Lampy sufitowe w nowoczesnym stylu

Lampy to niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza. Mają za zadanie przede wszystkim zapewnić optymalną ilość oświetlenia, ale pełnią również rolę dekoracyjną i podkreślają wystrój. Jakie lampy sufitowe wybrać do wnętrza w nowoczesnym stylu?

Lampy wiszące

To najpopularniejsze spośród lamp wybieranych do współczesnych wnętrz. Producenci oferują szeroki wybór modeli, spośród których można wyodrębnić kilka najczęściej wybieranych rodzajów lamp wiszących:

  • Lampy klatki – Idealne do wnętrz w stylu industrialnym lub loftowym, ale dobrze wyglądają również w nowoczesnym salonie. Lampy klatki składają się z drucianej oprawy, otaczającej żarówkę.

  • Okrągłe lampy – mogą być w kształcie regularnej lub nieregularnej kuli, w różnych kolorach i z różnych materiałów. Od niedawna panuje moda na designerskie lampy składające się z kilku kul o różnych rozmiarach. Okrągłe lampy wiszące najlepiej nadają się do nowoczesnych, eleganckich wnętrz.

  • Żarówki na drucie to kolejna świetna propozycja do wnętrza w stylu loftowym, industrialnym bądź nowoczesnym. Moda na tego typu lampy wiszące zapanowała kilka lat temu i była zainspirowana wnętrzami starych fabryk. Żarówka może być jedna, ale modne są także lampy kilku- punktowe, składające się z kilku żarówek zwisających na różnych wysokościach.

  • Lampy wiszące – najczęściej w stylu glamour, dobrze komponują się w zestawieniu z innymi elementami w tym stylu, takimi jak kryształowe kinkiety oraz szklane powierzchnie.

  • Żyrandole najlepiej nadają się do wnętrz w klasycznych stylach, ale istnieje także mnóstwo modeli dopasowanych do nowoczesnego wystroju. Szczególnie dobrze czują się w modnych wnętrzach glamour, gdzie można je zobaczyć nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazience.

Plafony

Chociaż nie są obecnie już tak popularne jak kiedyś, plafony nadal znajdują swoich zwolenników. Z reguły mają prosty, wręcz minimalistyczny design, dzięki czemu świetnie odnajdują się we wnętrzach w nowoczesnym stylu. Można je więc z powodzeniem wykorzystać w nowoczesnym salonie bądź sypialni.

Wybór lamp sufitowych ma istotne znaczenie dla ostatecznego wyglądu wnętrza. Warto znaleźć takie lampy, które pozwolą stworzyć spójny i harmonijny wystrój i nie będą odbiegać stylowo od pozostałych elementów wnętrza. W celu znalezienia ciekawych inspiracji i stylowych rozwiązań, najlepiej jest zapoznać się z aktualną literaturą na temat wystroju wnętrz. Istnieje mnóstwo książek oraz nowych czasopism, z których można zaczerpnąć mnóstwo inspiracji!

Artykuł powstał we współpracy z https://behome.pl/zul_m_Lampy_Lampy-sufitowe_Lampy-wiszace-1981.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ