Pokój aktywnego dziecka - praktyczne wskazówki

Urządzenie pokoju dla aktywnego dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim powinien on być przestronny i kolorowy oraz umożliwiać dziecku aktywne spędzanie czasu. W niniejszym artykule przedstawiamy pakiet praktycznych wskazówek odnośnie aranżowania pokoju dla aktywnego dziecka. Ich uzupełnienie stanowić mogą informacje publikowane na darmo, którymi dzieli się nie jeden projektant wnętrz. Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić pokój dla aktywnego dziecka – kilka praktycznych wskazówek

Jednym z najważniejszych elementów każdego pokoju dla dziecka jest odpowiedni system przechowywania zabawek. Warto zainwestować w kosze, pojemniki i półki na rozmaite dziecięce zabawki, aby w pomieszczeniu nie panował chaos. Przechowywanie powinno być zorganizowane w taki sposób, aby utrzymanie porządku nie było trudne dla dziecka. Klocki, samochodziki i figurki najlepiej jest przechowywać w pudełkach bądź w workach ściąganych sznurkiem. Z kolei maskotki można umieścić na półkach bądź w specjalnej, zamykanej skrzyni.

Każdemu dziecku należy oczywiście zapewnić miejsce do realizowania swoich pasji. Codzienna aktywność to podstawa w życiu każdego malucha. Takie miejsce dostarczy mu wielu bodźców oraz odpowiednio rozwinie jego sprawność fizyczną, zainteresowania i talenty. Warto zastanowić się nad zakupem huśtawki, drabinki przymocowanej do ściany bądź ścianki wspinaczkowej. Z kolei jeśli nasze dziecko posiada talenty plastyczne, dobrym pomysłem może być zakup stolika i krzesełek – tam będzie mogło malować i rysować. Zawsze należy pamiętać o tym, aby podczas aranżowania pokoju brać pod uwagę zainteresowania i gust dziecka. Ponadto warto też wiedzieć, że im dana przestrzeń będzie bardziej uniwersalna, tym łatwiej będzie można modyfikować ją na przestrzeni lat wraz z wiekiem malucha.

Zwróć uwagę na kolory

Kolory w pokoju dla dziecka powinny być uzależnione przede wszystkim od jego płci. Chłopcy nie lubią kolorów pastelowych, takich jak róż czy fiolet – zdecydowanie bardziej wolą zieleń lub odcienie niebieskiego. Bez względu na to, czy w pokoju mieszkać ma chłopiec czy dziewczynka, należy mieć na uwadze, aby nie przesadzać z ilością kolorów. Dwa kolory wiodące to optymalne rozwiązanie.

Zainteresowanych tematyką odsyłamy na http://www.ainprojektowanie.com/blog/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ