nas szukanie alternatyw. Szybko stały się nimi balkony, tarasy i ogródki. Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że ma w swoich domach dostęp do takich miejsc (najczęściej do balkonu), częściej z nich korzysta, a ich posiadanie ma teraz większe znaczenie niż wcześniej.

Najczęściej docenialiśmy możliwość bezpiecznego wyjścia na zewnątrz bez maseczki, zaczerpnięcia świeżego powietrza i odpoczynku. Balkony, tarasy i ogrody pozwalały nam poczuć wolność i odrobinę normalności, a nawet nawiązać lepszy kontakt z sąsiadami. Niektórzy zaczęli wykorzystywać te przestrzenie do innych aktywności niż wcześniej. Niemal co czwarta osoba z tej grupy deklaruje, że stały się one miejscem kontaktów towarzyskich. Część z nas zaczęła spożywać tam posiłki, pracować zdalnie, ćwiczyć lub bawić się z dzieckiem.

balkon

To wszystko spowodowało, że zaczęliśmy poświęcać tym miejscom więcej uwagi. Aż 70% ankietowanych przyznaje, że od początku pandemii bardziej dba o wygląd swojego balkonu, tarasu lub ogrodu. Najczęściej Polacy umieszczali tam więcej roślin, ale byli również tacy, którzy zdecydowali się na zakup nowych mebli ogrodowych lub remont. Jedna z uczestniczek badania stwierdziła nawet, że przeorganizowanie tej przestrzeni dało jej dużo satysfakcji i wręcz podtrzymywało ją przy życiu podczas lockdownu. Psycholog Jarosław Świątek mówi:

Przewiduję, że zainteresowanie domami z tarasem czy ogrodem wzrośnie po pandemii. Doświadczenie lockdownu w sposób szczególny pokazało osobom, które nie mają takiego luksusu, jak stresujące i nieprzyjemne może być zamknięcie we własnym domu, bez przestrzeni na zewnątrz, w której można poczuć się prawdziwie wolnym. Aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, podczas zakupu mieszkania czy domu ludzie będą brali pod uwagę, czy posiada balkon, taras lub przestrzeń na ogród w większym stopniu, niż to czynili dotychczas.

ogród

Więcej o tym, jak zmieniły się oblicza balkonów, tarasów i ogrodów Polaków podczas pandemii, można przeczytać w najnowszym raporcie Domondo.

Wnętrza, w których możemy być sobą. Jak Polacy personalizują swoje domy?

0
wnętrze domu

Ściany domu tworzą nie tylko cegły, ale i historie jego mieszkańców. Jak pokazuje nowy raport Bimago, w centrum aranżacji stawiamy przede wszystkim siebie. Aż 96% ankietowanych podczas urządzania swoich czterech kątów podąża przede wszystkim za własnym gustem, a tylko 8% uwzględnia aktualne trendy.

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do tego, że zaczęliśmy spędzać więcej czasu we własnym mieszkaniu. Nauka, praca i większość codziennych aktywności przeszła w tryb zdalny, a otaczające nas wnętrza dostosowaliśmy tak, aby wciąż spełniały nasze potrzeby. W kwestii aranżacji jedna rzecz pozostaje jednak stała: dla przeważającej części ankietowanych Polaków duże znaczenie ma personalizacja, łącząca duszę domu z duszą jego właściciela.

Po ponad rocznym okresie izolacji możemy spokojnie powiedzieć, że nasze mieszkania stały się lustrem, w którym odbijają się osobowości i potrzeby domowników. Ubieramy domy w przedmioty, które mają pokazywać nas, a wybierane dekoracje w postaci obrazów, fototapet czy plakatów często zdradzają nasze hobby, nastroje czy tęsknoty za podróżami – komentuje Joanna Bała, Head of Product & Trends w Bimago.

Czym się kierujemy, urządzając swoje cztery kąty?

Wplatając kolejne wiązki do naszego gniazda, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, jak wpłyną na naszą wygodę. Funkcjonalność i komfort stanowi priorytet dla aż 97% zapytanych osób. Według uzyskanych odpowiedzi, personalizacja wystroju jest jednak prawie tak samo ważna – 96% respondentów poszukuje rozwiązań, które będą zarówno praktyczne, jak i dopasowane do indywidualnego gustu.

domy

Badani Polacy przypisują również dużą wagę do jakości przedmiotów, wraz z którymi budują swoją osobistą przestrzeń: trwałość wpływa na wybór wyposażenia u 94% przepytanych osób. Przy urządzaniu wnętrz z tyłu głowy mamy także granicę w postaci zaplanowanego budżetu: ustalonymi wcześniej ramami finansowymi kieruje się 9 na 10 ankietowanych. Nie zapominamy również o postępującej technologii – 65% z nas deklaruje, że stawia na nowoczesne rozwiązania.

Co ciekawe, większości uczestników badania nie interesują najnowsze trendy. W aranżacji własnych czterech kątów częściej niż tym, co aktualnie znajduje się w modzie, interesujemy się znaczeniem podejmowanych przez nas decyzji dla środowiska. Blisko 2/3 respondentów twierdzi, że stawia na opcje eco-friendly podczas urządzania domu.

Dekoracje, które mówią głosem domowników

3/4 ankietowanych Polaków do personalizacji wnętrz wykorzystuje rośliny. Tuż za ulubionymi kwiatami plasują się zdjęcia: fotografie przedstawiające ważne dla mieszkańców chwile stanowią stały element aranżacji w blisko 6 na 10 domach. W głównej mierze poszukujemy więc kontaktu z naturą i wspomnieniami, które tworzą nasze życiowe historie.

Wyrażamy siebie także poprzez książki – ulubione tytuły, stojące na półkach regału, opowiadają nie tylko o przygodach ich bohaterów, ale także o nas samych. Ponad połowa respondentów z dumą prezentuje bliskie sercu lektury. Niemal tyle samo osób wiesza oryginalne dekoracje ścienne w postaci obrazów.

O naszych perypetiach opowiadają także różnorodne pamiątki. Ponad 30% z nas eksponuje zdobycze z podróży lub rodzinne skarby. Osobiste akcenty zwykle wplatamy do salonu, który jest „centrum” naszego gniazdka: prawie 1/3 respondentów wskazała to pomieszczenie jako najbardziej spersonalizowany punkt domu.

Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że po wystroju mieszkania można łatwo odgadnąć ich zainteresowania i hobby. Wśród deklarowanych pasji, które lubimy przemycać do aranżacji, najczęściej wymieniane są ogrodnictwo, literatura, podróże oraz sztuka. We wnętrzach często pojawiają się również akcenty nawiązujące do sportu, rękodzieła, fotografii czy muzyki.

Kontrolowany chaos czy spójny minimalizm – jak opisujemy swoje wnętrza?

Najlepiej czujemy się w domu, w którym panuje odpowiedni klimat, sprawiający, że możemy się zrelaksować i poczuć jak u siebie. Niemal 80% ankietowanych Polaków opisuje swoje wnętrza jako przytulne. Ważna jest dla nas również spójność aranżacji (67%), pozwalająca na uniknięcie chaosu w domowym zaciszu. Dbamy przy tym o porządek – 57% badanych deklaruje, że mieszka schludnie.

W urządzanych wnętrzach zdecydowanie panuje jasność. Chociaż w kwestii kolorystyki i liczebności dodatków nie jesteśmy zgodni, to 64% respondentów przyznaje, że w ich domach dużą rolę odgrywa światło. Liczne i różnorodne akcesoria dominują w mieszkaniach 35% badanych osób, z kolei na minimalizm stawia 39% zapytanych Polaków. Dzieli nas również wykorzystanie kolorów w aranżacji – monochromatyczność wybiera 36% respondentów, a 43% żyje w wielobarwnych wnętrzach.

Dane pochodzą z badania przeprowadzonego w kwietniu 2021 roku. Zostało ono wykonane metodą CAWI (ankieta w formie elektronicznej) na próbie 1055 osób. Wszystkie wnioski z uzyskanych odpowiedzi znajdują się w artykule na blogu Bimago: Co mówią o Polakach ich domy? Tak personalizujemy wnętrza

Dekoracyjne i praktyczne patery szklane – co warto o nich wiedzieć?

0
Patery szklane

Szkło dekoracyjne ma wiele zastosowań. Nie chodzi tu tylko o wazony czy misy, ale także patery szklane. Jest to elegancki dodatek łączący w sobie funkcje dekoracyjne oraz praktyczne. Oprócz przechowywania w nich żywności czy ozdób, mogą stać się bowiem niepowtarzalnym elementem aranżacyjnym. Wybierając paterę trzeba mieć przede wszystkim na względzie fakt, co będzie w niej przechowywane – inne produkty przeznaczone są na słodkości, a jeszcze inne na przykład na owoce. Poniższy artykuł kompleksowo scharakteryzuje zalety pater szklanych i wskaże sytuacje, w których warto ich użyć.

Ozdobne patery na stół

Patery szklane to pojemne, wykonane z mocnego szkła produkty. Dzięki solidnej konstrukcji przechowywać można w nich owoce, ciasta, słodkości, ale także sery czy kiełbasy. Te płaskie zaś świetnie nadadzą się do podawania tortów. W sklepach znaleźć można patery z kloszem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że podczas przyjęcia bądź innej imprezy okolicznościowej żywność straci swoją świeżość czy aromat i będzie niezdatna do spożycia. Dołączony poręczny uchwyt w łatwy sposób umożliwi podniesienie pokrywy.

W atrakcyjny sposób patera szklana na wysokiej nóżce zaprezentuje podane przekąski i stanie się ozdobą stołu. Pojedyncze patery sprawdzą się w warunkach domowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Zestaw kilku takich produktów będzie niepowtarzalną dekoracją w salach bankietowych bądź restauracjach. Oprócz żywności można w nich umieścić inne elementy stanowiące bazę aranżacyjną, na przykład ozdobne kamyki, świeczki czy kwiaty.

Dopełnienie aranżacji stołu

Wykonana z wysokiej jakości szkła patera polskiej produkcji wygląda elegancko, niezależenie od charakteru wnętrza. Klasyczny design dopasuje się zarówno do stylu minimalistycznego, jak i nowoczesnego. Zapewnia to brak zdobień oraz proste wykonanie. Nawet będąc dopiero w fazie planowania dekoracji na daną uroczystość, patera szklana, ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość, będzie strzałem w dziesiątkę.

W zależności od własnych preferencji, paterę ozdobić można między innymi organzą bądź innymi elementami dekoracyjnymi. Łatwe w utrzymaniu czystości szkło pozwoli na wielokrotne wykorzystanie tego produktu. Niebanalna forma podawania przekąsek sprawi, że goście będą chętniej po nie sięgać. Co ciekawe, patery szklane mają jeszcze jedno zastosowanie – znajdują się one w cukierniach, aby zachęcić klientów do kupna słodkości. Jak widać, niezależenie czy jest to poczęstunek podczas imprezy okolicznościowej, punkt gastronomiczny czy rodzinny obiad w zaciszu domowym, patery spełnią swoją funkcję.

Grzejnik dekoracyjny – wybierz produkt wysokiej jakości

0
Grzejniki łazienkowe

Grzejnik dekoracyjny, jako ozdobny element wystroju łazienki, salonu, a nawet powierzchni biurowej to rozwiązanie zgodne z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz, które wypiera klasyczne urządzenia grzewcze, takie jak przestarzałe kaloryfery. Popularne są nietypowe projekty oraz efektowne rodzaje pokrycia, na przykład błyszczący chrom czy też stary mosiądz. Jednak względy estetyczne to nie wszystko, na co powinno się zwracać uwagę, planując zakup grzejnika dekoracyjnego. Sprawdź, co jeszcze jest ważne, jeśli zależy ci, aby dostać sprzęt nie tylko elegancki, ale także praktyczny.

Grzejnik dekoracyjny – moc grzewcza

Głównym zadaniem grzejnika dekoracyjnego ma być przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Jeżeli znajduje się on w łazience, z pewnością będzie ci zależało na tym, aby można było suszyć na nim ręczniki oraz grzać je przed wyjściem z wanny. Dlatego też to ważne, aby urządzenie posiadało odpowiednią moc grzewczą, dostosowaną do specyfiki oraz wymiarów pomieszczenia. Warto w tym względzie kierować się ilością płyt grzewczych. Im więcej, tym większa moc.

Grzejnik dekoracyjny – wytrzymały chrom

Bywa że przy zakupie sprzętów do domu, takich jak właśnie grzejnik dekoracyjny, inwestujemy całkiem sporo pieniędzy w jakościowy produkt. Ma to sens przy założeniu, że wyrób taki będzie służył nam przez lata. Dlatego grzejnik powinien być przede wszystkim wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia. Pod tym względem dobrze sprawdzają się modele chromowane. Na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/ można zobaczyć kolekcję tego typu urządzeń grzewczych. Jak widać, fakt, że są trwałe i funkcjonalne, nie umniejsza ich walorów estetycznych.

Grzejnik dekoracyjny – optymalna wielkość

Na innego rodzaju grzejnik dekoracyjny możemy sobie pozwolić w dużej przestrzeni, a inny będzie odpowiedni do małego pomieszczenia. Jeżeli masz do dyspozycji nieduży metraż, możesz rozważyć kilka opcji, takich jak grzejnik narożny lub smukły grzejnik pionowy. Jeśli natomiast masz obszerny salon czy łazienkę do dyspozycji, możesz pozwolić sobie na trochę bardziej ekstrawaganckie rozwiązania.

Okna plastikowe – jak prezentuje się cennik?

0
Okna plastikowe

Mieszkasz w bloku i chcesz zakupić okna plastikowe, aby nie odstawać od reszty mieszkańców i nie zaburzać architektonicznej spójności budynku? A może nie jesteś przekonany do okien drewnianych i dlatego wolisz w swoim domu zdecydować się na jedną z najpopularniejszych opcji, jeśli chodzi o stolarkę okienną? W takim razie na pewno zastanawiasz się, jak pod względem jakości prezentują się okna plastikowe oraz jak wygląda cennik przeciętnego dystrybutora. Dowiedz się, czy za tego rodzaju elementy wykończenia zapłacisz dużo pieniędzy, czy może raczej uda ci się trochę oszczędzić.

Okna plastikowe – cennik dla opcji standardowej

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego większość mijanych przez Ciebie bloków, wieżowców czy innego rodzaju budynków, posiada właśnie okna plastikowe, odpowiedź jest prosta. Nie chodzi tu ani o wyjątkowo niską cenę, ani o nad wyraz dobrą jakość. Prawda leży pośrodku. Decydującym czynnikiem jest stosunek ceny do jakości. Zarówno pod względem parametrów, jak i cennika, okna plastikowe prezentują się bardzo przyzwoicie, przynajmniej w swojej standardowej wersji. To jedna z tańszych opcji na rynku, dzięki której zyskuje się jednak całkiem dobrą termoizolację oraz izolację akustyczną. Jest to zatem bezpieczny wybór dla osoby, która nie chce przepłacić, ale także wolałaby nie montować w swoim mieszkaniu byle jakiego produktu.

Okna plastikowe – cennik dla opcji ekskluzywnej

Wpadł ci w ręce cennik, w którym okna plastikowe są droższe niż większość propozycji dostępnych na rynku? W takim razie opcje są dwie. Albo masz do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą, albo trafiłeś na okna w opcji ekskluzywnej, co oznacza, że ich wyjątkowo dobre parametry są warte wyższej ceny. Więcej na temat tego, czym różni się opcja standardowa od ekskluzywnej, poczytać możesz tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/pcv/. Być może nie jest to pozycja dla kogoś, komu zależało na oszczędzeniu dużej ilości pieniędzy, jednak taka inwestycja zazwyczaj opłaca się tym, którym zależy na wysokiej jakości elementów wykończenia domu. W końcu okna mają służyć domownikom przez długie lata.

Co lepsze na okna dachowe – markizy czy rolety?

0
okna dachowe

Na poddaszu zawsze jest najcieplej. Okna dachowe nagrzewają się najszybciej, przez co w pomieszczeniach robi się duszno, a przy większych upałach – wręcz nie do zniesienia gorąco. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu – osłony okienne. Co wybrać: markizy czy rolety?

Czym są rolety i markizy?

Na rynku znajdziemy rolety wewnętrzne (wykonane z tkanin) oraz zewnętrzne (wykonane z aluminium). Pierwsze z nich pozwalają regulować ilość światła wpadającego do środka. Ponadto mogą stanowić oryginalną dekorację wnętrza. Rolety zewnętrzne mają właściwości izolacji dźwięku i redukcji hałasu, a także stanowią znakomitą ochronę antywłamaniową.

Markizy montuje się wyłącznie na zewnątrz. Są to osłony wykonane ze specjalnej siateczki, która nie ogranicza dostępu światła i widoku za oknem. Markizy znakomicie izolują okna przed nagrzewaniem. Promienie słoneczne nie docierają do szyby i jej nie nagrzewają. Dzięki temu nie oddają ciepła do wnętrza domu. 

Rolety i markizy – porównanie

Rolety zewnętrzne doskonale redukują ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza domu. Przy całkowitym zasłonięciu redukują ilość ciepła o nawet 90%. Niestety przy całkowitym zasłonięciu rolet w domu może być dość ciemno. Osłony zewnętrzne doskonale sprawdzą się w pokojach, w których mieszkańcy nie spędzają dużo czasu w ciągu dnia. Do pomieszczeń, które mają pozostać jasne, lepiej wybrać markizy. 

Markizy ograniczają ilość ciepła wpadającego do domu o ponad 70%. Pozwalają cieszyć się chłodem przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej widoczności w pomieszczeniach. Markizy nie zaciemniają wnętrz, co jest dużym plusem dla osób uwielbiających jasne, dobrze doświetlone przestrzenie.

Rolety wewnętrzne nie zapewnią tak dobrej izolacji, jak osłony zewnętrzne czy markizy. Przy pełnym zaciągnięciu rolety ciepło wpadające do środka ogranicza się tylko o nieco ponad 30%. 

Które rozwiązanie jest najlepsze?

Jeśli szukamy osłony, która najlepiej ochroni wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem, warto postawić na markizy. Markizy nie zasłonią widoku, nie ograniczą światła wpadającego do wnętrz, a jednocześnie sprawią, że temperatura w pomieszczeniach będzie komfortowa i przyjemna – nawet w upalne, letnie dni. 

Jakość przede wszystkim 

Zakup markiz to inwestycja na lata. Nie będziemy przecież wymieniać ich co sezon. Ważne jest zatem, żeby wyróżniały się doskonałą jakością. Dobra jakość to gwarancja najwyższej wytrzymałości i niezawodności.

Znakomite markizy do okien dachowych oferuje sklep internetowy velno.pl. Propozycją firmy są starannie wykonane modele w różnych rozmiarach. W asortymencie dostępne są zarówno tanie markizy sterowane ręcznie, jak i innowacyjne produkty obsługiwane elektrycznie lub solarnie. Montaż każdej z nich jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.

ZOBACZ TEŻ