Okucia meblowe – dlaczego są ważne i gdzie można je kupić?

O funkcjonalności i wyglądzie mebli decyduje nie tylko ich kształt, rozmieszczenie półek i szafek oraz zastosowane fronty meblowe. Równie istotne są okucia meblowe, które wpływają na styl mebla oraz na wygodę jego użytkowania. To jakie okucia wykorzystamy, jest zatem niezwykle ważne. Czym kierować się przy ich wyborze i gdzie najlepiej zaopatrzyć się w metalową galanterię do mebli?

Wybierając okucia meblowe, powinniśmy stawiać przede wszystkim na jakość ich wykonania i dobry rodzaj zastosowanego materiału. Jeśli wybierzemy materiały wysokiej jakości, wtedy będziemy mieć pewność, że tak wyposażone meble będą nam służyć przez długie lata – bez konieczności naprawy uchwytów, prowadnic szuflad, nóżek, zawiasów czy zamków. Niestety okucia to jedne z najbardziej narażonych na awarię elementów mebli. Wszystko dlatego, że są one z reguły najbardziej eksploatowanymi częściami, które muszą dużo wytrzymać.

Jak wybrać dobre okucia meblowe?

Wybierając okucia meblowe, warto zatem decydować się na te, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W tym przypadku tanie zamienniki wykonane z aluminium czy z niskiej jakości stali mogą w ogólnym rozrachunku okazać się droższe, bo będziemy musieli w krótkim czasie wymieniać je na nowe.

Pamiętać należy o tym, że wszystkie elementy ruchome mebli, takie jak zawiasy, prowadnice czy nawet uchwyty, są narażone na szybkie zużycie. Nie wspominając już o korozji, która może wystąpić w przypadku stalowych okuć zastosowanych w narażonych na dużą wilgotność pomieszczeniach. W takiej sytuacji stalowe okucia to rozwiązanie na krótką metę. Lepiej jest wybrać elementy z bardziej odpornych tworzyw, takich jak np. mosiądz, które będą służyć przez długie lata.

Jeśli chodzi o stopki czy nóżki meblowe, warto wybierać takie, które nie tylko będą pasować pod względem designu do całego mebla, ale również będą skutecznie spełniać swoją funkcję, czyli zagwarantują meblom stabilność i odpowiednie wypoziomowanie. Wybór jest olbrzymi i obejmuje stopki o różnych kształtach i wielkościach, zrobione z różnych materiałów i o zróżnicowanym stopniu regulacji. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę ciężar i kształt mebla. Podobnie jest z prowadnicami, które również muszą być dostosowane do ciężaru szuflady.

Gdzie kupić wysokiej jakości okucia meblowe?

Największy wybór okuć meblowych dostępny jest w sklepach internetowych. Niezwykle obszerną i ciekawą ofertę w tym zakresie ma hurtownia akcesoriów meblowych Sklepstolarza.pl. Zaopatrują się w niej zarówno firmy stolarskie, jak i amatorzy stolarki, a także wszyscy zapaleni majsterkowicze.

Bogaty wybór okuć meblowych obejmuje wysokie jakości uchwyty do mebli, stopki meblowe, prowadnice do szuflad, zamki meblowe, zawiasy i wiele innych akcesoriów, bez których nie obejdą się żadne meble. A obok okuć meblowych, znajdziemy tam również wszystkie inne potrzebne do budowy mebli elementy i narzędzia.

Co istotne, towar w sklepstolarza.pl dostępny jest praktycznie od ręki i przy zamówieniach złożonych do godziny 14 możemy liczyć na wysyłkę zakupionych produktów jeszcze tego samego dnia. Dlatego, jeśli chcemy zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości, które szybko do nas trafią, to warto dokonać zakupów właśnie w tym miejscu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ