emaliowane garnki

Masz piękną kuchnię, korzystasz już z garnków, które kupiłeś ponad 10 lat temu, a ich część masz jeszcze po mamie, od ciotek, czy  koleżanek  .Nie jest to już ani komplet, ani też garnki emaliowane. Przez lata bowiem uległy zniszczeniu. Jesteś dumnym posiadaczem tego niekompletnego zestawu, ale Twoja kuchnia woła już  o duże zmiany. Na rynku dostępne są różne rodzaje garnków, między innymi właśnie Twoje ukochane garnki emaliowane, stalowe czy szklane. Urządzając kuchnię, zastanów się zatem jakie garnki kupić? Od decyzji, jaką podejmiesz zależy komfort przygotowywania posiłków – dlatego też tak istotne jest, aby zdecydować się na naczynia, które w sposób optymalny spełniają Twoje potrzeby. Jednocześnie warto też pamiętać o funkcji estetycznej – garnki stojące na kuchence powinny pasować do całej aranżacji kuchennej. Garnki emaliowane towarzyszą  w kuchni od pokoleń. A Ty jesteś tak bardzo do nich przywiązany. Są przecież tradycyjnym rodzajem garnków kuchennych, których używały już nasze babcie i mamy a teraz Ty. Łączą w sobie unikalne walory estetyczne oraz pełną ochronę zdrowia naszych domowników.

Jak wiadomo garnki emaliowane należą do najpopularniejszych rodzajów naczyń kuchennych, kupowanych w naszym kraju. Ze względu na technologię ich wykonania, są bardzo bezpieczne w użyciu, neutralne dla środowiska naturalnego oraz nie zawierają żadnych składników uczulających. Cechują się także żywotnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ich szczelna powłoka emaliowana zapobiega gromadzeniu się bakterii i zanieczyszczeń. Cechą, która wyróżnia garnki emaliowane na tle innych, jest związana z technologią ich produkcji (poprzez pokrywanie specjalną emalią) możliwość ich zdobienia. Dzięki temu garnki emaliowane oferowane są w ogromnej gamie wzorów i kolorów – możesz dobrać odpowiedni wzór zdobienia garnków do własnego gustu oraz kolorystyki kuchni. Wówczas będą się pięknie prezentować w Twojej kuchni.

Garnki emaliowane, dzięki kultywowaniu ich wzorów, kształtów, pozwolą Ci bądź uzupełniać nowymi garnkami komplet garnków emaliowanych ,które posiadasz, bądź kupić nowe garnki emaliowane ale w tej samej gamie kolorystycznej i zbliżonych kształtach. Nic tak Cię bowiem nie ucieszy jak garnki emaliowane, które już znasz, doskonale pamiętasz ich pojemność, właściwości, czas przyrządzania posiłków, po prostu wiesz jak w nich gotować.

Emalia stanowi bardzo dobry wybór pod kątem zdrowotnym – nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji nawet podczas podgrzewania do wysokich temperatur. Nie bez powodu jest polecana do przygotowywania posiłków dla małych dzieci, alergików czy też osób starszych. Dodatkowo powłoka emaliowana posiada właściwości antybakteryjne i nie zmienia smaku przygotowywanych potraw. Nawet dobre garnki emaliowane mogą jednak zarysowywać się w trakcie długotrwałego użytkowania (do mieszania w nich zawsze należy używać łyżek lub łopatek pozbawionych ostrych krawędzi), a emalia może z czasem odpryskiwać. Odprysk emalii na zewnątrz garnka jest wyłącznie kwestią estetyczną, natomiast odprysk wewnątrz sprawia, że garnka nie powinno się już używać.

http://www.wlasnemiejsce.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ