Patery szklane

Szkło dekoracyjne ma wiele zastosowań. Nie chodzi tu tylko o wazony czy misy, ale także patery szklane. Jest to elegancki dodatek łączący w sobie funkcje dekoracyjne oraz praktyczne. Oprócz przechowywania w nich żywności czy ozdób, mogą stać się bowiem niepowtarzalnym elementem aranżacyjnym. Wybierając paterę trzeba mieć przede wszystkim na względzie fakt, co będzie w niej przechowywane – inne produkty przeznaczone są na słodkości, a jeszcze inne na przykład na owoce. Poniższy artykuł kompleksowo scharakteryzuje zalety pater szklanych i wskaże sytuacje, w których warto ich użyć.

Ozdobne patery na stół

Patery szklane to pojemne, wykonane z mocnego szkła produkty. Dzięki solidnej konstrukcji przechowywać można w nich owoce, ciasta, słodkości, ale także sery czy kiełbasy. Te płaskie zaś świetnie nadadzą się do podawania tortów. W sklepach znaleźć można patery z kloszem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że podczas przyjęcia bądź innej imprezy okolicznościowej żywność straci swoją świeżość czy aromat i będzie niezdatna do spożycia. Dołączony poręczny uchwyt w łatwy sposób umożliwi podniesienie pokrywy.

W atrakcyjny sposób patera szklana na wysokiej nóżce zaprezentuje podane przekąski i stanie się ozdobą stołu. Pojedyncze patery sprawdzą się w warunkach domowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Zestaw kilku takich produktów będzie niepowtarzalną dekoracją w salach bankietowych bądź restauracjach. Oprócz żywności można w nich umieścić inne elementy stanowiące bazę aranżacyjną, na przykład ozdobne kamyki, świeczki czy kwiaty.

Dopełnienie aranżacji stołu

Wykonana z wysokiej jakości szkła patera polskiej produkcji wygląda elegancko, niezależenie od charakteru wnętrza. Klasyczny design dopasuje się zarówno do stylu minimalistycznego, jak i nowoczesnego. Zapewnia to brak zdobień oraz proste wykonanie. Nawet będąc dopiero w fazie planowania dekoracji na daną uroczystość, patera szklana, ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość, będzie strzałem w dziesiątkę.

W zależności od własnych preferencji, paterę ozdobić można między innymi organzą bądź innymi elementami dekoracyjnymi. Łatwe w utrzymaniu czystości szkło pozwoli na wielokrotne wykorzystanie tego produktu. Niebanalna forma podawania przekąsek sprawi, że goście będą chętniej po nie sięgać. Co ciekawe, patery szklane mają jeszcze jedno zastosowanie – znajdują się one w cukierniach, aby zachęcić klientów do kupna słodkości. Jak widać, niezależenie czy jest to poczęstunek podczas imprezy okolicznościowej, punkt gastronomiczny czy rodzinny obiad w zaciszu domowym, patery spełnią swoją funkcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ