Jak rozwiązać problem z zasypianiem z pomocą salonu Dla Spania

Zdarza Ci się przewracać na łóżku przez całą noc? Masz problem z tym, żeby zapaść w błogi sen? A może wstajesz bardziej zmęczony niż się położyłeś? Jak wskazują badania, prawie 50% osób zmaga się z problemem bezsenności . Jedną z jej przyczyn to niewłaściwe warunki do spania. Dowiedz się, jak odpowiednio urządzić sypialnię z pomocą salonu Dla Spania, aby zapewnić sobie komfort i szanse dobry sen.

W łóżku spędza się co najmniej ⅓ swojego życia. Warto zadbać o to, żeby panowały tam komfortowe warunki sprzyjające zasypianiu. Duże znaczenie mają zwłaszcza materac i tekstylia, którymi otulasz się każdej nocy.

Jaki materac Dla Spania wybrać, aby móc szybko zasnąć?

Wiele osób podczas urządzania sypialni skupia się na wyborze łóżka, bagatelizując znaczenie materaca. Jednak to błąd, który może Cię kosztować nie tylko dobry sen, ale także zdrowie.

Aby móc szybko zasnąć i dobrze wypocząć, materac powinien być dopasowany do:

  • wagi – na prawidłowo dobranym materacu ramiona i biodra delikatnie się zapadają, co pozwala utrzymać kręgosłup w prostej linii. W związku z tym dla osób cięższych dobrze sprawdzą się modele o wysokim stopniu twardości. Z kolei jeśli zamierzasz spać na łóżku z drugą osobą, wybierz średnio twardy materac lub model hybrydowy z dwiema strefami twardości;
  • potrzeb – jeśli np. masz problem z nadmierną potliwością, wybierz model z dobrą wentylacją, np. kieszeniowy. Natomiast w przypadku alergii, sprawdzi się materac lateksowy, który nie chłonie wilgoci i nie gromadzi roztoczy,
  • ulubionej pozycji podczas snu – osoby, które często śpią na boku, powinny wybrać materac wysokoelastyczny. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewni on dobre podparcie ramion i miednicy oraz pomoże utrzymać kręgosłup w prostej linii. Natomiast osoby, które leżą w nocy głównie na brzuchu lub plecach, powinny wybrać model termoelastyczny. Pod wpływem ciepłoty ciała dopasuje się do jego kształtu i da wsparcie tam, gdzie tego najbardziej potrzebujesz.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ofertą, która jest dostępna na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/dlaspania/. Znajdziesz tam dokładne opisy materacy, co pozwoli Ci wyselekcjonować najlepszy produkt dla Ciebie. Można także odwiedzić salon Dla Spania, który znajduje się w galerii wnętrz Home Concept. Na miejscu można przetestować dostępne materace, a także zapytać o poradę doświadczonych pracowników.

Jakie tekstylia do sypialni z oferty Dla Spania wybrać?

Dobry materac jest niezbędny, jeśli chcesz uniknąć bólu kręgosłupa i problemów ze stawów. Oprócz tego trzeba zadbać także o swój komfort cieplny.

Aby móc wygodnie przespać całą noc bez budzenia się z zimna, zdecyduj się na kołdrę, która:

  • jest pokryta naturalnym materiałem – bawełna dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz, szybko schnie, a do tego można ją prać w wysokich temperaturach bez ryzyka jej uszkodzenia,
  • zawiera wewnątrz przewiewne, lekkie i sprężyste wypełnienie – dla osób, które cenią sobie naturalne materiały i lubią kupować produkty na lata, dobrze sprawdzą się kołdry z puchem kaczym lub gęsim albo pierzem. Świetnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz i przyjemnie grzeją. Dla alergików i osób, które często piorą kołdry, lepszym wyborem będą modele z syntetycznym wypełnieniem.

Natomiast przy wyborze poduszek należy zadbać o to, żeby ich wypełnienie dobrze odprowadzało wilgoć na zewnątrz i jednocześnie dobrze dopasowywało się do odcinka szyjnego. Wśród szczególnie rekomendowanych modeli z oferty salonu Dla Spania znajdują się produkty wykonane z pianki pamięciowej. Te poduszki dostosowują się do Twojej głowy i zapamiętują jej ułożenie. Zapewnia to doskonałe podparcie w miejscach, w których go potrzebujesz, i pozwala zawsze znaleźć wygodną pozycję do snu.

Nie pozwól, aby źle dobrane materac czy pościel utrudniały Ci zasypianie. Dopasuj wyposażenie sypialni do swoich potrzeb, aby poprawiło jakość Twojego snu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ