węgiel workowany

Sezon grzewczy za pasem, a Ty nie masz jeszcze zapasów paliwa opałowego do swojego pieca? W takim razie zamów ekogroszek w workach od topowego producenta tego typu materiału opałowego. Zarówno węgiel workowany, jak i ekogroszek kupisz przez internet z opcją dostawy do domu w dogodnym dla siebie terminie. Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko taki ekogroszek w workach, który jest polecany przez innych konsumentów i charakteryzuje się określonymi parametrami. W przypadku ekogroszku, liczy się przede wszystkim:

  • idealną granulacją od 5 do 25 mm,
  • zdolnością spiekania na odpowiednim poziomie,
  • niską zawartością siarki,
  • niską wilgotnością poniżej 10%,
  • zawartością popiołu powyżej 10%.

Oczywiście to tylko podstawowe kwestie, które określają czy ekogroszek w workach od wybranego producenta będzie dobrym zakupem. Im lepsze wartości opałowe danego paliwa, tym lepiej. Podobne parametry powinien mieć także węgiel workowany, który również kupisz u wielu sprawdzonych dostawców w sieci.

Ile kosztuje ekogroszek w workach, a ile węgiel workowany?

W dzisiejszych czasach ceny paliw opałowych ulegają mocnym wahaniom, dlatego ustalenie ogólnego pułapu cenowego jest mocno skomplikowane. Najlepszej jakości węgiel workowany kupisz w cenie oscylującej w granicy 3000 złotych za tonę. Jeśli chodzi o ekogroszek w workach – tutaj koszty przekraczają 3000-3500 złotych za tonę materiału. Oczywiście im więcej surowca opałowego zamawiasz, tym lepszą cenę zakupu możesz uzyskać, choć nie każda firma decyduje się na negocjacje. Oczywiście średnie ceny tych paliw stale się zmieniają i są zależne od kosztów ich produkcji, a także transportu.

Czy warto kupić ekogroszek w workach na zimę 2022/2023?

Zdecydowanie warto zamówić ekogroszek w workach od sprawdzonego producenta. To przede wszystkim gwarancja, że paliwo opałowe będzie wysoce efektywne i pozwoli na ogrzewanie budynku mieszkalnego przez cały sezon grzewczy z jak najmniejszym zużyciem materiału opałowego. Warto też dodać, że ekogroszek w workach o odpowiedniej granulacji można umieścić w podajniku do pieca, co znacznie ułatwia jego dozowanie w sezonie grzewczym.

Zarówno ekogroszek, jak i węgiel workowany mimo ogólnego wzrostu cen materiału opałowego wciąż są jednym z lepszych źródeł ciepła dla wielu nieruchomości wyposażonych ekologiczne piece na ekogroszek. Wystarczy, że wybierzesz sprawdzonego dostawcę, a na pewno będziesz w 100% zadowolony z jakości otrzymanego paliwa opałowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ