Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Dlatego też podczas jego urządzania dużą wagę przykłada się do detali i szczegółów. Wszystko musi wyglądać perfekcyjnie i dobrze się ze sobą komponować. Dodatki i dekoracje powinny pasować do koloru ścian, mebli oraz podłogi. Akcesoria dekoracyjne w salonie nie tylko powinny być utrzymane w tym samym stylu, ale i współgrać ze sobą kolorystycznie. Takie wymagania sprawiają, że wiele osób zastanawia się jakie dekoracje wybrać do pokoju dziennego. Podpowiadamy, że jednymi z najlepszych są te ozdabiające salonowe ściany. Zobacz czym ozdobić ściany w salonie.

Puste ściany w salonie nie są najlepszym rozwiązaniem. Nawet w pokojach dziennych w stylu minimalistycznym ściany trzeba zagospodarować. Zastosowane dekoracje należy dopasować do całości wnętrza. Ścienne dekoracje do salonu można dobrać tak, aby pozostawały tylko niezauważalnym dodatkiem, lub wręcz przeciwnie były głównym elementem w salonie. Możliwości jest wiele. To, jakie rozwiązanie się wybierze, w dużej mierze zależy od wielkości ściany.

Prosto i gustownie

Najprostszym rozwiązaniem jest udekorowanie salonowych ścian obrazami, plakatami, reprodukcjami czy zdjęciami. Takie dekoracje ścienne w salonie wcale jednak nie muszą być banalne i kiczowate. Wystarczy wybrać odpowiednie antyramy lub pokusić się o ciekawe rozmieszczenie obrazów w salonie.

W ostatnich latach modne jest wieszanie obrazów na całej ścianie – umieszcza się je w antyramach o różnej wielkości i przymocowuje na całej szerokości ściany w tzw. artystycznym nieładzie. Takie rozwiązanie pasuje zarówno do salonów minimalistycznych, jak i pokoi dziennych w stylu skandynawski. Kluczem jest to dobór odpowiednich grafik. Ciekawym pomysłem jest również zawieszenie obrazów w salonie na wstążkach – pozwoli to wprowadzić do wnętrza efektu glamour.

Uwaga! Tapeta na ścianie

Tapeta na salonowej ścianie to żadna nowość. Jednak można to niej podejść nieco innowacyjnie i z pomysłem. Zamiast pokrywać nią całą ścianę, można pokusić się o naklejenie jej tylko na wybranym polu i obramowaniu listewkami w kolorze ściany. Taka dekoracja ścienna będzie nowoczesna, stylowa i oryginalna.

Salon w trójwymiarze

W nowoczesnych salonach doskonałą dekoracją ścianą będą płytki 3D. Wniosą one do wnętrza powiew nowoczesności i modernizmu. Wypukłe elementy pozwolą uzyskać na salonowych ścianach zróżnicowane i ciekawe efekty, których nie da się stworzyć za pomocą tradycyjnych obrazów.

Dla powiększenia przestrzeni

W małych pokojach dziennych jako dekoracje ścienne można zastosować lustra. Powiększą one wnętrze oraz nadadzą mu eleganckiego efektu. Lustra w salonie można wieszać jako pojedyncze, duże tafle lub jak kompozycje składające się z kilku mniejszych lister.

Dekoracje gipsowe

We wnętrzach urządzanych w stylu francuskim czy glamour doskonale spiszą się gipsowe dekoracje ścienne. Ścienna sztukateria może przybierać formę ozdobnych listew lub rozet, które można pomalować na wybrany kolor. Jeżeli chce się, aby dekoracje w salonie były mniej widoczne, ścienne rozety można pozostawić w tym samym kolorze, w którym jest ściana.

Naklejamy!

Ściany w salonie można ozdobić również naklejkami. Są one prostą i tanią dekoracją. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych wzorów – do map świata po motywy botaniczne i florystyczne. Zaletą ściennych naklejek jest to, że łatwo je wymienić bez niszczenia ściany.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ