Przy wyborze drzwi zewnętrznych zdecydowanie najważniejszymi parametrami, jakimi należy się kierować to:

– wytrzymałość,
– dobra izolacja termiczna,
– dobra izolacja akustyczna. Cena i wygląd również w tym przypadku mają znaczenie, jednak znacznie mniejsze, niż wcześniej wymienione cechy.

Ponadczasowe czy nowoczesne?

Zawsze przy wizycie w miejscu oferującym stolarkę drzwiową, zostaniemy w pierwszej kolejności zapytani o to, z jakiego tworzywa wykonane zostać mają drzwi, których poszukujemy. Dlatego warto jeszcze przed wizytą w sklepie zapoznać się z istniejącymi na rynku rozwiązaniami, aby co nieco na ten temat wiedzieć i mieć już wypracowany pewien swój pogląd. To bardzo ważne, bowiem choć sprzedawcy zawsze starają się pomóc w wyborze najlepszego produktu, to jednak z różnych przyczyn nie zawsze są w stanie trafić dokładnie w potrzeby danego klienta. Jeszcze do niedawana najwięcej osób korzystało z drewna. Dziś jednak, zarówno materiał drewniany, jak i PVC powoli wypierany jest przez aluminium. Drzwi wejściowe aluminiowe uważane są za znacznie lepsze, a przy tym niezwykle lekkie, w porównaniu do pozostałych, dostępnych na rynku.

Jak ważna jest izolacja

Drewno co prawda jest niezwykle estetyczne, z tym nie ma co dyskutować, jednakże pod względem stopnia izolacyjności znacznie ustępuje ono aluminium. Dodatkowo aluminium charakteryzuje się znacznie wyższymi właściwościami akustycznymi, niż piękne i zawsze ponadczasowe drewno. Dobre parametry izolacyjne i akustyczne docenią przede wszystkim Ci, którym zależy na ciszy, braku hałasu dochodzącego z zewnątrz oraz ciepłych pomieszczeniach. Estetyka dla wielu osób jest co prawda dość ważna, jednak walory akustyczne oraz termiczne powinny być zdecydowanie najważniejsze, bowiem to one w głównej mierze decydują o tym, czy lokatorzy będą zadowoleni z użytkowania drzwi czy też nie.

Drzwi wejściowe aluminiowe – najlepsze z najlepszych

Aluminium to surowiec, który systematycznie staje się coraz popularniejszy przy produkcji drzwi wejściowych. Powoli, aczkolwiek systematycznie wypiera drewno. Drzwi aluminiowe zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie ewentualnego włamania. Wraz z dobrej jakości zamkiem będą stawiały opór przez wystarczającą ilość czasu, by domownicy zdążyli zareagować na próbę włamania. Aluminiowe drzwi wejściowe doskonale sprawdzą się w budynkach nowoczesnych, którym zależy na zachowaniu jak najwyższego poziomu energooszczędności. Co oczywiście nie oznacza, że swojego zastosowania nie mogą znaleźć w innych budynkach.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ