Nowoczesne ogrody zimowe nie tylko na tarasie

Rośliny mają na nas zbawienny wpływ, a przebywanie na łonie przyrody może pomóc nam w zachowaniu równowagi ducha i ciała. Niestety nie zawsze możemy pokusić się o wycieczkę do lasy czy parku, a nawet przydomowy ogród może nie być zachęcający, jeśli wokół zimno i deszczowo lub śnieżnie. Nie każdy dysponuje także ogrodem, ponieważ wielu z nas mieszka w budynku wielorodzinnym. Co można zrobić, by zaradzić na te problemy? Ogród zimowy może być idealnym rozwiązaniem!

Ogrody zimowe na tarasie

Właściciele domków jednorodzinnych często decydują się na założenie ogrodu zimowego na tarasie. Dzięki temu klasyczna przydomowa przestrzeń nabiera zupełnie nowego charakteru: zamiast otwartego tarasu staje się pięknym, zamkniętym miejscem, w którym niezależnie od pory roku możemy cieszyć się urodą roślin.

Ogrody zimowe na tarasie to miejsce, które sprawdzi się do hodowania roślin rzadkich, wymagających specjalnych warunków. Dzięki temu nawet drzewka, krzewy czy kwiaty, które nie przetrwałyby w ogrodzie lub na odkrytym tarasie będą mogły ozdabiać nasze otoczenie. Jednocześnie jest to rozwiązanie przyjazne dla całej rodziny: nawet podczas długich, zimowych dni, kiedy nie mamy ochoty na wychodzenie na dwór, będziemy mogli cieszyć się zielonym otoczeniem w ciepłym, przytulnym wnętrzu.

Ogród zimowy wolnostojący

Oczywiście nie każdy z nas chciałby rezygnować z posiadania klasycznego tarasu, na którym może ustawić stół i krzesła albo zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych. Jeśli zależy nam na tej przestrzeni, a jednocześnie marzymy o ogrodzie zimowym, możemy zdecydować się na jego postawienie obok domu.

Wolnostojący ogród zimowy to oddzielne pomieszczenie ze szklanym zadaszeniem i ścianami, które możemy ustawić w niemal dowolnej części naszego ogrodu. Spełni takie same funkcje jak zabudowa tarasowa, a jednocześnie stanie się niezwykłą ozdobą całego otoczenia. Wyobraź sobie tylko, jak pięknie zaprezentuje się taka ciepła, zielona, otoczona szkłem wyspa pośród białego puchu.

Balkon albo dach też się sprawdzi!

Być może nie posiadasz domku i myślisz, że wszystko stracone. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś posiadał ogród zimowy w apartamentowcu. Wystarczy, że posiadasz balkon albo – jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze – dysponujesz wyjściem na dach lub obszerny taras. W każdym z tych przypadków możesz zdecydować się na założenie takiej nowoczesnej oranżerii właśnie obok swojego mieszkania.

Ogrody zimowe wbrew obawom wielu osób nie potrzebują ogromnej przestrzeni i nie są dodatkiem wyłącznie do domku. Umieszczone na balkonie czy dachu apartamentowca staną się tak samo ciekawym dodatkiem do miejskiej przestrzeni i pozwolą ci cieszyć się zielonym otoczeniem niezależnie od pory roku i panującej na dworze aury.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ