Wyposażenie biura, gabinetu oraz sali konferencyjnej pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również reprezentacyjną. Warto więc wyposażyć się w meble odpowiadające dzisiejszym trendom. W niniejszym wpisie zajmiemy się tematem doboru foteli gabinetowych.

Kryterium wygody od dawna przestało być jedynym, na które zwracają uwagę klienci salonów meblowych. Fotel ma bowiem podkreślać nasz profesjonalizm, a także pełnić rolę odpowiedniego uzupełnienia całej biurowej aranżacji.

Wszystko to sprawia, że obecna oferta mebli biurowych jest niezwykle zróżnicowana. Z tego też względu postanowiliśmy przejrzeć dla Was najważniejsze propozycje, a także wskazać, co będzie modne w nowym, 2018 roku.

Nieśmiertelna elegancja

Na początek coś, co nie zmienia się od wielu lat. Biura i gabinety wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z profesjonalizmem i elegancją, dlatego producenci bardzo często idą właśnie tym tropem.

W rezultacie, na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór produktów skórzanych, utrzymanych w stonowanych kolorach – czarnych bądź ciemnobrązowych. Zazwyczaj charakteryzują się one prostą budową i standardową fakturą, choć sporą popularnością cieszą się ostatnio również fotele z pikowanymi oparciami.

Co ważne, tego typu fotele są przeważnie bardzo miękkie – gwarantuje to zastosowanie odpowiedniego, zazwyczaj grubego wypełnienia. Sama skóra natomiast zostaje często dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ wszelkich czynników szkodliwych. Eleganckie fotele gabinetowe oczywiście wykorzystują również wszelkie rozwiązania wpływające na komfort siedzenia. Mowa tu chociażby o regulowanym oparciu oraz funkcję bujania.

A może nowoczesność?

Producenci mebli biurowych nie ograniczają się jednak wyłącznie do sprawdzonych rozwiązań, dlatego proponują również konstrukcje o charakterze nowoczesnym. Przejawia się on chociażby poprzez nietypowe kształty oparć, wykorzystanie rozmaitych dodatków (np. masażery), a także samą budowę foteli.

Wymienić można chociażby modele z wysuwanymi podnóżkami, bez wątpienia bardzo popularne w 2018 roku będą także fotele „wygłuszające”. Mowa o produktach charakteryzujących się mocno obudowanym oparciem, dzięki któremu pracownik zostaje w pewnym sensie odizolowany od otoczenia. Przekłada się to oczywiście na większy komfort pracy.

Ekologia wciąż na fali

W 2018 roku, tak jak i w roku poprzednim, producenci foteli gabinetowych będą stawiali mocno na ekologiczny charakter swoich produktów. W odstawkę pójdą modele wykonane z tworzyw sztucznych, a promowane będą meble wykonane z naturalnego drewna, ekologicznej skóry czy chociażby z materiałów recyklingowych.

Szczególnie atrakcyjne wydają się być meble biurowe z elementami drewnianymi. Wprowadzają one bowiem niezwykle przyjazny, naturalny klimat, który sprawdza się w takich pomieszczeniach.

Jeśli sprzedaż, to tylko seryjna!

Nie można zapomnieć także o usługach kierowanych do firm chcących wykonać aranżację sali konferencyjnej lub otwartych przestrzeni biurowych, które są niezwykle popularne już od wielu lat. Tak zwany open space charakteryzuje się przede wszystkim jednolitością zastosowanych rozwiązań – tyczy się to także mebli.

W 2018 roku dla takich pomieszczeń producenci będą więc oferowali meble jednostajne, zbliżone wyglądem oraz konstrukcją.

Nietypowe rozwiązania

Jak już wspominaliśmy, oferta foteli biurowych cały czas się powiększa, dlatego nie dziwi fakt, że wiele firm decyduje się na zakup produktów wykonanych z nietypowych materiałów (przynajmniej dla przestrzeni biurowych). Mowa chociażby o fotelach wiklinowych czy też z technorattanu. Oczywiście dyskusyjna pozostaje kwestia komfortu korzystania z tego typu produktów.

Rynek meblarski zmienia się niezwykle dynamicznie, dlatego warto zawsze trzymać rękę na pulsie i obserwować obecne trendy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu i że znajdziecie coś, co sprawdzi się w Waszych biurach, gabinetach czy też salach konferencyjnych.

Vimex Design
Budowlanych 166
43-100 Tychy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ