Wnętrza w stylu glamour są eleganckie i luksusowe. Pierwszym skojarzeniem widząc mieszkanie w stylu glamour, są wielkie rezydencje gwiazd Hollywood z połowy wieku XX. Styl glamour jest więc symbolem przepychu i bogatego zdobnictwa, który grubą kreską odcina się od modnego ostatnio minimalizmu we wnętrzach. Sprawdź, jakie są dodatki w stylu glamour do wnętrz.

Styl glamour we wnętrzach

Dopracowane do perfekcji pomieszczenia i misternie zaplanowane dodatki to kwintesencja stylu glamour. We wnętrzach nawiązujących do rezydencji wielkich gwiazd Hollywood lat 40 i 50. XX wieku nie ma miejsca na przypadkowe bibeloty czy psujące całość akcesoria. Dzięki temu, mimo dużego przepychu i bogatego zdobnictwa we wnętrzach glamour unika się kiczu i tandety.

Kolory stylu glamour

Styl glamour lubi eleganckie i dystyngowane kolory. W jego palecie znajduje się przede wszystkie złoto, purpura, bordo, fiolet, róż, srebro i czerń. Dodatki stylu glamour powinny posiadać wyraziste barwy, które będą kontrastować a neutralnymi (często utrzymany w bieli lub kremie) meblami, ścianami i podłogami.

Lustra w stylu glamour

Wnętrza urządzone w stylu glamour uwielbiają lustra. Ten dodatek jest niemal obowiązkowy. Najlepiej wybierać lustra oprawione w masywne ramy. Szklane tafle opiera się o ścianę lub na niej wiesza. Do wnętrz w  stylu glamour można wybrać jedną dużą taflę lub zdecydować się na zastosowanie kompozycji z kilku luster. Ten dodatek glamour ma nie tylko wpływać na estetykę pomieszczenie, ale także optycznie go powiększyć.

Oświetlenie w stylu glamour

Ważnym dodatkiem stylu glamourdekoracje oświetleniowe. Duże i bogato zdobione żyrandole czy fikuśne świeczniki powinny dawać jasne i przyjemne światło, które najlepiej, jeśli  będzie odbijać się w szklanych taflach lustra. Dodatkowo można zastosować ozdobne kinkiety oraz eleganckie lampy stojące.

Dekoracje glamour na ścianach

Ściany we wnętrzach glamour można udekorować naściennymi listwami ze styropianu lub drewna. Takie dekoracje ścienne wniosą do pomieszczenia elegancję i szyk oraz będą nawiązywać do pałacowych wnętrz. Naścienne sztukaterie można wykorzystać w każdym domowym pomieszczeniu: od przedpokoju do sypialni. Dostępne są w różnych wzorach i fasowanych. Sztukateria można zastosować nie tylko na ścianach, ale i na drzwiach wewnętrznych mieszkania.

Dodatki stylu glamour

Styl glamour to także eleganckie bibeloty, takie jak ramki na zdjęcia, konsole, zastawy, patery czy puzderka na biżuterię. Najlepiej, jeżeli są one wykonane ze szlachetnych materiałów: złota lub srebra, lub chociaż je imitujących. Ważnymi dodatkami stylu glamour są też dywany oraz żywe kwiaty.

Tekstylia w stylu glamour

Dodatkami w stylu glamour są liczne tekstylia. Tkaniny odgrywają we wnętrzach bardzo dużą rolę. Jeszcze do niedawna wieszane były na ścianach, dziś występują raczej pod postacią dekoracyjnych poduch, zasłon czy narzut. Urządzając mieszkanie w stylu glamour, warto również zdecydować się na materiałowe wykończenie mebli. Tkaniny pasujące do tego typu wnętrz to te błyszczące, o bogatej ornamentyce, pikowane, mięsiste i brokatowe.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ