Okienne dekoracje

Klasyczne firany i zasłony stanowią jedyną dekorację okien w wielu domach. Bardzo rzadko się zdarza, aby ktokolwiek zrezygnował z tej dekoracji lub postawił na bardziej kreatywne rozwiązania.

Firany i zasłony

W większości polskich domów, do dziś, królują na oknach pięknie wyszywane firany z elementami koronkowych zdobień, a tuż obok nich wiszą gładkie i niczym niewyróżniające się zasłony. To klasyczny obraz okien, który z roku na rok przechodzi przemianę. Młode kobiety coraz częściej stawiają na wygodę i zakładają jedynie proste i gładkie firany, które wymagają jedynie prasowania. Natomiast w nowo wybudowanych domach panie domu stawiają na totalny minimalizm i całkowicie rezygnują z firan na rzecz ciężkich i grubych zasłon lub samych rolet.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Za firanami i zasłonami przemawiają przede wszystkim ich walory dekoracyjne. Pomieszczenie z firanami wygląda na bardziej dopracowane względem aranżacji i daje poczucie ciepła i domowej atmosfery. Z drugiej jednak strony są one siedliskiem nieograniczonej ilości kurzu, wymagają regularnego prania i prasowania, co jest niestety bardzo pracochłonne.

Akcesoria dekoracyjne

Niemniej każda moda zatacza koło. Firany i zasłony również wracają do łask – w bardzo minimalistycznej formie, czyli w postaci gładkich materiałów i jasnych odcieni. Kobiety bardzo chętnie wybierają firany pozbawione jakichkolwiek zdobień, ponieważ można je wykorzystać na wiele sposobów – można je dowolnie ozdabiać, podpinać lub zawiesić bez dodatków, a i tak zawsze będą wyglądać niezwykle elegancko.

Z czasem jednak – dosłownie każdemu – wspomniany minimalizm i klasyka w aranżacji wnętrza może się znudzić, w związku z czym warto od czasu do czasu dodać do znanego obrazu trochę finezji. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem będzie dodanie nieco ozdób do wystroju okien. Akcesoria do firan i zasłon https://tendina.pl/ są dostępne w postaci spinek, taśm lub klamer w różnym rozmiarze, kształcie i kolorze. Niektóre z nich są bardzo subtelne, a jednak niesamowicie zmieniają całą aranżację. Tego rodzaju akcesoria dostępne są w wielu ciekawych wariantach i z powodzeniem można znaleźć je w sklepach stacjonarnych i internetowych, które zajmują się dystrybucją elementów dekoracyjnych okien.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ