Jak prawidłowo pościelić łóżko

Pościelenie łóżka to nie tylko wygładzenie poszew, w miarę estetyczne ułożenie pościeli i uporządkowanie poduszek. To sztuka, która wymaga pewnej dozy kreatywności. Wszystko po to, aby powrót do łóżka był prawdziwą przyjemnością, a nie koniecznością wynikającą z późnej pory dnia.

Przytulna sypialnia, czyli warstwowo ułożona pościel wraz z poduszkami

W tym wariancie ścielenie łóżka rozpoczyna się od poukładania poduszek. Warto je położyć tak, aby poduszki dekoracyjne były usytuowane naprzemiennie względem tych, które są przeznaczone do snu. Do przykrycia całości warto wykorzystać narzuty na łóżko. Ważne, aby były one wykonane z tego samego materiału, co wspomniane poduszki.

Urządzona w ten sposób sypialnia z pewnością będzie idealnym miejscem wypoczynku po długim i męczącym dniu. Ważne, aby zarówno narzuta, jak i reszta pościeli, były utrzymane w delikatnym i kojarzącym się ze spokojem kolorze.

Sposób na elegancką, hotelową sypialnię

Jeśli ktoś lubi harmonię i porządek, to ten styl ścielenia łóżka będzie dla niego odpowiedni. Tutaj nie ma miejsca na żadne fałdki i inne nierówności. Jeśli chodzi o poduszki, to te duże i twardsze należy oprzeć o zagłówek. Z kolei te miękkie i mniejsze znajdą się na górze.

W tym wariancie ścielenia łóżka należy pamiętać, aby górna część kołdry (czyli ta, która znajduje się przy poduszkach), częściowo przykryła narzuty na łóżko. Nie można też zapominać o odpowiedniej kolorystyce dla pościeli, która powinna nawiązywać do barw otaczających ją ścian. Osobom, którym zależy na ścieleniu łóżka w sposób hotelowy, warto polecić pościel jedwabną i bawełnianą, gdyż łatwo je ułożyć.

Najlepszy sposób na pościelenie łóżka

Chcąc stworzyć efekt przytulnego, romantycznego gniazdka, warto postawić na zagłówek oparty delikatnym, przyjemnym w dotyku materiałem (np. lnem). Następnie należy na nim oprzeć dużo małych, miękkich i jednocześnie ozdobnych poduszek.

Dzięki temu całość stworzy efekt romantycznego nieładu. Uzupełniające całość przykrycia na łóżko mogą być na nim jedynie bezwładnie przewieszone. Dzięki temu łatwiej zachować dynamikę całej kompozycji. I jeszcze jedno: osoby lubiące pościelić łóżko w stylu romantycznym powinny zadbać o właściwą kolorystykę pościeli. Beż, róż, mięta i szarość to klucz do ciekawie zaaranżowanego, miłosnego gniazdka.

Idealnie pościelone łóżko to połączenie trzech elementów: wygodnego oparcia, dekoracyjnych poduszek i eleganckiego przykrycia na łóżko. Całość warto wzbogacić odpowiednią szatą kolorystyczną, która podkreśli styl sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ