Elektryczny kocioł c.o. — dlaczego warto na niego postawić?

0
737

Wokół ogrzewania elektrycznego kotłami c.o. narosło wiele mitów i szkodliwych opinii, związanych głównie z wysokimi rachunkami za prąd. Takie rozwiązanie ma jednak również szereg zalet, które zdecydowanie warto poznać podczas projektowania domowej instalacji grzewczej. Sprawdź, dlaczego zakup elektrycznego kotła centralnego ogrzewania może być dobrym pomysłem.

Niski koszt inwestycji

Zakup i montaż takiego sprzętu jest stosunkowo tanim przedsięwzięciem. Elektryczne kotły c.o. ze strony https://www.bridom.pl/kotly-c.o./kotly-elektryczne-c.o. to wydatek w granicach  od trzech do dziewięciu tysięcy. Kocioł jako główne źródło ogrzewania kosztuje zatem znacznie mniej niż nowoczesne piece na pellet. Ponadto nie zajmuje dużo miejsca i nie wymaga przeróbek w kotłowni, obecności komina czy też pomieszczenia na opał.

Uniwersalność

Takie rozwiązanie jest uniwersalne pod wieloma względami. Przede wszystkim może pełnić w domu funkcję zarówno głównego ogrzewania, jak i dodatkowego źródła ciepła. Może też współpracować m.in. z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, instalacją fotowoltaiczną czy też kominkiem. W przypadku modeli dwufunkcyjnych istnieje ponadto możliwość podgrzania wody użytkowej.

Łatwa instalacja kotła

Niewątpliwą zaletą elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania jest również łatwy montaż. Sprzęt ze sklepu online Bridom.pl można umieścić niemal w dowolnym miejscu budynku. Ważne jest jedynie to, żeby w pobliżu znajdowało się przyłącze do instalacji elektrycznej. Jest to zatem świetna opcja dla domów z małą kotłownią bądź brakiem takiego pomieszczenia. Ponadto kocioł można zabudować, dzięki czemu może być niemal niewidoczny w wystroju mieszkania.

Wygoda użytkowania

Nowoczesne kotły c.o. zasilane prądem to bardzo innowacyjne urządzenia bezobsługowe. Sterowanie sprzętem jest w pełni automatyczne, co pozwala domownikom zyskać sporo wolnego czasu. Na dodatek niektóre modele umożliwiają zdalne sterowanie kotłem. Taka opcja może przydać się zwłaszcza np. podczas dłuższego wyjazdu zimą. Możliwe jest też zaprogramowanie ogrzewania w oparciu np. o temperaturę w pomieszczeniu.

Ekologiczne źródło ciepła

Choć może to być zaskoczeniem, to elektryczne kotły c.o. są uważane za dość ekologiczne rozwiązanie. Przede wszystkim w przeciwieństwie do różnego rodzaju pieców nie zanieczyszczają bezpośrednio powietrza. Za ewentualną emisję szkodliwych substancji są odpowiedzialne jedynie elektrownie, które z kolei stosują specjalne filtry i muszą spełniać określone normy.

Bezpieczeństwo domowników

Ogrzewanie domu prądem jest znacznie bezpieczniejsze niż np. stawianie na gaz bądź paliwa stałe. Nie niesie ze sobą bowiem ryzyka wybuchu czy też zatrucia tlenkiem węgla. Ponadto odpada problem zapalenia się sadzy w kominie bądź przypadkowego zaprószenia ognia w kotłowni. Z kolei pożary instalacji elektrycznej są dość rzadkimi sytuacjami, zwłaszcza w przypadku prawidłowo wykonanego projektu, regularnych kontroli i starannej konserwacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ