biuro

Nowoczesny styl jest bardzo popularny przede wszystkim w biurach, które z zasady powinny być urządzone funkcjonalnie, z poszanowaniem przestrzeni i zwróceniem się w stronę minimalizmu, przede wszystkim pod względem dodatków. Aby efektywniej pracować, powinno się unikać rozpraszających nas bibelotów i nadmiaru kolorów. Warto postawić na stonowane barwy w wykończeniu pomieszczenia, które przełamie kilka kolorystycznych dodatków. Jak urządzić biuro w nowoczesnym stylu?

Meble w nowoczesnym biurze

Podczas urządzania nowoczesnego biura warto pamiętać, że styl ten stawia przede wszystkim na prostotę i elegancję. W takim biurze nie powinny się zatem znaleźć np. ciężkie, masywne biurka.

Dobrym połączeniem będą meble, które łączą drewno lub szkło z metalem i skórą. Drewniane biurko na metalowych nogach i np. krzesło Kris z tworzywa i drewna, będą stanowiły zgrany duet, który idealnie wpasuje się w nowoczesny styl. Charakter pomieszczenia bierze pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność przestrzeni.

Nowoczesny styl a tworzywa

W stylu nowoczesnym liczą się nie tylko przestrzeń i funkcjonalność, ale też poniekąd surowość tworzyw, z jakich wykonywane są różne meble i dodatki. Dlatego urządzając nowoczesne biuro, warto mieć na uwadze, które z nich powinny się w nim znaleźć.

W styl nowoczesny znakomicie wpasują się wszelkie połączenia metalu i szkła, metalu i drewna, czy drewna z tworzywem. Ważne, by meble z nich wykonane nie zajmowały dużo miejsca.

Dlatego wybierając nowoczesne meble, warto zwrócić uwagę na to, z czego są wykonane, czy będą funkcjonalne i czy wyróżniają się jakimś ciekawym designem, jak np. krzesło Kris wykonane z tworzywa i metalowego, przyciągającego wzrok stelażu.

Jakie kolory wybrać do nowoczesnego biura?

Ponieważ styl nowoczesny stawia na odcienie bieli i szarości, warto wykorzystać je do wykończenia ścian, czy podłogi. By jednak nastrój w pomieszczeniu nie stał się ponury i przytłaczający, warto sięgać po dodatki, które wprowadzą do biura nieco koloru.

Przełamanie kolorystycznej monotonii można zacząć od doboru kolorowego krzesła. Krzesło Kris w kolorze żółtym lub zielonym, świetnie wpasuje się do biura urządzonego w stylu nowoczesnym. Zarówno pod względem koloru, jak i eleganckiego wyglądu.

Dla nieco odważniejszych lub urządzających biuro w swoim domu ciekawym rozwiązaniem będzie wybór dodatków, które mają trochę awangardowe wzornictwo. Przykładem takiego dodatku może być krzesło Kris o niebanalnym designie ze wzornictwem na wzór gazety. Nie tylko nowoczesne, ale też stylowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ