Lubisz jeść jajka na śniadanie i nie tylko? Jest tak wiele różnych przepisów, gdzie głównym składnikiem są właśnie jajka. Pyszna jajecznica ze szczypiorkiem lub jajka ugotowane na miękko. Już Ci ślinka leci? Spróbuj nowej odmiany jajek i zacznij smażyć je na specjalnej patelni do jajek. Taka patelnia posłuży nam do wielu różnych dań. Nie musimy się ograniczać tylko do smażenia na niej jajek, ze względu na jej nazwę.

Czym różni się patelnia do jajek od innych patelni?

Jest wiele rodzajów patelni. Dzieli się je na podstawie materiału, z którego zostały wykonane. Między innymi mamy patelnie żeliwne, stalowe czy aluminiowe. Każda jest dobra, ale wybrać należy taką, która najlepiej się sprawdzi w Twojej kuchni. Obecnie na rynku jest tak wiele rodzajów patelni, że można aż zakupić jedną patelnię do jednego dania. Czy jest to dla nas korzystne? Na pewno wydamy trochę pieniędzy na kilka różnych patelni, ale może się okazać, że będą to świetnie wydane pieniądze. Weźmy na przykład patelnię do jajek. Wielu z nas robi na co dzień jajecznicę, czy gotuje jajka lub robi sadzone. Każdy ma inny gust. Jeżeli zaś jesteś fanem jaj sadzonych powinieneś zastanowić się nad kupnem takiej patelni do jajek. Specjalnie przystosowana, z możliwością smażenia kilku jaj na raz. Nie musisz się już więcej martwić, że Twoje jajka sadzone połączą się z innymi na patelni. Nie musisz również smażyć po jednym na patelni. Pewnie nie raz bałeś się, że z Twoich sadzonych wyjdzie jajecznica, bo wszystkie się połączyły w jedność, ponieważ brakowało miejsca na oddzielenie jajek. W zależności od Twoich potrzeb wybierz patelnię z trzeba albo nawet z siedmioma miejscami na jajka.

Czy patelnia do jajek ma tylko jedno zastosowanie?

Może się wydawać, po nazwie takiej patelni, że służy tylko do smażenia jajek. Nie musi tak być. Taka patelnia świetnie nadaje się do smażenia pulchnych amerykańskich naleśników lub nawet placków ziemniaczanych. Przygotuj ciasto do smażenia i sprawdź sam, że wyjdą Ci przepiękne placki tej samej wielkości. Patelnia do jajek nie musi być przeznaczona tylko do smażenia jajek! Bądź kreatywny i spróbuj nowych dań z taką patelnią. Zetrzyj parę ziemniaków, dodaj dla urozmaicenia startą marchewkę, a nawet ser żółty i wylej tak przygotowane ciasto na patelnię. Takie placki ziemniaczane nie rozleją się po całej patelni, a wręcz przeciwnie! Każdy znajdzie się na wyznaczonym przez niego miejscu i wyjdzie idealnie. Wyłóż smaczne placuszku na talerz, udekoruj śmietaną, czy innymi ulubionymi dodatkami i bądź z siebie dumny, jakie świetne jedzonko zrobiłeś!

http://www.budowac24.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ