Jaki system monitoringu wybrać?

Wybór odpowiedniego systemu monitoringu zależny jest od wielu kwestii. Warto jednak znać zalety i wady różnych systemów odpowiedzialnych za monitoring naszej posesji lub nieruchomości. W zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych możemy wybierać pomiędzy monitoringiem IP, tradycyjnymi formami monitoringu, w skład którego wchodzą kamery przemysłowe lub dowolnej innej konfiguracji łączącej kilka form kamer i systemów zabezpieczeń.

Monitoring IP

Bardzo interesującą opcją jest monitoring IP – https://www.montersi.pl/monitoring-ip . Dzięki jego zastosowaniu otrzymujemy obraz bardzo wysokiej jakości niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory dnia. Nowoczesne kamery IP wchodzące w skład monitoringu wyposażone są w szereg funkcji, które poprawiają obraz oraz pozwalają na uzyskanie niespotykanych dotąd detali w tego typu zadaniach. Kamery do monitoringu IP wyposażone są m.in. w czujniki ruchu, dodatkowe oświetlenie oraz podczerwień, która przydać się może w nocy oraz w czasie złej pogody.

Zdjęcie główne 5

Zalety monitoringu IP

Największą zaletą monitoringu IP jest jego prosty montaż oraz niezwykła funkcjonalność. Nie potrzebujemy w nim dodatkowych urządzeń rejestrujących, gdyż obraz z kamer możemy podglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Daje to niesamowite możliwości. Nie ma znaczenia czy jesteśmy na wakacjach za granicą, czy też w sklepie na zakupach, w każdej chwili możemy sprawdzić, czy na naszej posesji nie kręci się nikt podejrzany.

Zdjęcie 9

Monitoring sieciowy ma ogromną przewagę nad tradycyjnym monitoringiem analogowym z uwagi na kilka ważnych elementów każdej infrastruktury monitoringu. Zastosowanie kamer IP – https://www.montersi.pl/kamery-ip nie wymaga użycia dodatkowych urządzeń takich jak rejestratory czy urządzenia podtrzymujące zasilanie systemu. Dodatkowo nie musimy prowadzić kolejnej instalacji elektrycznej do zasilania kamery. W monitoringu IP kamery zasilane są wprost ze skrętki, dzięki czemu wystarczy wyprowadzić jeden kabel, aby wszystko działało prawidłowo. Monitoring IP jest bardzo funkcjonalny i niezwykle prosty w obsłudze. Aby sprawdzić aktualny podgląd z kamer, wystarczy dostęp do internetu. Podajemy login oraz hasło do usługi i na ekranie naszego urządzenia otrzymujemy aktualny obraz z monitoringu. W zależności od rodzaju kamery oraz jej modelu możemy otrzymać różną jakość obrazu. Daje to możliwość dowolnego dobierania pasujących nam urządzeń.

Zdjęcie 7

W ofercie marki Montersi znaleźć można tego typu urządzenia oraz akcesoria do montażu, oraz obsługi monitoringu. Osoby zainteresowane tym tematem mogą skorzystać z fachowej pomocy marki, której pracownicy odpowiedzą na wszystkie nurtujące je pytania związane z monitoringiem IP oraz urządzeniami do monitoringu analogowego.

Zdjęcie 10

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ