Multirama

Trudno znaleźć mieszkanie, w którym nie ma fotografii czy innych obrazków. Najczęściej umieszczamy je na stolikach lub na ścianach. Oprawienie pojedynczej fotografii jest dość proste, ale zalezienie sposobu na oprawienie kolekcji zdjęć jest już trudniejsze. Dlatego wymyślono multiramy na zdjęcia – czym są i jak wykorzystać je do aranżacji? Podpowiadamy!

Czym multirama na zdjęcia różni się od fotogalerii?

Multiramy i fotogalerie mają podobne zastosowanie, ale różnią się wyglądem. Multiramy do zdjęć to w zasadzie kilka połączonych ze sobą ramek, zaaranżowanych w ciekawy sposób. Dzięki temu już z daleka przyciągają wzrok i zwracają uwagę na oprawione w ten sposób fotografie. Ich zaletą jest nie tylko już gotowy układ, ale też łatwość montażu. Docenią to zwłaszcza osoby nie mające dużej wprawy w posługiwaniu się młotkiem czy wiertarką.

Fotogalerie mają zwykle prostszy układ, bardziej nadający się do minimalistycznych wnętrz czy biur. Najczęściej spotykane są w formie pojedynczej ramy z wyznaczonymi miejscami na zdjęcia, przypominające coś w rodzaju passe-partout. Dlatego często są wykorzystywane w studiach fotograficznych do ekspozycji portfolio czy w firmach, na przykład do prezentacji zdjęć z wydarzeń firmowych. Podobnie jak multiramki, można je błyskawicznie zamontować na ścianie z wykorzystaniem jednego lub dwóch gwoździ.

Jaka multirama na zdjęcia sprawdzi się w domu?

Dobór multiramki zależy od stylu wnętrza – dlatego warto przejrzeć ofertę producentów i wybrać model najlepiej pasujący do naszego domu. Dzięki temu odpowiednio dobrana fotogaleria podkreśli charakter aranżacji i pozwoli na optymalne wyeksponowanie ulubionych zdjęć. Producenci, tacy jak https://www.oprawiamy.pl/c79,multiramki-i-fotogalerie oferują multiramki i fotogalerie wykonane zarówno w nowoczesnej stylistyce, jak i bardziej klasycznej lub podkreślającej np. naturalną fakturę drewna. Dzięki temu niezależnie od tego, czy mieszkamy we wnętrzu w rustykalnym stylu, czy urządzonym w duchu nowoczesnego minimalizmu, bez problemu znajdziemy oprawy pasujące do naszej aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ