Urządzanie pokoju malucha to nie lada wyzwanie. Trzeba umieścić w nim takie przedmioty, które uczynią go funkcjonalnym i bezpiecznym. Zarówno rodzice jak i dziecko muszą czuć się w nim swobodnie, a wybrane rzeczy powinny służyć przez co najmniej kilka najbliższych lat. Wyposażanie pomieszczenia dedykowanego dziecku sprawia szczególną trudność osobom, które po raz pierwszy wcielą się w rolę rodzica. I Ty jesteś w takiej sytuacji? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.

Bezpieczne łóżeczko

Nie da się ukryć, że jest to jeden z najtrudniejszych wyborów jaki przed Tobą stoi, gdyż wybór łóżeczek na polskim rynku jest przeogromny. Najkorzystniej jest wybrać takie, które będzie spełniać co najmniej kilka różnych funkcji. Doskonale sprawdzi się w roli małego łóżeczka dla dziecka ze szczebelkami i regulowaną wysokością materaca, a gdy pociecha podrośnie będzie można pozbyć się zabezpieczenia i stworzyć tym samym dla niej małe łóżeczko.

Przewijak

Może stanowić osobny mebel, ale równie dobrze możesz wybrać taki model, który będzie nakładany na łóżeczko – ostateczna decyzja w tej kwestii należy dla Ciebie. Młodzi rodzice chwalą sobie zarówno jedną jak i drugą opcję. Kluczowym w ustaleniu jaka wersja przewijaka sprawdzi się u Ciebie najlepiej, będzie ocena wolnego miejsca w urządzanym pokoju. Metraż jest niewielki? Wybierz przewijak nakładany na łóżeczko. Możesz sobie pozwolić na dokupienie dodatkowego przedmiotu? Kup komodę z przewijakiem.

Fotel do karmienia dziecka

Bez względu na to, czy swoją pociechę będziesz karmić piersią czy butelką, zapewnij sobie wygodne miejsce do karmienia. Już po kilku nieprzespanych nocach przekonasz się, że bez niego nie dałabyś rady. Jaki fotel sprawdzi się najlepiej w tej roli? Przede wszystkim dostosowany do Twojego wzrostu i lekko pochylony. Później, gdy faza karmienia piersią zostanie zakończona, fotel będzie można przenieść do innego pomieszczenia, gdzie będzie równie dobrze się sprawdzać.

Kolorowe ozdoby

Dzieci lubią, kiedy w ich otoczeniu znajdują się pluszaki, zabawki i barwne obrazy. Mogą na nich choć na chwilę skupić swój wzrok, co je uspokaja i wycisza. Ciekawe propozycje obrazów dedykowanych najmłodszym znajdziesz na stronie http://bajkoweobrazy.pl/. Alternatywą dla malunku na płótnie są literki tworzące imię dziecka, które można powiesić np. na ścianie nad łóżeczkiem. Taka ozdoba sprawi, że maluch będzie czuł się w swoim pokoiku pewnie i bezpiecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ