nauka

Efektowna Nauka jest możliwa nawet w przypadku kiedy jesteśmy dawno po szkole. Poznaj jakie są jej zasady, oraz w jaki sposób zachować atrakcyjność dla potencjalnych pracodawców lub sprawni rozwinąć swój biznes. Jeżeli jesteś studentem lub od niedawna posiadasz tytuł magistra, to pewnie masz swoje sposoby na efektywną naukę. Być może chcesz po prostu chcesz szybciej się czegoś nauczyć lub przyswoić wiedzę, aby nadal być atrakcyjnym na rynku pracy. Oto 8 cennych zasad, potwierdzonych przez badaczy, zgromadzonych na stronie internetowej witryny British Psychological Scienty. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/efektywna-nauka-8-morderczo-skutecznych-wskazowek/

Efektywna nauka – 8 cennych i skutecznych zasad

1. Przyjmij zasadę, że jesteś w stanie się rozwijać

Jeżeli wierzysz w to, że inteligencja i zdolność nauki są ustalone i nic nie można z nimi zrobić, to prawdopodobnie jej nie uda ci się poradzić sobie z pierwszą przeszkodą na drodze. Inaczej jest jednak w przypadku osób, które mają nastawienie na rozwój. Badania z Uniwersytetu Stanforda dowodzą, że tacy studenci wkładali swojego wysiłku naukę, a rezultaty wyszły fenomenalnie.

2. Zabij w sobie prokrastynacje 

Nie odkładaj niczego na później. Naukowcy udowodnili, że poczucie winy wywołane prokrastynację prowadzi do zguby. Lepiej jest okazać sobie wyrozumiałość, nic przecież co ludzkie nie jest nam obce. Starajmy się zwalczać w sobie prokrastynacja, która Utrudnia nam drogę do sukcesu. 

3. Sprawdzaj samego siebie 

Jest to jedna z najbardziej skutecznych technik nauki. Zamiast po prostu czytać dodatki w kółko, zostawiaj sobie pytania i odpowiadaj na nie.

4. Wracaj do materiału

Nie wykłuwaj wszystkiego na blachę, optymalny czas na powrót do studiowania materiału jest to około 10% do 30% czasu, w którym chcesz go zapamiętać.

5. Czytaj krótkie teksty inaczej

Naukowcy zauważyli różnice w przyswajaniu wiedzy w zależności od tego czy uczymy się z książki laptopa czy czytników ebook. Badanie te dotyczyło jednak krótkich tekstów. Lepiej jest czytać teksty na urządzeniach elektronicznych. W ten sposób lepiej je zapamiętamy.

6. Uważaj na świętego wykładowcę

To, że zrozumieliśmy wykład w stu procentach nie oznacza, że przyswoiliśmy z niego wiedzę. Studenci bardzo często popełniają błąd, ponieważ uważają, że opanowali cały materiał po wysłuchaniu wykładu i nie potrzebują dodatkowej nauki w domu. Okazuje się, że wiedza ta szybko się ulotni, a przez swoją pewność siebie nie zaliczą egzaminu.

7. Dobierz czas nauki do tematu

Staraj się cześć wiedzy opartej na faktach przyswajać po południu. Naukowo udowodnione jest, że w tym czasie wiedza z dziedziny jest lepiej przyswajalna. Pora dla nauki proceduralnej, czyli nauki tańca lub nauki gry na instrumencie, jest to natomiast wieczór. 

8. Uwierz w siebie i w swoje możliwości

Wiara w siebie kolosa nie wpływa na zdolność rozwinięcia naszych problemów. Jeżeli jesteśmy przekonani o własnej skuteczności, to mamy szansę na lepsze wyniki. Dlatego warto jest zbudować nie tylko podstawowe umiejętności, ale również wiarę w siebie.

Zobacz też: http://www.swiat-domu.pl/telepraca-wady-i-zalety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ