Dlaczego warto kupić śruby spełniające określone normy

Przed Tobą trudna decyzja? Musisz bowiem kupić niedługo rozmaite elementy złączne? Są Ci one zaś potrzebne do prac przydomowych? A może stricte do firmy lub przedsiębiorstwa? Co powoduje, że warto zdecydować się na elementy złączne spełniające normy ISO/DIN/PN?

Zastosowanie jedynie porządnych materiałów

Tak naprawdę Klienci (indywidualni albo reprezentujący firmy, przedsiębiorstwa itp.) nie mogą narzekać na brak wyboru. Statystyki wyraźnie jednak pokazują, że coraz więcej osób stawia właśnie na elementy złączne spełniające normy ISO/DIN/PN. Weźmy pod lupę na przykład śruby z łbem kulistym z gniazdem sześciokątnym. Warto od razu zaznaczyć, że spełniają one normę ISO 7380-1. Akcesoria tego właśnie konkretnego typu zostały wykonane zgodnie ze wszelkimi standardami, bardzo restrykcyjnymi. To dobra wiadomość dla Klientów, którzy chcą użyć te właśnie produkty do rozmaitych zadań (bo są to artykuły bardzo uniwersalne). Między innymi śruby z łbem kulistym z gniazdem sześciokątnym zostały wyprodukowane wyłącznie z wysokiej jakości materiałów. Jakie komponenty zostały zaś użyte właśnie w tym celu? To na przykład stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), czy stal kwasoodporna A4. W zależności od zastosowanego materiału, można swobodnie dobrać elementy złączne do konkretnego zadania. Na przykład artykuły wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo odpornie na działanie korozji (dodatkowo w tym celu zastosowano ocynk galwaniczny, oksydowanie albo ocynk płatkowy). Oprócz tego są żarowytrzymałe. W związku z tym mogą odpowiednio pracować nawet w obliczu skrajnie wysokich temperatur.

Przeczytaj także: https://www.incognitor.pl/najbardziej-popularne-sruby/

Czym jeszcze cechują się takie śruby?

Śruby spełniające określone normy nie tylko są produkowane jedynie z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów. Trzeba dodać, że takie właśnie elementy złączne mają też kilka innych zalet. Między innymi chodzi nam w tym momencie o klasę własności. W przypadku śrub z łbem kulistym (z gniazdem sześciokątnym) wynosi ona dokładnie 10.9. W tym przypadku rodzaj gwintu jest zaś metryczny. Nie da się ukryć, ze śruby spełniające normy (na przykład ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną) są bardzo solidne i wytrzymałe. To powoduje, że mogą być też jednocześnie uniwersalne. Wszak bez żadnego problemu mogą być zastosowane w rozmaitych miejscach. Warto zatem wydać nieco więcej gotówki, ale kupić porządne artykuły, które będą działały bez najmniejszego nawet zarzutu w określonych maszynach i konstrukcjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ