łóżka piętrowe

Łóżka dziecięce występują w przeróżnych kształtach, kolorach, wymiarach, a nawet wariantach. Urządzając pokój dziecięcy, naturalnie ogromną wagę przywiązujemy do łóżka – w końcu dzieci rosną, a żaden opiekun nie chce być zmuszony do nieustannego wydawania pieniędzy na ten jeden mebel. Poza tym komfort snu jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania.

Jeżeli mamy dwójkę dzieci, a wolny pokój tylko jeden, warto pomyśleć o łóżku piętrowym. Jest niezawodne w przypadku małych przestrzeni, w których trzeba zmieścić wiele mebli. Niestety łóżka piętrowe często kojarzą się z noclegowniami czy hostelami. Tak jednak nie musi być – można wybrać łóżko, które znacznie różni się od przychodzących na myśl surowych, brązowych desek. Można znaleźć nawet takie modele, które zamiast klasycznej drabinki posiadają schodki do wchodzenia na piętro, co zmniejsza ryzyko spadnięcia szczególnie w przypadku małych dzieci. W tych schodkach często kryją się szuflady, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na schowanie czegoś. Za to inne modele posiadają z jednej strony regał albo szafę, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni. Istnieją również łóżka piętrowe, które miejsce do spania posiadają tak naprawdę tylko na pięterku, a pod spodem znajduje się biurko. Wybierając jeden ze wspomnianych modeli, jesteśmy w stanie uczynić malutkie pomieszczenie niezwykle funkcjonalnym.

łóżka wysuwane

Alternatywą dla łóżek piętrowych są łóżka wysuwane. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli się na nie zdecydujemy, to musimy mieć w pokoju miejsce na swobodne wysunięcie dodatkowej powierzchni do spania. W niektórych modelach wysuwana powierzchnia wygląda po prostu jak dodatkowy materac, a w innych jak zupełnie osobne łóżko, które może nawet posiadać własną barierkę. Czasami pod wysuwanym łóżkiem umieszczane są jeszcze szuflady, które są doskonałym miejscem na schowanie pościeli – nie ma możliwości schowania dolnego łóżka, gdy znajduje się na nim kołdra i poduszki. Takie łóżko, szczególnie gdy wybierzemy model przypominający kanapę, sprawdzi się również w pokoju gościnnym.

łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce wysuwane wydają się bezpieczniejszym wyborem w przypadku młodszych dzieci, niż łóżka piętrowe – nawet gdy wybierzemy model ze schodkami i tak istnieje minimalne ryzyko, że dziecko spadnie z pięterka.

Z kolei łóżka piętrowe lepiej sprawdzą się w przypadku nastolatków – dadzą większe poczucie prywatności, ponieważ dzieci nie widzą się wzajemnie, nie widzą również światła rzuconego przez telefon drugiej osoby, dzięki czemu zaśnięcie jest łatwiejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ