W każdym domu czy mieszkaniu rośliny powinny zajmować szczególne miejsce. Są one jednocześnie ozdobą naszego wnętrza, jak również odgrywają dużą rolę w naszym codziennym życiu, produkują czyste powietrze. Dzięki temu będzie nam się lepiej oddychało, atmosfera będzie czyściejsza. Kwiaty są ozdobą naszego mieszkania, ale również doniczki w których są przechowywane. Nasze rośliny najpiękniej wyglądają w doniczkach glinianych. Co prawda donice ceramiczne mają również swój własny urok, zaś plastikowe nadadzą się do takich kwiatów, których korzenie potrzebują światła. W zależności od tego, w jakim kierunku dekorowania Twoich wnętrz chcesz się udać, zdecyduj się na którąś z tych donic.

Dlaczego doniczka gliniana a nie plastikowa?

Donice i doniczki zarówno do ogrodu, jak i domowe, wykonane z gliny umyślnie nie są szkliwione. Dzięki temu pięknie się starzeją. W ogrodzie, w odpowiednim miejscu wspaniale obrosną mchem. Zaletą doniczki wykonanej z gliny jest możliwość dobrego komponowania się z otoczeniem dzięki swej naturalności. Jest nieco cięższa, niż doniczka plastikowa, w związku z czym jest bardziej stabilna. Z pewnością doniczka gliniana będzie wyglądać atrakcyjniej, niż plastikowa lub ceramiczna. Rośliny hodowane w doniczkach glinianych rosną znacznie lepiej. Przy niewielkiej fantazji z roślin rosnących w doniczkach glinianych można stworzyć przepiękne kompozycje. Doniczki gliniane posiadają w dnie otwory odprowadzające wodę. Zapobiega to gniciu naszych kwiatów. Można również dokonać zakupu donicy glinianej wraz z osłonką.

Jakie doniczki gliniane znajdziemy na rynku?

W sprzedaży jest szeroki wybór doniczek glinianych w różnych rozmiarach oraz kształtach. Donice są produkowane w różnych wysokościach, pasujących zarówno do wystroju wnętrza, jak i rodzaju uprawianych roślin. Są produkowane w różnych wymiarach w zakresie średnicy. Posiadają różne kształty – owalne, okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Doniczkę glinianą można kupić w zestawie z podstawką, dostosowaną bezpośrednio do wymiaru i kształtu. Dostępne są również osłonki gliniane, które możemy wykorzystać do aranżacji wystroju wnętrza. Wkładając do nich rośliny w innych doniczkach bez konieczności przesadzania. Możesz również rozpocząć nowe hobby i zacząć samemu tworzyć donice. To świetne zajęcie, które zabije zbędny czas, a również nada Twojemu wnętrzu unikalnego wylądu. Możesz umieścić na donicach swoje własne malowidła lub rzeźbienia. Na pewno nie jeden odwiedzający Twój dom zwróci uwagę na takie donice.

http://www.maxvent.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ