Czy znasz innowacyjne funkcje nowoczesnych domowych maszyn do szycia?

0
635

Planujesz zakup nowej maszyny, a może dopiero zaczynasz przygodę z szyciem w domu? W branży nieustannie pojawiają się nowe innowacje w postaci funkcji, które mają jeszcze bardziej ułatwić i przyspieszyć pracę. Dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, jakie nowoczesne programy ma wybrany model. Sprawdź, jakie funkcje można spotkać we współczesnych maszynach do szycia.

Wybór i regulacja ściegów

W dzisiejszych czasach nie trzeba już znać dokładnie wszystkich rodzajów ściegów, żeby móc ich użyć podczas szycia ubrań. Można po prostu kupić maszynę, która będzie miała funkcję wyboru ściegów. Początkującym osobom wystarczy model Janome Juno E1015 z kilkunastoma programami. Z kolei bardziej doświadczone osoby mogą sięgnąć po sprzęt nawet ze 100 ściegami. Ponadto warto zwrócić uwagę na przydatne opcje regulacji długości i szerokości ściegów.

Automatyczne nawlekanie igły

Dla wielu osób samodzielne nawleczenie igły w maszynie to naprawdę spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z domowym szyciem. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę może okazać się automatyczne nawlekanie igły, czyli funkcja obecna w najbardziej nowoczesnych urządzeniach. Taka opcja też wymaga nabrania wprawy, ale w ogólnym rozrachunku może przyspieszyć pracę. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób ze słabszym wzrokiem bądź bez dobrego oświetlenia stanowiska do szycia.

Szycie podwójną igłą

Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrany model umożliwia szycie podwójną igłą. Taki tryb pracy wykorzystuje się m.in. do szycia dekoracyjnego i podwijania materiału. Na pewno przyda się osobom, które marzą o równych, estetycznych wykończeniach np. kieszeni. Taka opcja jest powszechnie dostępna w domowych maszynach do szycia ze sklepu online Szyj.pl. W nowoczesnych urządzeniach można spotkać się z bardzo praktycznym rozwiązaniem, czyli zablokowaniem niektórych ustawień po wyborze funkcji szycia podwójną igłą. W ten sposób można mieć pewność, że nie ustawi się przypadkowo nieodpowiednich parametrów.

Szycie wsteczne

Funkcja szycia wstecznego może przydać się w kilku przypadkach. Przede wszystkim umożliwia zakończenie ściegów w łatwy, szybki i przyjemny sposób. Dzięki tej opcji można też bez problemu zmienić kierunek szycia. Ponadto z przycisku szycia wstecznego warto skorzystać w przypadku cerowania tkanin. Obecnie taka funkcja jest uznawana za standard i pojawia się nawet w tańszych maszynach domowych dla amatorów i początkujących osób.

Automatyczne obszywanie dziurek

Fani szycia na maszynie na pewno w pewnym momencie będą chcieli przyszyć guzik. W takim przypadku powinno się też obszyć dziurkę, co da bardzo estetyczny efekt. Obecnie nie trzeba tego robić ręcznie. Co więcej, dzięki nowoczesnej maszynie może wystarczyć użycie jednego przycisku. Funkcja automatycznego obszywania dziurek polega na tym, że stopka po włożeniu do niej guzika oblicza jego długość i następnie robi otwór w odpowiednim miejscu. Niekiedy można spotkać się z półautomatycznym obszywaniem dziurek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ