Prąd w domowym zaciszu

Rządowy program mój prąd jest idealnym rozwiązaniem dla tych szczęśliwców, którzy posiadają własne cztery kąty. Jeśli jesteś jednym z nich, a dodatkowo lubisz niezależność i ekologiczne podejście do życia, musisz się zainteresować tym projektem!

50% więcej ekologii

Cel tego innowacyjnego planu jest prosty i zmierza do promowania czystej, naturalnej energii. W ten sposób spełniamy wymagające wytyczne europejskie, a także budujemy prawidłowe nawyki i działania licznych gospodarstw w całej Polsce. Jak się okazuje, spory budżet przeznaczony na ten cel przyczyni się do powstania nawet 200 000 nowoczesnych domostw.

Korzyści wynikające z udziału w rządowym programie mój prąd, są liczne i już przyciągają wielu zainteresowanych. Do plusów potencjalnych beneficjentów możemy zaliczyć dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych dla paneli kosztujących do 10 000 złotych. To jednak nie wszystkie zalety, ponieważ całą kwotę otrzymaną na rzecz dofinansowania możemy odliczyć od wysokości podatku PIT.

Co więc obejmuje dofinansowanie, o które się ubiegamy? Przede wszystkim jest to sam zakup takich paneli fotowoltaicznych, jeśli mamy zamiar samodzielnie dokonać montażu. W przeciwnym wypadku, prace monterskie również opłacane są ze środków pochodzących z programu.

Krok po kroku

Cała procedura, dzięki której możemy ubiegać się o dopłatę do źródła odnawialnego, nie jest skomplikowana i wymaga przejścia kilku etapów. Przede wszystkim należy dokonać zakupu takiego panelu, który nie może przekraczać swym wiekiem okres 2 lat. Następnie montujemy urządzenie i dokonujemy zgłoszenia, wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, do właściwego operatora energetyki.

Na sam koniec pozostaje nam podpisanie umowy, wymiana naszego licznika z jednokierunkowego na urządzenie dwukierunkowe, a później przyłączenie się do sieci energetycznej. Kiedy to nastąpi, jesteśmy gotowi! Tak więc rządowy program mój prąd czeka na Twoje zgłoszenie!

Słoneczny wniosek

W tym punkcie dowiesz się, jak złożyć wniosek w formacie wirtualnym. Po pierwsze wejdź do portalu gov.pl i znajdź zakładkę, która odpowiada za składanie formularza. Kolejno wypełnij wszystkie niezbędne dane w sposób prawidłowy, już na tym etapie warto sprawdzić ich poprawność dwa razy.

Jeśli całość jest gotowa, czas na dołączenie wszelkich dodatków. Mowa jest tutaj o wymaganych załącznikach oraz zgodach, bez których proces weryfikacji nie zostanie prawidłowo przeprowadzony. Na sam koniec pozostaje wykorzystanie profilu zaufanego w celu podpisania i wysłania wniosku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ