muszla toaletowa

Wybór muszli toaletowej może się okazać kwestią kluczową przy urządzaniu lub remoncie łazienki. Muszla klozetowa to przedmiot, którego przeważnie nie wymienia się zbyt często. Tym bardziej warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jak ją wybrać i na co zwrócić uwagę, aby spełniała ona nasze oczekiwania, a tym samym była praktyczna.

Jaki rodzaj muszli sedesowej wybrać?

To, jaką toaletę wybrać w głównej mierze zależne jest od naszej wizji przyszłej łazienki. Możliwości jest kilka, a rodzaje muszli toaletowych wymienia Dekoratordomu.pl, gdzie omówione zostały elementy muszli, na które warto zwrócić uwagę przy jej wyborze. Podczas wyboru rozwiązania dla siebie warto postawić na to, które będzie nam bardziej odpowiadało, np. wizualnie.

Dla rozjaśnienia muszla toaletowa kompaktowa to taka, która niejako postawiona jest na podłodze łazienki. Cechuje się ona klasycznym wyglądem oraz zbiornikiem wodnym, który montowany jest bezpośrednio przy muszli toaletowej i jest widoczny na pierwszy rzut oka.

Chcąc wybrać bardziej nowoczesną muszlę klozetową, warto wziąć pod uwagę muszlę toaletową podwieszaną. Jak wynika z samej nazwy, jest to muszla toaletowa, która nie będzie opierała się o podłoże, a jej zbiornik będzie niewidoczny. Przeważnie umieszczony on będzie w głębi ściany, zaraz przy muszli klozetowej podwieszanej.

Jaką spłuczkę do muszli klozetowej wybrać?

Podczas rozważania, jaką toaletę wybrać, warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj spłuczki sedesowej będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przy wymienionych wyżej rodzajach muszli toaletowych najczęściej spotykane są spłuczki kompaktowe oraz spłuczki podtynkowe.

Spłuczka kompaktowa najczęściej montowana jest zaraz przy sedesie. Tak więc wybierając toaletę kompaktową, korespondującą będzie tu właśnie spłuczka kompaktowa.

Spłuczka podtynkowa powinna pojawić się na liście zakupów osoby, która planuje zakup muszli klozetowej podwieszanej. Montaż tego rodzaju spłuczki polega na zabudowaniu w ścianie stelaża, który zawierał będzie zbiornik oraz resztę niezbędnych elementów. Tym sposobem elementami toalety, które widać gołym okiem, będą muszla klozetowa oraz przycisk aktywujący spłuczkę.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na odpływ?

Zastanawiając się jaką toaletę wybrać, może się okazać, że głównym czynnikiem decydującym, będzie rodzaj posiadanego w łazience odpływu. Popularnymi rodzajami odpływów są odpływ poziomy i odpływ pionowy.

Posiadając odpływ pionowy, który prowadzi w dół, kwestia tego jak wybrać toaletę powinna być o wiele prostsza. W przypadku podobnego odpływu najlepiej może sprawdzić się muszla kompaktowa. Jest to powodowane faktem, iż bezpośrednie postawienie muszli toaletowej na miejscu odpływu, może okazać się najprostszą z metod instalacji.

Kiedy jednak posiadamy odpływ poziomy, należy zwrócić uwagę na to, jaką toaletę wybrać i która będzie poprawnie działała. W przypadku odpływu poziomego można rozważyć wybór muszli klozetowej podwieszanej, której odpływ będzie wychodził z boku konstrukcji. Sprawdzi się tu również muszla kompaktowa, która podobnie będzie wyposażona w odpływ boczny.

Tak więc zastanawiając się jak wybrać muszlę toaletową i na co zwrócić uwagę przed zakupem, warto skupić się na rodzaju samej muszli, spłuczki oraz posiadanego odpływu. Kombinacja tych czynników powinna dać odpowiedź i ułatwić wybór między muszlą klozetową podwieszaną, muszlą kompaktową lub inną, która akurat będzie spełniała nasze oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ