pergole

Pergole tarasowe cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich właścicieli ogrodów. Pozwalają cieszyć się własną przestrzenią i korzystać z niej w pełni przez cały rok. Pergole są dostępne w wielu różnych wariantach, pomiędzy którymi można wybierać. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj też dostępny budżet, bo rozwiązania zaawansowane technologicznie zwykle mają też wyższą cenę niż najprostsze modele. Jak to wygląda w przypadku sterowania automatycznego? Czy warto wybrać pergolę wyposażoną w nie?

Automatyczne sterowanie pergolą tarasową – na czym polega?

Sterowanie automatyczne to możliwość kontrolowania otwarcia dachu pergoli lub czasem też jej osłon bocznych przy pomocy pilota. Czasami zamiast niego możliwe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji, którą wygra się na smartfon. Dzięki temu możesz otwierać i zamykać pergolę bez wychodzenia z domu lub z wygodnego fotela na tarasie. To rozwiązanie wyjątkowo praktyczne, bo nie musisz tracić czasu i sił na samodzielne zasłanianie pergoli.

Kiedy sprawdza się sterowanie?

Warto zaznaczyć, że sterowanie automatyczne zakłada także to, że system będzie wyposażony w dodatkowe czujniki. Mogą one reagować na zmienne warunki atmosferyczne. Bardzo często są to czujniki, które reagują na wilgoć i w razie opadów deszczu uruchamiają one procedurę zamykania dachu pergoli po to, by chronić taras i znajdujące się na nim przedmioty przed zamoczeniem. Niektóre czujniki reagują też na duże nasłonecznienie i automatycznie chronią przed nim taras. Czułość czujników często może samodzielnie ustawić użytkownik pergoli. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość zaprogramowania harmonogramu, zgodnie z którym pergola będzie odsłaniana i zasłaniana. Dzięki temu nawet jeśli zapomnisz o swoim tarasie, Twoje rośliny mogą dostać odpowiednią dawkę słońca.

Przeczytaj także: https://razemwiecej.pl/nowoczesne-zadaszenie-na-taras/

Wyjątkowa wygoda i oszczędność czasu

Pergole tarasowe z automatycznym systemem sterowania zapewniają nie tylko wygodę, ale także oszczędność czasu. Ich używanie jest bardzo proste. Nie wymaga siły ani znajomości mechanizmu. To rozwiązanie bezobsługowe, które pozwala Ci po prostu w pełni cieszyć się swoim czasem na świeżym powietrzu.

Zwiększona trwałość i bezpieczeństwo

Automatyczne sterowanie pergolą tarasową może wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa pergoli. System automatyczny działa precyzyjnie i płynnie. Zmniejsza się więc ryzyko, że na skutek błędu użytkownika dojdzie do uszkodzenia konstrukcji. Z kolei czujniki pogodowe nie dopuszczą do zmoczenia tarasu i zniszczenia znajdujących się na nim mebli czy poduszek.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – pergole tarasowe Częstochowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ