Suszarki do mycia naczyń

Mycie naczyń zwykle nie należy do ulubionych zajęć wielu osób, jednakże nawet jeżeli posiadamy zmywarkę, niektóre akcesoria kuchenne wymagają ręcznego wyczyszczenia, albo chociaż wstępnego opłukania. Dlatego w każdej kuchni niezbędne stają się suszarki i akcesoria do mycia naczyń.

Suszenie w dobrym stylu

Nieraz suszarka znajdująca się wśród mebli kuchennych, czyli tradycyjnie nad zlewem to za mało i przydaje się mniejsza, którą można postawić na blacie, by mogły ociec z wody przedmioty, takie jak kubki po porannej kawie czy tez akcesoria do karmienia niemowląt. By taka suszarka na stole czy w innym widocznym miejscu w kuchni nie była dla nas punktem drażniącym oko i nieestetycznym dodatkiem, najlepiej wybrać model nowoczesny, o ciekawej barwie i nietuzinkowej formie. Suszarki do mycia naczyń są również zazwyczaj przedmiotami intensywnie eksploatowanymi, nawet kilka razy dziennie i dlatego muszą one być wykonane z trwałych i solidnych materiałów oraz być łatwe do utrzymania w czystości. W gromadzącej się tam wilgoci mamy środowisko narażone na powstawanie grzybów i pleśni oraz nieprzyjemnego zapachu, dlatego dobrze jest wybrać suszarkę do naczyń z jak najmniejszą ilością zakamarków, do których trudno dotrzeć. W kuchni również przydadzą się takie akcesoria do mycia naczyń, jak dozownik na płyn wraz z gąbką, umieszczoną w specjalnej bocznej kieszonce. To nie tylko praktyczny, ale także efektowny gadżet, który sprawia, że detale do zmywania nie szpecą stylowej kuchni, ale sprawiają, że wygląda ona naprawdę w sposób zadbany i przemyślany.
Wystarczy tylko do pojemnika przelać ulubiony płyn do mycia naczyń. Dozownika używa się komfortowo dzięki praktycznej pompce, w przypadku której, nawet jeżeli mamy brudne czy mokre ręce, to wygodnie jest nałożyć płyn na gąbkę. Dobór kolorystyki pojemnika zależy już od stylu naszej kuchni. Można wybrać zarówno wersję przezroczystą, jak i barwną. Jak widać suszarki do mycia naczyń i inne akcesoria kuchenne mogą być nie tylko pożyteczne, ale i piękne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ