Trzy typy serwetek na stół

Eleganckie serwetki to nieodłączny element niemal każdej dekoracji stołu. Dzięki nim zastawa stołowa staje się atrakcyjniejsza, lepiej dostosowana do specyfiki konkretnego wydarzenia. W tym sensie możemy mówić o dekoracjach na święta, na chrzciny, wesele lub inną uroczystość. Bardziej precyzyjny podział serwetek opiera się jednak nie na ich docelowym przeznaczeniu (ostatecznie wszystkie ich rodzaje wykorzystuje się do dekoracji stołów), ale na rodzaju materiału, z jakiego je wykonano. W sprzedaży znajdziemy trzy podstawowe typy serwetek. Są to produkty wykonane z papieru, flizeliny i tkanin.

Dekoracyjne serwetki papierowe

To najtańszy i jednocześnie najbardziej popularny rodzaj stołowej dekoracji. Zaletą produktów papierowych, prócz niezwykle przystępnej ceny, jest również ich olbrzymia różnorodność. W sklepach z dekoracjami stołów znajdziemy papierowe serwetki w różnych rozmiarach, tysiącach wzorów, wersji kolorystycznych czy typach faktur. Dzięki tak dużej różnorodności znalezienie produkty idealnie dopasowanego do stylu, w jakim dekorujemy stół, jest naprawdę bardzo proste, a przy tym wyjątkowo tanie. Ten rodzaj stołowych dekoracji znajduje również wiele innych zastosowań, między innymi w rękodziele, przy tworzeniu okolicznościowych dekoracji na wazony, świeczniki czy choinkowe bombki.

Ozdobne serwetki z flizeliny

Flizelina to materiał o wyjątkowych właściwościach, pozyskiwany poprzez sprasowanie włókien syntetycznych, powszechnie wykorzystywany w krawiectwie, budownictwie i dekoracji wnętrz. Wyróżnia się dużą wytrzymałością i zdolnością do utrzymywania określonego kształtu. Dzięki wspomnianym właściwościom serwetki wykonane z flizeliny są znacznie trwalsze od ich papierowych odpowiedniczek. Poza tym, po nadaniu im określonej formy, dłużej zachowują kształt. Powszechnie wykorzystuje się je zatem do wykonywania różnego rodzaju stołowych dekoracji przestrzennych. Tego rodzaju serwetek można używać m.in. do przygotowania efektownych ruloników, ozdób na butelki, wazoniki czy sztućce.

Serwetki materiałowe

To najbardziej elegancki i jednocześnie najdroższy rodzaj serwetek dekoracyjnych przeznaczonych do wielokrotnego użytku, powszechnie stosowanych m.in. w eleganckich restauracjach, a także przy okazji organizacji imprez weselnych, chrzcin czy komunii. Materiałem, z jakiego najczęściej produkuje się tego typu serwetki, jest uszlachetniony poliester lub inny materiał wykonany z tkaniny syntetycznej, ewentualnie półsyntetycznej, o zwiększonej odporności na zabrudzenia, a tym samym łatwy do utrzymania w czystości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ