Roślinność w każdym domu to podstawa. Kwiaty zapewniają nam więcej tlenu, a niektóre mają swoje specjalne właściwości, które mogą wspomóc pracę naszego organizmu. By zapewnić naszym roślinom odpowiednie warunki, potrzebne jest światło i odpowiednia doniczka do kwiatów. Nic tak pięknie nie udekoruje naszych pomieszczeń, jak kolorowe kwiaty. To cudowna ozdoba każdego pomieszczenia, która ma dodatkowo wiele wspaniałych zalet. Nadaj swoim wnętrzom uroku oraz dodaj im ciepła, dzięki wspaniałym roślinom. Taka ozdóbka naszych wnętrz wymaga jedynie nawadniania od czasu do czasu oraz ewentualnie ucinania im zeschniętych liści.

Jaką doniczkę do kwiatów wybrać?

Ważne jest, by zwrócić uwagę na to, co to za kwiat. Duża doniczka nie jest nam potrzebna do kwiatów o małych korzeniach. Jest to zdecydowanie marnowanie miejsca w doniczce. Duże zaś kwiaty nie mogą trafić do małej doniczki. Korzenie takich kwiatów potrzebują dużo miejsca, by się bardziej rozrosnąć. Dzięki temu nasze roślinki będą miały odpowiednie warunki do życia. Wybierając dobrą wielkość dla naszych roślin, następnie możemy pomyśleć o wyglądzie wizualnym naszej nowej doniczki do kwiatów. Każda donica powinna mieć na dnie dziurkę. Jest ona potrzebna do odprowadzania wody do podstawki. Zapobiegnie to gniciu roślin i zalaniem ich. Pamiętaj, że rośliny nie mogą mieć za sucho, ale również nie mogą mieć za dużo wody. Jest wiele różnych doniczek do kwiatów dostępnych w sklepach. Dopasuj donice do wystroju wnętrza twojego domu. W końcu po to kupujemy odpowiednią doniczkę, by poprawiła nam wygląd salonu! Doniczka może być kwadratowa, okrągła czy prostokątna.

Jakie doniczki do kwiatów dostępne są na rynku?

Kupując kwiaty, zazwyczaj dostajemy je w plastikowych doniczkach do kwiatów. Nie zawsze oznacza to, że musimy je zaraz przesadzić. W przypadku storczyków, dostaniemy je w plastikowych przezroczystych doniczkach. Dzięki temu korzenie naszej roślinki mają dostęp do światła, więc będą lepiej się rozwijać. Dodatkowo będziemy widzieć, w jakim stanie są korzenie. Takich kwiatów już nie musimy przesadzać do nowej doniczki, a wystarczy jedynie wsadzić je do osłonki.

Dla zapominalskich świetnym wyjściem będzie zakup doniczki do kwiatów z systemem nawadniającym. Rośliny same będą pobierać odpowiednią ilość wody. Jeżeli wody będzie już powoli brakować, zobaczymy to dzięki wskaźnikowi w postaci czerwonego pływaka. Jeśli lubisz podróżować i często zostawiasz swoje rośliny bez opieki w domu, te doniczki do kwiatów na pewno świetnie się sprawdzą.

http://trendliving.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ