kuchnia

Większość projektów, według których buduje się współczesne domy lub mieszkania przewiduje połączenie kuchni z jadalnią oraz z salonem. Jest to rozwiązanie nie tylko modne, ale również wygodne. Rodzice podczas przygotowywania obiadów mogą doglądać swoje dzieci, a gdy przyjdą goście, to mogą swobodnie rozmawiać, nawet gdy gospodarze szykują przystawki. Pojawia się jednak pytanie, jak wyposażyć te pomieszczenia, aby były funkcjonalne i wyglądały atrakcyjnie? Dzisiaj zajmiemy się ich oświetleniem.

Oświetlenie punktowe

Ten rodzaj oświetlenia jest wybierany najczęściej podczas urządzania jadalni w nowym domu lub podczas remontu. Wynika to z faktu, że do zainstalowania takich małych lampek potrzebne jest wcześniejsze przygotowanie sufitu. Oświetlenie punktowe wygląda efektownie, gdy zdecydujemy się na kilka lub kilkanaście takich oczek. W związku z tym potrzebujemy, aby w suficie znalazła się odpowiednia instalacja. W dzisiejszych czasach nie stanowi to oczywiście żadnego problemu, a jedynie wcześniejszego zaplanowania.

W sprzedaży są lampy punktowe podtynkowe, natynkowe oraz wpuszczane. Różnią się wielkością, materiałem wykonania oraz ilością punktów świetlnych. W nowoczesnych jadalniach świetnie wyglądają zarówno pojedyncze oczka, efektowne tuby, oprawy oświetleniowe, jak i reflektorki. W zależności od stylu, w jakim urządzono mieszkanie, zdecydować się można na oprawy drewniane lub metalowe.

Lampy wiszące

Lampy zwisy to najbardziej popularny typ lampy. Producenci oświetlenia dbają, aby konsumenci mieli naprawdę spory wybór produktów. Dostępny jest cały przekrój lamp, od takich, które wyglądają nieszablonowo do tradycyjnych żyrandoli.

Wrażenie robi zarówno konstrukcja poszczególnych modeli, jak i rodzaj materiału, z którego taką lampę wykonano. W opcji są lampy wiszące nad stół z okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym abażurem. Nie ma przeszkód, aby zakupić lampę w kształcie spirali lub innych geometrycznych wzorów. Tego typu lampy zamontowane nad blatem stołu jadalnianego dostarczają wszystkich domownikom taką samą ilość światła.

Godnym polecenia dostawcą oświetlenia jest internetowy sklep Mariner. Sprzedawca proponuje szeroki wybór lamp. Co istotne, można tu zakupić całe komplety oświetleniowe. Ma to szczególne znaczenie właśnie podczas wyposażania jadalni połączonej z kuchnią. Możemy zapewnić jednolitość stosowanych opraw świetlnych. Na przykład do jadali kupić podłużną lampę nad stół z kilkoma punktami świetlnymi, a w kuchni zamontować lampę z tej samej kolekcji, tylko z jedną mocną żarówką. Rozwiązań jest naprawdę wiele, wystarczy wybrać dobrze zaopatrzonego sprzedawcę.

Plafony

Specjalną grupę produktów stanowią plafony. Są to lampy, które przylegają do sufitu. Różnią się od oczek oświetleniowych konstrukcją, wielkością oraz natężeniem światła. Plafony są najczęściej wybierane do niewysokich pomieszczeń, jednak nie jest to regułą.

Sufit w jadalni można przystroić plafonem o kształcie minimalistycznym, jak również oryginalną, ale jednocześnie gustowną plafonierą. Ważne, aby styl lampy nie odbiegał od charakteru całego mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ