Dlaczego warto wykonać izolację poddasza pianką PUR?

0
1836

Posiadanie domu to marzenie wielu ludzi. Dla wielbicieli cichego wiejskiego życia taki dom jest wprost idealny, żeby odpocząć, wychować dzieci i cieszyć się z całą rodziną czystym i świeżym powietrzem. Jeżeli już udało nam się kupić swoje cztery kąty, to warto dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób na izolację i ocieplenie poddasza. Chcąc zamieszkać pod stromym dachem musimy go najpierw ocieplić. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu możemy oszczędzić znaczne kwoty na ogrzewanie, a w przypadku dużego domu, może się to okazać kluczowe. Jak zatem wyglądała izolacja poddasza jeszcze kilka lat temu, a jak wygląda obecnie? Wyjaśnia specjalista izosolux.pl.

Izolacja poddasza wełną mineralną

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsza wydawała się izolacja poddasza tworzywem, które nazywane jest wełną mineralną. Jest to materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego. Obecnie można wykazać pewne wady tego materiału. Wełna mineralna przede wszystkim jest higroskopijna. Oznacza to, że ciągnie wilgoć, co w przypadku ocieplenia poddasza nie pożądane, ponieważ nabierając wody staje się cięższa i dodatkowo obciąża konstrukcję dachu. W wełnie mineralnej lubują się niektóre gryzonie np. kuny, które lubią, zwłaszcza w okresie zimowym, założyć sobie w nich gniazdo. Dodatkowo wełna mineralna wcale nie jest łatwa w montażu i może być szkodliwa dla osoby, która się zajmuje montowaniem. Dlatego między innymi powstała alternatywa dla wełny mineralnej, a jest nią pianka PUR.

Co to jest pianka PUR?

Pianka PUR to tworzywo poliuretanowe, które może przyjmować bardzo różną formę (od twardych po elastyczne). Są powszechnie stosowane w przemyśle chłodniczym – do produkcji lodówek i zamrażalek. Używa się jej także przy produkcji obuwia, materacy. Jest także świetnym produktem, dzięki któremu z łatwością zamontujemy okna oraz drzwi. Ale przede wszystkim jest używana do izolacji termicznej i akustycznej najróżniejszych pomieszczeń, w tym także poddaszy.

Zalety ocieplania poddasza pianką PUR

Zalety ocieplania poddasza pianką PURSkoro już wiemy, co to jest pianka PUR, to warto zatrzymać się nad jej specjalnymi właściwościami. Przede wszystkim montowanie pianki PUR jest bardzo proste i mało uciążliwe. Używa się do tego celu specjalnego natrysku. Dzięki temu, że nawet cienką warstwą jesteśmy w stanie ocieplić poddasze, możemy zwiększyć powierzchnie pomieszczeń użytkowych. Pianka PUR jest lekka, więc nie obciąży naszego poddasza, a dzięki swoim właściwościom może nawet wzmocnić konstrukcję dachu. Dodatkowo pianka PUR idealnie przylega do powierzchni, na której jest montowana, dlatego nie osunie się lub nie sfilcuje, jak to się może stać w przypadku wełny mineralnej. Poliuretany są bezwonne i przyjazne dla środowiska. Nie trzeba się także martwić, że zostaną zaatakowane przez grzyby lub pojawi się na nich pleśń, nie lubią ich także gryzonie. Pianka PUR nie jest także produktem łatwopalnym, co jest kluczowe w przypadku konstrukcji dachowych.

Jak widać pianka PUR ma wiele zalet, dlatego warto ją wykorzystać do ocieplenia poddasza.

Więcej na stronie izosolux.pl

F.H.U IZOSOLUX Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków, tel: +48 606 108 176.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ