Czym kierować się przy wyborze firmy

Przeprowadzka często kojarzy nam się z wysokim poziomem stresu i bałaganem, który ciężko ujarzmić. Przeprowadzka do nowego domu czy mieszkania nierzadko oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu, który warto rozpocząć z odpowiednim zaangażowaniem i dobrym nastawieniem. Jednak ogrom pracy i wysiłku, jaki trzeba włożyć w zaplanowanie przeprowadzki może przerazić nawet najbardziej odpornych na stres. Wychodząc naprzeciw wymaganiom osób, dla których przeprowadzka to istna droga przez mękę, wiele firm świadczy kompleksowe usługi przeprowadzkowe. Zatem jak wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wynajem firmy z polecenia

Wiele początkujących przedsiębiorstw bazuje przede wszystkim na zleceniach pozyskanych dzięki „poczcie pantoflowej”, czyli po prostu z polecenia innych osób. Nie ma lepszej reklamy od rekomendacji zadowolonych klientów ze świadczonych usług. Dlatego jeszcze przed planowaną przeprowadzką warto zasięgnąć opinii wśród rodziny czy znajomych, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług firmy przeprowadzkowej.

Można również polegać na opiniach wystawianych przez internautów, jednak może być to źródło nie do końca wiarygodne. Niektóre firmy próbują „oszukiwać” swoich klientów wystawiając pochlebne oceny za pośrednictwem fałszywych kont czy „bootów”. Nie jest to jednak regułą, a wiele firm przeprowadzkowych dba o swój wizerunek działając uczciwie i rzetelnie.

Wyposażenie firmy przeprowadzkowej

Decydując się na kompleksowe usługi przeprowadzkowe oczekujemy profesjonalizmu i dbałości o każdy, nawet najmniejszy detal. W przypadku firmy przeprowadzkowej niezwykle ważny jest czynnik ludzki, jednak nie można zapominać, że fachowcy bazują na użyciu wielu sprzętów usprawniających cały mechanizm. Flota samochodów transportowych, narzędzia do zabezpieczania i przenoszenia naszego dobytku – każda poważna firma przeprowadzkowa powinna mieć je w swoim wyposażeniu. Jeśli tego – lepiej zrezygnować z „półamatorskich” usług.

Cennik i ubezpieczenie

W życiu nie ma nic za darmo, dlatego nie można oczekiwać podejrzanie niskich stawek od firmy przeprowadzkowej świadczącej kompleksowe usługi. Warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje stawki adekwatne do jakości wykonywanej pracy. Unikajmy również firm, które pomijają zawarcie pisemnej umowy czy odmawiają udzielenie ubezpieczenia – w razie nieprzewidzianych wypadków możemy zostać „z niczym”.

Lokalizacja

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i przeprowadzki Warszawa może pochwalić się bogactwem firm przeprowadzkowych świadczących usługi na wysokim poziomie. Jeśli jesteśmy spoza Warszawy – nic straconego. Wiele firm zajmuje się świadczeniem usług na terenie całego kraju, dlatego warto wybrać punkt najbliżej swojego obecnego miejsca zamieszkania. Wtedy unikniemy wyższych kosztów transportowych i zaoszczędzimy cenny czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ