Bezpieczne zamki do twoich drzwi

Zamki do drzwi to temat niezwykle ważny. Dotyczy to drzwi różnego typu oraz tych wykonanych z rozmaitych materiałów. By mieć pewność, że twoje mieszkalne wnętrza są bezpieczne, powinieneś dołożyć starań i wybrać zamek dedykowany do konkretnego typu drzwi. Poniżej dokonujemy przeglądu najpopularniejszych modeli zamków specjalistycznych oraz podpowiadamy na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Zamki do drzwi przesuwnych – komfort użytkowania i estetyka

Drzwi przesuwne to coraz chętniej stosowane rodzaje drzwi wewnętrznych. Pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat, pasują idealnie do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych, a także rustykalnych i ikeowskich. Ponieważ drzwi przesuwne to najczęściej modele drewniane, warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie praktyczne jak i estetyczne w czasie wybierania zamków.

Do najczęściej wybieranych barw należą klasyczne odcienie: chrom, patyna, mosiądz, złoto. Przyjemne wrażenie estetyczne wywołują zarówno zamki matowe jak i połyskliwe. Te pierwsze pasują bardziej do wnętrz minimalistycznych, te drugie – do aranżacji stawiających na bogactwo i elegancję. Atrakcyjne modele znajdziesz pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/zamki-do-drzwi-przesuwnych-zamki.

Zamki wielopunktowe – dla maksymalnego bezpieczeństwa

Osoby wybierające zamki wielopunktowe stawiają najczęściej na bezpieczeństwo przed włamaniem. Zamki takie tworzą wyjątkowo solidne zabezpieczenie, którego zerwanie jest dla większości potencjalni fatygantów niemożliwe. Wybierając zamek wielopunktowy, warto zwrócić uwagę na długość całej listwy oraz na ilość bolców składających się na ryglowanie. Ponadto, radzimy, by upewnić się do jakiego typu drzwi jest przeznaczony dany zamek – przede wszystkim pod kątem ich wagi. Pod linkiem https://www.sparta.com.pl/pl/wielopunktowe-i-listwowe-zamki znajdziesz rozmaite modele zamków wielopunktowych, które możesz stosować w drzwiach o różnej wadze.

Zamki do drzwi z aluminium – najważniejsze cechy konstrukcyjne

Aluminium to materiał chętnie wykorzystywany do tworzenia drzwi zewnętrznych. Jest wytrzymały, odporny na niskie i wysokie temperatury. Drzwi aluminiowe odznaczają się często wysokim stopniem izolacji termicznej oraz akustycznej. Niemniej, posiadają one również swoje minusy, związane z ich konstrukcją. W dużym skrócie, w drzwiach aluminiowych nie znajduje się zazwyczaj zbyt dużo wolnej przestrzeni, przeznaczonej na montaż zamku. Dlatego, zamki do drzwi aluminiowych powinno mieć kompaktowe rozmiary oraz dostosowaną konstrukcję.

Najczęściej wybierane typy zamków do drzwi aluminiowych to te z czołem P lub czołem U. Są one przeznaczone do drzwi o różnym profilu. Znajdziesz je między innymi w ofercie https://www.sparta.com.pl/pl/zamki-do-aluminium-zamki. Wśród dostępnych znajdują się zarówno zamki najwyższej jakości, przeznaczone dla klientów biznesowych oraz stolarni produkujących drzwi wysokiej klasy, jak i modele budżetowe w niskich cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ