Promiennik podczerwieni przemysłowy

W przestrzeniach przemysłowych można stosować różne źródła ogrzewania. Wśród nich znajduje się także promiennik podczerwieni przemysłowy, który pozwala osiągnąć wysoki komfort cieplny. Jakie jeszcze ma zalety?

Jakie zalety ma promiennik podczerwieni przemysłowy?

W różnego rodzaju przestrzeniach firmowych, przemysłowych, biurowych czy usługowych niezbędne jest źródło ciepła. Jednak korzystanie z tradycyjnych źródeł nie zawsze jest możliwie i opłacalne, a także możliwe do zrealizowania. Niekiedy też tradycyjne ogrzewanie ze względu na formę budynku jest zupełnie nieopłacalne, a straty ciepła są zbyt duże. Wówczas warto zastosować promiennik podczerwieni przemysłowy. Czym wyróżnia się ten typ ogrzewania?

Co to jest promiennik podczerwieni przemysłowy?

Promiennik podczerwieni to specjalny panel, który często już przy niewielkiej zainstalowanej mocy pozwala uzyskać bardzo duży komfort cieplny w miejscu przebywania osób lub sprzętów wymagających przebywania w cieple. Promiennik podczerwieni przemysłowy wyposażony jest w żarnik emitujący fale cieplne. Jego temperatura może mieć różną temperaturę, od 60 do nawet 2000 stopni Celsjusza.

Panele na podczerwień, w które wyposażony jest promiennik na podczerwień przemysłowy, nie ogrzewają powietrza, dlatego nie generują strat ciepła. Generowaną energię cieplną można ukierunkować. Urządzenia te charakteryzują się też bardzo dużą wydajnością i możliwością osiągnięcia niemal natychmiastowego efektu grzewczego, a dzięki dużemu wyborowi różnych urządzeń możliwe jest dopasowanie promiennika idealnie do własnych potrzeb.

Promiennik podczerwieni przemysłowy – dlaczego warto zdecydować się na taką opcję?

Promiennik podczerwieni przemysłowy bez problemu ogrzeje nawet dużą powierzchnię. Koszty instalacji urządzenia i eksploatacji są znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych systemów. Montaż i obsługa są proste, a urządzeń nie trzeba konserwować. Praca promienników jest czysta i ekologiczna. Ich działanie nie wzbija kurzu ani cyrkulacji powietrza. Eksploatacja jest bezpieczna i nie wymaga używania przewodów paliwowych, otwartego ognia czy produktów ubocznych spalania paliwa.

Różnego rodzaju urządzenia na podczerwień oferuje sklep MO-EL. Każdy dostępny promiennik podczerwieni przemysłowy to produkt najwyższej jakości o doskonałych parametrach, który idealnie sprawdzi się jako źródło ciepła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ