Zakup tekstyliów hotelowych

Komfortowy i regenerujący sen to podstawowa potrzeba każdego z nas. Szczególnie, gdy jesteśmy w podróży – możliwość dobrego wyspania się jest ważna. Jeśli jesteś menagerem lub właścicielem obiektu noclegowego – z pewnością zdajesz sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniego zestawu do spania dla odwiedzających gości. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tej sprawie – dowiesz się w co należy wyposażyć swój obiekt oraz jak i gdzie zamawiać tekstylia wysokiej jakości po atrakcyjnej cenie.

Kategoria tekstyliów hotelowych – i co się na nią składa?

Tekstylia hotelowe wykorzystywane są nie tyko w samych hotelach, ale także obiektach noclegowych o innym profilu – apartamentach, mieszkaniach na krótki wynajem, hostelach, schroniskach młodzieżowych. Co prawda, nie w każdym z nich będziemy dbać z podobnym zaangażowaniem o komfort naszych gości.

Podstawowymi przedmiotami zaliczanymi do kategorii tekstyliów hotelowych są kołdry i poduszki. Najczęściej wybierane to te z wypełnieniem z materiałów sztucznych – są łatwe w praniu oraz szybkie w suszeniu.

Podkłady na materac to rozwiązanie dla osób pragnących zadbać o higienę snu i stan samego posłania. Podkłady zabezpieczają materac przed zamoknięciem (niezależnie od rodzaju rozlanego płynu) – cechują się bowiem wysokim poziomem chłonności.

Pościel hotelowa może być wykonana z różnych materiałów. Warto wybierać te o wysokim stopniu odporności na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie oraz częste pranie. Często wybór pada na bawełnę o podwyższonej gramaturze. Pościel taką można wielokrotnie prać, bez obaw o pogorszenie jej stanu. Popularnym wyborem jest również pościel lniana, rzadziej natomiast – wełniana.

Ręczniki to ostatni ważny przedmiot, o którym pragniemy opowiedzieć. Ręczniki dzielimy na kąpielowe oraz te do rąk. Najczęściej wybierane są białe, o wysokim stopniu chłonności oraz puszyste – które gwarantują najwyższy komfort w czasie „rytuałów ablucyjnych”.

Oprócz powyższych, do kategorii tekstyliów zalicza się także dywaniki łazienkowe i szlafroki.

Tekstylia – jak i gdzie kupować?

Poszukując dostawców tekstyliów hotelowych warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim – istotne są względy estetyczne. Tekstylia powinny prezentować wzornictwo lub kolor pasujące do aranżacji pokoi gościnnych. Warto też wybrać tekstylia z naszytą nazwą obiektu – będzie to zawsze dodatkowa reklama dla naszych gości.

Tekstylia powinny być także łatwe w czyszczeniu oraz odporne na wielokrotne pranie. Oprócz wspomnianych wcześniej materiałów, warto rozważyć zakup pościeli atłasowej lub satynowej – odpornej na chemikalia, wysokie temperatury oraz łatwej w ścieleniu.

Poszukując dostawców tekstyliów warto skupić się na firmach specjalizujących się w wyposażaniu obiektów noclegowych (np. sklep internetowy https://skyroom32.pl/). Ich asortyment został dostosowany do potrzeb miejsc noclegowych obsługujących dużą ilość gości. Możemy mieć pewność, że kupione tam tekstylia będą wytrzymałe i nadadzą się do używania przez długi okres czasu.

Jeśli zależy ci na utrzymaniu tekstyliów przez jak najdłuższy okres czasu w dobrej jakości – warto też zaopatrzyć się w dedykowane do ich przechowywania kosze metalowe. Wykonane z cienkiego drutu gwarantują, że w czasie przechowywania tekstylia będą aktywnie wentylowane, zachowując swoje najważniejsze parametry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ