Lampy do salonu – sprawdź najnowsze trendy w wykończeniu wnętrz!

Grono zwolenników nowocześnie urządzonych wnętrz powiększa się z roku na rok. W sukurs temu zjawisku idą producenci wyposażenia, którzy regularnie rozbudowują swoją ofertę o nowe modele wykonane na modernistyczną modłę. Trend oczywiście nie ominął również firm z branży oświetleniowej. W katalogach spotkamy bardzo wiele naprawdę ciekawych rozwiązań, które oprócz niezbędnej funkcjonalności dorzucają swoje trzy grosze w kwestii dekoracji, nierzadko spinając cały wystrój. Poniżej dowiecie się, jak wyglądają najnowsze trendy w wykańczaniu wnętrz w kategorii oświetlenia salonu!

Optymalnie dopasowane oświetlenie w salonie

Niezależnie, od tego, jaki charakter docelowo ma mieć aranżacja salonu, najważniejszą kwestią pozostaje dopasowanie oświetlenia do urządzanej przestrzeni. Głównym punktem odniesienia jest centralne źródło światła, którym zwykle jest lampa sufitowa bądź wisząca. Jednak ponieważ mamy tu do czynienia z pomieszczeniem, gdzie domownicy spędzają większość czasu, oddając się rozmaitym aktywnościom, jedno źródło o za mało. Niezbędne są dodatkowe lampy, doświetlające wszystkie strefy zacienione. Odgrywają one również niebagatelną rolę przy tworzeniu odpowiedniego nastroju. Do tego zadania najczęściej stosowane są lampy stojące, chociaż coraz częściej korzysta się również z kinkietów, czy niezwykle popularnych ostatnimi czasy paneli LED.

Nowoczesne lampy wiszące jako główne źródło światła w salonie

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, jeśli mowa o głównym źródle światła, są lampy wiszące. Osoby odpowiedzialne za wystrój cenią tę kategorię produktową za funkcjonalność oraz design. Przy tym warto pamiętać, że chociaż przewód, na którym wisi lampa, można znacząco skrócić, nie będzie to najlepsze rozwiązanie w mieszkaniach o małej przestrzeni użytkowej. Jednak, jeśli urządzamy przestronny salon w nowoczesnej stylistyce, lampa wisząca o znakomity pomysł. Przede wszystkim producenci dają nam bardzo szeroki wybór. Zaczynając od stosowanych materiałów, a na geometrii klosza kończąc, oferowane modele prezentują się bardzo ciekawie. Jedno lub kilka źródeł światła “opakowanych” jest w tworzywa sztuczne, szkło, metal, drewno, a nawet beton. Jest to podejście modernistyczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu – nie stanowi to wyniku chwilowej mody, a głęboko przemyślanej ergonomii posypanej czasami większą, czasami mniejszą szczyptą ekstrawagancji.

Lampy stojące do salonu, atrakcyjne dopełnienie wystroju

Jak wspomnieliśmy wcześniej, główne źródło światła w salonie powinno być w gustowny sposób uzupełnione dodatkowym. W tej kategorii największą popularnością cieszą się lampy stojące, które są dostępne w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu. Rozwiązanie posiada wiele zalet, łącząc w sobie praktyczną funkcjonalność oraz walory estetyczne. Lampy podłogowe możemy podzielić na cztery kategorie – oprócz klasycznych, są to lampy łukowe, oświetlające sufit oraz bardzo modne ostatnimi czasy lampy na trójnogu. Klasyczne lampy to długa stopa zakończona kloszem wykonanym z mniej lub bardziej klasycznego materiału (w przypadku aranżacji nowoczesnych, częściej niż tkanina będzie to tworzywo sztuczne, szkło lub metal). Przy ich użyciu tworzy się wyspy świetlne, które w efektowny sposób dzielą przestrzeń. Lampy wygięte, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia wygięta podstawa, co sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla fanów dobrej lektury. Ten typ lamp można w ciekawy sposób połączyć z umeblowaniem. Lampy oświetlające sufit mają snop światła skierowany ku górze. Dzięki zjawisku odbicia tworzy się przyjemne, rozproszone światło, niezawodne przy budowaniu oryginalnego nastroju. Lampy na trójnogu kończą z klasycznym pojmowaniem lampy podłogowej jako klosza na podstawie. Zamiast niej pojawia się trzy nogi, które stanowią doskonałe uzupełnienie ekstrawagancko urządzonych wnętrz.

Listwy oświetleniowe – ciekawa alternatywa dla lamp podłogowych i kinkietów

Ciekawą alternatywą dla wspomnianych lamp stojących, a także dla kinkietów są listwy oświetleniowe. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Wykorzystują one taśmy z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma żarówkami LED i są najczęściej stosowane jako oświetlenie ścienne, lub sufitowe. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji natężenia światła, zmiany koloru, a także oryginalnego wykończenia salonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ