Okna aluminiowe

Nowoczesne okna aluminiowe podbijają dziś rynek budowlany dzięki znakomitym parametrom użytkowym, z kolei atrakcyjny design sprawia, że idealnie wpisują się w nowoczesną stylistykę, dając możliwość tworzenia pięknie doświetlonych wnętrz. To jednak nie wszystko – okna z aluminium stanowią też niezawodną barierę termiczną i akustyczną, zapewniając ciszę, spokój i przede wszystkim – odpowiednią temperaturę we wnętrzu, co oznacza niższe rachunki za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym oraz wytchnienie od upałów w lecie. To również doskonała propozycja dla osób korzystających z programu Czyste Powietrze – pierwszej ogólnopolskiej strategii antysmogowej, obejmującej dopłaty do termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Okna z aluminium – Twój krok ku lepszej przyszłości

Postępujące nieubłaganie zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego zmuszają nas, by wziąć odpowiedzialność nie tylko za własny komfort, ale także za przyszłość kolejnych pokoleń. Jak to zrobić? Wszystko sprowadza się do przemyślanych i świadomych decyzji. To one są punktem wyjścia do skutecznej termomodernizacji budynków oraz kreowania nowychergooszczędnych, a nawet pasywnych inwestycji. Takich, które pozwolą odetchnąć światu i domowemu budżetowi.

Biorąc pod uwagę, że stolarka okienna może odpowiadać za nawet 40% strat cieplnych całego domu, z pewnością warto pochylić się nad jej właściwym wyborem. A ten nie jest dziś wcale taki trudny bowiem wysokiej jakości rozwiązania PVC oraz nowoczesne okna aluminiowe mogą pochwalić się znakomitymi parametrami, co czyni z nich idealne dopełnienie ekologicznych domów na miarę XXI wieku. Takich, które troszczą się o domowy budżet, dobrostan domowników oraz kondycję planety.

Okna z aluminium

Podnieś efektywność, zatrzymaj energię

Wymiana nieefektywnych, przestarzałych źródeł grzewczych na nowoczesne i wysokowydajne, montaż odpowiedniej izolacji oraz inwestycja w najwyższej jakości drzwi i okna to najważniejsze kroki na drodze do poprawienia efektywności energetycznej budynku. Warto więc przyjrzeć się elementom budowlanym, które generują straty energii. Szacuje się, że ponad połowa domów jednorodzinnych w Polsce wymaga pilnej termomodernizacji lub choćby gruntownego remontu. Z takim przedsięwzięciem wiążą się jednak niebagatelne koszty. I tu z pomocą przychodzi program Czyste Powietrze.

Czyste Powietrze 2023 – energooszczędne okna z aluminium na wyciągnięcie ręki

Rządowy program dofinansowania prac modernizacyjnych skierowany jest do posiadaczy oraz współposiadaczy domów jednorodzinnych. Mogą oni uzyskać dopłaty m.in. do ocieplenia i uszczelnienia budynków, w tym wymiany stolarki otworowej, czyli drzwi, bram garażowych, no i oczywiście – okien. – Myśląc o termomodernizacji powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nowoczesne okna aluminiowe oraz PVC. Wysokiej jakości stolarka sprawi, że wzrośnie efektywność energetyczna całego domu nie tylko poprzez zapobieganie stratom cieplnym, lecz także dzięki jednoczesnemu dogrzaniu i doświetleniu pomieszczeń. Warto zaznaczyć, że okna z aluminium w ofercie OknoPlus (na przykład produkty z rodziny Reveal) posiadają współczynnik przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,7 W/m2K. Nasze rozwiązania z zapasem spełniają normy WT 2021 – zbiór wymogów prawnych dotyczących zużycia energii w nowych oraz modernizowanych budynkach – przekonuje Mariusz Kudas, ekspert OknoPlus.

Czyste Powietrze 2023

Jaka wysokość dotacji?

Próg dotacji zależy od wysokości dochodów, a także skali planowanych prac. W ramach programu Czyste Powietrze można uzyskać dofinansowanie w trzech progach – do 40%, do 70%, a nawet całościowy zwrot kosztów przeprowadzonych działań. – W trosce o naszych klientów dołączyliśmy do Koalicji Termomodernizacji, wspierającej inwestorów w ubieganiu się o dotację w programie Czyste Powietrze – mówi Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus. – Jej najważniejszym zadaniem jest edukacja producentów oraz dealerów w zakresie informowania i udzielania klientom pomocy w wykorzystaniu aktualnych programów dotacji na wymianę okien i drzwi – dodaje.

energooszczędne okna z aluminium

Okna z aluminium – design i nowoczesność

Nie zapominajmy o jeszcze jednej korzyści wynikającej z termomodernizacji z wykorzystaniem okien aluminiowych, a mianowicie o świetnym designie. Nie bez powodu stolarka aluminiowa szturmem weszła na salony, podbijając serca projektantów, architektów i inwestorów. Wszystko za sprawą doskonałych właściwości tego surowca. Przeszklenia od podłogi aż po dach to prawdziwy must-have nowoczesnych projektów, a aluminium pozwala spełnić te marzenia bez wyrzeczeń.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ