Malowanie bez użycia pędzli, wałków i wiaderka, bez zabrudzeń wokół miejsca pracy, jak też niedokładnie pokrytych farbą miejsc. Coraz częściej i z coraz większą przyjemnością odnawiamy stare i zużyte meble, samodzielnie wykonujemy ozdoby do domu i ogrodu, odmieniamy wnętrza, zmieniając kolor donicy w salonie i ramy łóżka w sypialni. Budzi się w nas duch kreatywności! Malowanie uspokaja, odpręża i relaksuje, szczególnie kiedy wszystko idzie gładko. Zamiast klasycznej farby do drewna wybierz lakiery w sprayu, a efekt będzie jeszcze bardzo zadowalający.

Metamorfoza stolika vintage

Nowocześnie, sterylnie, chłodno, prosto, minimalistycznie… współczesne trendy w aranżacji wnętrz opierają się na zasadzie „im mniej, tym lepiej”. Drugim nurtem, który zmierza w całkowicie innym kierunku, jest styl vintage – bogactwo dekoracji i ozdób opowiadających historię starszych pokoleń. Wśród wiekowych skarbów każdy znajdzie coś, co może wykorzystać w swoim wnętrzu. Przykładem może być drewniany stolik, do metamorfozy którego wykorzystamy lakiery w sprayu zakupione w sklepie
Noxan.pl.

Będą nam potrzebne:

  •         papier ścierny,
  •         lakiery w sprayu w dowolnym kolorze pasującym do wnętrza,
  •         czyste ściereczki,
  •         folia lub gazety do zabezpieczenia podłogi.

Zaczynamy od wyrównania powierzchni mebla i usunięcia z niego wszelkich zanieczyszczeń, kurzu i pozostałości po starej farbie lub lakierze. Wykorzystujemy do tego papier ścierny. Szlifujemy dokładnie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Jeżeli Twój stolik ma dużo nieregularnych kształtów, możesz skorzystać z papiery ściernego w formie gąbki.

Zwilżamy następnie powierzchnię czystą ściereczką w celu odpylenia stolika. Przed nami najprzyjemniejszy etap metamorfozy – malowanie, a właściwie „sprayowanie”. Powierzchnia musi być całkowicie sucha, aby nanieść pierwszą warstwę lakieru. Wstrząśnij puszkę i rozpyl lakier w odległości ok. 20 centymetrów. Poczekaj, aż wyschnie. Teraz możesz nałożyć drugą warstwę.

Lakiery w sprayu występują w szerokiej palecie kolorów, można więc eksperymentować, np. pokryć powierzchnię drewnianą kolorem czerwonym, a następnie wykończyć ją bezbarwnym lakierem z połyskiem.

Lakiery w sprayu – zalety

Lakiery w sprayu to wygodna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, czyli lakierów w puszkach. Zyskały popularność szczególnie wśród osób, które odnawiają stare meble czy też tworzą ozdoby i dekoracje do wnętrz. Zasługują na uwagę, ponieważ:

  •         Nakłada się je bardzo szybko. Lakiery w sprayu wręcz same pokrywają powierzchnię, wystarczy wstrząsnąć puszkę i rozpylić lakier bez konieczności używania dodatkowych narzędzi – pędzli i wałków.
  •         Są wygodne i łatwe w użyciu, dlatego doskonale nadają się do prac z najmłodszymi, którzy mogą samodzielnie wykonać drewniany pojemnik na zabawki czy też stolik do swojego pokoju.
  •         Pozwalają na oszczędne zużywanie lakieru, który nie kapie i nie pozostaje na pędzlu, w całości jest rozpylany na powierzchni.
  •         Dokładnie pokrywa powierzchnie, dociera do trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Można nimi pokryć elementy o najbardziej nieregularnych kształtach.

Lakiery w sprayu są niezastąpionym elementem wyposażenia domowej pracowni i pracowni prawdziwych artystów. Umożliwiają odnowienie starych drewnianych mebli czy też wykonanie ozdób i dekoracji w swoim stylu – oryginalnych i niepowtarzalnych, których nie znajdziemy w żadnym sklepie i żadnym innym mieszkaniu i wnętrzu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ