Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie

Własne lokum to marzenie wielu ludzi. Nie każdemu udaje się je zrealizować, lecz ci, którzy odebrali już klucze do mieszkania zazwyczaj nie posiadają się ze szczęścia. Będąc w euforii spowodowanej przeprowadzką i bardziej wygodnym życiem w zaciszu własnych czterech ścian, niektórzy zapominają o załatwieniu istotnych formalności. Bardzo ważną sprawą jest ubezpieczenie mieszkania na wypadek różnych nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, które mogą mieć miejsce w przyszłości. Czasem mieszkanie nie posiada stosownej polisy, a właściciele plują sobie w brodę dopiero, gdy nastąpi katastrofa. Lepiej zatem nie kusić losu i nie zapominać w natłoku spraw o tym, co może mieć kluczowe znaczenie. Dlaczego warto ubezpieczyć swoje mieszkanie i jak to zrobić? Podpowiadamy!

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Statystyki pokazują, że najwięcej wypadków zdarza się w domu. Niewiele potrzeba, by np. zaprószyć ogień czy spowodować powódź w mieszkaniu. Czasem winne są temu nieprawidłowo działające sprzęty lub instalacje, a czasem po prostu ludzkie zaniedbania. Nawet, jeśli spowoduje się wypadek niechcący, usuwanie szkód kosztuje i powoduje konkretne straty po stronie właściciela mieszkania. Dlatego też warto się na takie sytuacje gruntownie przygotować i zabezpieczyć.

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży

Włamania do mieszkań są dość częstą i powszechną praktyką zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć mogą zdarzać się przez cały rok. Każdy, kto np. wyjeżdża na urlop a trzyma w domu cenne przedmioty oraz drogie urządzenia, chciałby mieć spokojną głowę i efektywnie wypocząć. Obawa o mieszkanie może spędzać sen z powiek, dlatego też lepiej zawczasu wykupić odpowiednie ubezpieczenie mieszkania i w pełni korzystać z relaksu.

Ochrona przed nierzetelnością lokatorów

Niektórzy właściciele mieszkań wynajmują swoje nieruchomości lokatorom, by czerpać z tego tytułu zyski. Nie każdy mieszkaniec będzie jednak zachowywał się w porządku i korzystał z mieszkania zgodnie z jego przeznaczeniem. Czasem najemcy doprowadzają lokale do ruiny, na których zaspokojenie nie wystarczy pobrana wcześniej kaucja. Oczekiwanie na wygraną w sądzie z nieuczciwym lokatorem może trwał długo, natomiast remont mieszkania jest potrzebny od ręki. Wówczas może pomóc ubezpieczyciel.

Wybór polisy na mieszkanie – czym się kierować?

Przede wszystkim, wybierając ubezpieczenie należy kierować swoimi indywidualnymi preferencjami. Najlepiej, aby polisa obejmowała rozmaite przypadki i dawała kompleksowy pakiet zabezpieczenia. Trzeba skrupulatnie przeanalizować każdą ofertę i dowiedzieć się, jaką ochronę gwarantuje, a co jest spod tej ochrony wyłączone. Warto również porównywać ceny polis mieszkaniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ