kominek wolnowiszący

Alternatywą dla klasycznych kominków w zabudowie oraz nowoczesnych pieców wolnostojących są kominki wiszące. Dzięki specyficznej budowie mają wiele zalet kominków wolnowiszących, a dodatkowo odznaczają się innowacyjnym wyglądem. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na jeden z nich.

Wygląd kominków

Kominki wiszące są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych domach, w które doskonale się wpisują. Dzięki temu, iż przyjmują wiele kształtów, od okrągłego po prostokątny, świetnie pasują do różnorodnych koncepcji wystrojów wnętrza. Mogą uzupełnić industrialne czy loftowe pomieszczenia, w których staną się harmonijnym uzupełnieniem innych, metalowych elementów. Decydując się na najprostsze, można dopasować je do mieszkań minimalistycznych czy tradycyjnych. Z pewnością będą pasować także do innych wystrojów, świetnie oddając charakter pomieszczenia, ale też sprawiając, że całe ożywa i nabiera radosnego charakteru.

Dobrze oddają ciepło

Kominek wiszący może stać się jednym z podstawowych źródeł ciepła w domu. Dzięki temu, iż nie posiada zabudowy, ma możliwość oddawania ciepła całą powierzchnią do otoczenia. To z kolei przekłada się na szybkie ogrzewanie powietrza w domu, a także na zmniejszenie zimowych wydatków.

Jeśli dodatkowo kominek wiszący zostanie wyposażony w płytę grzewczą, zaczyna pełnić więcej funkcji. Pozwala na podgrzewanie i przygotowywanie jedzenia, co z kolei zredukuje konieczność włączania klasycznej kuchenki gazowej lub elektrycznej.

Łatwy dostęp do kominka

Kolejną zaletą kominka wiszącego, zarówno montowanego na ścianie, jak i podwieszonego do sufitu, jest łatwy dostęp do paleniska. Będzie on szczególnie przydatny podczas okresowej kontroli czy konserwacji, ale przyda się także, gdy chcemy oczyścić piec albo przeprowadzić niezbędne naprawy.

Instalacja kominka wiszącego zapewnia także pozostawienie pustej przestrzeni pod samym piecem. To z kolei może ułatwić sprzątanie przestrzeni znajdującej się wokół niego. Ma także funkcję estetyczną, ponieważ podwieszenie pieca sprawia, że wygląda on lżej niż klasyczne, zabudowane piece.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Nowoczesne kominki podwieszane słyną ze swojej niezawodności. Są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują ich zachowanie w pełnej sprawności przez wiele lat. Piece wiszące są dzięki temu też absolutnie bezpieczne i korzystając z nich, nie trzeba obawiać się o żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Dodatkowe funkcje

Wiele kominków wiszących zostało wzbogaconych o dodatkowe funkcjonalności, które pomagają w korzystaniu z tego rozwiązania. Między innymi może to być wspomniana płyta grzewcza, ale także miejsce na opał czy specjalne wieszaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ