Kwitnące krzewy są zawsze piękną ozdobą naszych ogródków przydomowych i działek. Najpiękniej wyglądają krzewy kwitnące wiosną. Przepięknie komponują się z innymi kolorowymi kwiatami. Nadadzą każdemu ogródku uroku.

Jakie są najbardziej znane krzewy o żółtych kwiatach?

Najbardziej znanymi są krzewy o żółtych kwiatach, jak forsycja i złotlin. Są to krzewy bardzo dekoracyjne, doskonale nadające się do ogrodu wiejskiego. Często spotykane są w ogrodach przydomowych. Złotlin kwitnie dwukrotnie w maju oraz w drugiej połowie lata i na początku jesieni. Forsycja jest rodzajem krzewów należących do rodziny oliwkowatych. Kwitnie wczesną wiosną, w marcu lub kwietniu. Zanim krzew wypuści liście, jej gałązki obsypują się setkami maleńkich żółtych kwiatów. Forsycja to doskonała roślina do przydomowych ogrodów i zieleni miejskiej. Bardzo lubi słońce, ale dobrze też znosi warunki w półcieniu. Pomimo tego, że kwitnie bardzo wcześnie(marzec lub kwiecień), to dobrze sobie radzi z wiosennymi przymrozkami. Forsycja jest też doskonałym krzewem o żółtych kwiatach na żywopłoty. Bardzo chętnie sadzi się je w parkach, a także w dużych i małych ogrodach. Można sadzić ją pojedynczo lub w grupach. Doskonale nadaje się również na formowane lub nieformowane żywopłoty. W małych ogrodach wymaga regularnego przycinania, aby się zanadto nie rozrosła. W dużych ogrodach można prowadzić krzew o naturalnym kształcie i podcinać(odmładzać) co kilka lat. Forsycja nie jest wymagająca i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest krzewem wiosennym wabiącym motyle. Bardzo atrakcyjnym krzewem jest złotokap, który posiada długie kępy żółtych kwiatów. Podczas kwitnięcia wyglądają one naprawdę czarująco i nikt nie może przejść koło nich obojętnie. Wieloletni krzew przekształca się w piękne drzewo. Krzewem kwitnącym na żółto jest również żarnowiec. Ten wyjątkowy krzew rozświetli wiosenny ogród, obsypując się mnóstwem drobnych kwiatów o jaskrawo żółtym kolorze na przełomie wiosny i lata. Zapach kwiatów przyciągnie do ogrodu liczne pszczoły i motyle.

Jak pielęgnować krzewy o żółtych kwiatach?

Kwitnące krzewy ogrodowe są łatwiejsze w uprawie niż kwiaty. Szybko rosną, więc nadają się do zazieleniania i ukwiecania ogrodów. Są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich cały czas podlewać, jak w przypadku kwiatów domowych. Wystarczy deszczówka od czasu do czasu. Jedynie podczas dłuższej suszy należy zacząć martwić się o system nawadniania tych roślin. Takie krzewy o żółtych kwiatach należy również co jakiś czas przycinać. Gałęzie nie powinny za bardzo się rozrastać.

http://www.scandinavianhouse.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ