Łóżka jednoosobowe - najważniejsze kryteria zakupu

Łóżka należą do podstawowego umeblowania w każdym miejscu zamieszkania. Wybór łóżka nigdy nie jest zupełnie prosty, niezależnie czy mowa o meblach jednoosobowych, czy dwuosobowych. W każdym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na szereg cech konstrukcyjnych, które pozwolą ci znaleźć produkt dopasowany idealnie do twoich potrzeb. Poniżej skupiamy się na temacie łóżek jednoosobowych – dowiesz się jakie najpopularniejsze rozmiary znajdziesz w sklepach, gdzie warto kupować dobrej jakości łóżka jednoosobowe oraz po czym rozpoznać modele z wyższej półki od ich gorszych odpowiedników.

Łóżko wygodne i komfortowe – dla jednej osoby

Łóżka jednoosobowe to podstawowy wybór większości singli, osób mieszkających samotnie oraz wielu innych grup odbiorców. Wybór łóżka jednoosobowego rozpoczyna się od ustalenia jakiego rozmiaru mebel będzie ci potrzebny. Łóżko dla jednej osoby mają najczęściej znormalizowaną długość – wynoszącą około 200 cm. Szerokość to natomiast kwestia indywidualna, choć warto nie schodzić poniżej dolnej granicy – wynoszącej około 80-90 cm. Oczywiście, osoby większych rozmiarów, duże lub po prostu ceniące sobie komfortowy i wygodny sen powinny sięgać po  modele szersze – o rozmiarach od 120 do nawet 140 cm.

Łóżka takie są o wiele wygodniejsze w czasie nocnego wypoczynku, zwłaszcza w przypadku osób, których sen jest niespokojny lub nieregularny. Większy rozmiar pozwala na swobodne przekręcanie się z boku na bok, poszukiwanie pozycji optymalnie wygodnych oraz spanie z rozrzuconymi rękoma i nogami.

Łóżka dwuosobowe – czyli małżeńskie – powinny być szerokie na przynajmniej 160 cm. Oczywiście, single mogą również korzystać z takich łóżek, o ile tylko ich rozmiar nie będzie kolidował z rozmiarem twojej sypialni.

Najmodniejsze modele łóżek jednoosobowych

Najpopularniejsze modele łóżek dla singli to łóżka ramowe, w których konstrukcji znajduje się drewniana (lub wykonana z innych tworzyw) rama, stelaż stanowiący podstawę dla materaca oraz sam materac. W wyborze tego łóżka kluczowe jest dopasowanie stelażu pod materac do rozmiaru ramy łóżka.

Na popularności zyskują także łóżka wyposażone w zagłówek – wybierane z uwagi na ich praktyczny charakter. W łóżkach takich możesz z łatwością przyjąć pozycję siedzącą na czas pracy przy laptopie, czytania książki lub rozwiązywania krzyżówki. Jest to duże usprawnienie, zważywszy na preferencje i potrzeby osób, które lubią przesiadywać do późna.

Warto także rozważyć możliwość zakupu łóżka tapicerowanego, pokrytego przyjemnym w dotyku i wyglądzie materiałem. Modele tapicerowane są niezwykle atrakcyjne wizualnie, idealnie pasują do rozmaitych aranżacji i stylów wykończenia – zarówno tych stawiających na bogactwo i elegancję, jak i tych nowoczesnych, z modnym wzornictwem.

Polecamy zwłaszcza łóżko pojedyncze z oferty sklepu MWM Meble, w którym znajdziesz multum dostępnych modeli. Oprócz wymienionych wyżej MWM Meble oferuje także przestronne łóżka kontynentalne oraz niewielkim rozmiarów łóżka ramowe (idealne do niedużych sypialni).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ