Grzejniki dekoracyjne łazienkowe dopasowane do potrzeb

Łazienki ze względu na kiepską cyrkulację powietrza oraz niedostateczne ogrzewanie często stają się wymarzonym miejscem do powstawania grzyba i pleśni. Dlatego tak ważnym aspektem przy aranżacji pomieszczeń tego typu są właściwie dopasowane grzejniki łazienkowe. Przyjrzyjmy się najlepszym sposobom na zapewnienie optymalnej temperatury oraz walkę z wilgocią w łazience!

Na to trzeba zwrócić uwagę

Sekretem funkcjonalnej, a zarazem atrakcyjnie wykończonej łazienki jest odpowiednio dopasowana instalacja grzewcza. Na rynku znajdziemy wiele dostępnych modeli grzejników oraz zaworów. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak rodzaj zasilania, montażu, moc, wykorzystane materiały, a także kształt i rodzaj wykończenia.

Przede wszystkim moc!

Prawidłowe działanie grzejnika zależy przede wszystkim od jego mocy. Parametr przekłada się na wydajność, a co za tym idzie komfort użytkowania i generowane koszty eksploatacyjne. Przyjmuje się, że optymalna moc to ok. 100 W na każdy metr kwadratowy. Należy przy tym pamiętać, ostateczna wartość zależy również od wykorzystanego materiału.

Rodzaj zasilania

Kiedy ustalimy już satysfakcjonującą moc, kolejny istotny aspekt to rodzaj zasilania. W większości przypadków grzejniki tego typu podłącza się do instalacji wodnej. Jednak kiedy już po etapie prac remontowych okaże się, że nasza łazienka potrzebuje mocniejszego dogrzania, nie jesteśmy skazani na dodatkowe wydatki związane ze skuwaniem świeżo położonych płytek itp. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są grzejniki elektryczne. W ofertach producentów znajdziemy bardzo wiele różnorodnych propozycji – od grzałek dołączanych do posiadanego, standardowego urządzenia, przez szklane panele, aż do wolnostojących grzejników – suszarek.

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe boczne i pionowe

Kolejny wybór, którego musimy dokonać, dotyczy typu montażu. Dostępne alternatyw to mocowanie boczne i pionowe. Pierwsze najchętniej wybierane jest przy pracach remontowych. Wykorzystywane jest w starszych grzejnikach, dlatego, jeśli chcemy uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wymianą elementów montażowych, będzie to najlepsze wyjście. Z kolei grzejniki dekoracyjne łazienkowe o montażu pionowym to nowoczesne urządzenia zajmujące niewiele miejsca, które charakteryzują się dyskretnym i estetycznym wyglądem.

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – funkcjonalność i styl

Ostatnim, choć nie mniej istotnym aspektem są kwestie związane z walorami wizualnymi. Producenci oferują grzejniki dekoracyjne łazienkowe wykonane z aluminium i miedzi, ze stali, a także innych materiałów. Znajdziesz je na tej stronie https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne. Ostateczny wybór przekłada się na trwałość oraz wymogi dotyczące mocy. Jeżeli zaś mowa o dopasowaniu do reszty wystroju, urządzenia dostępne są zwykle w kilku podstawowych wersjach kolorystycznych – dominuje biel, chrom, antracyt czy satyna. Jednak oprócz tego możemy spotkać takie nietuzinkowe rozwiązania jak grzejniki w stylu retro czy chromowane, czyniąc z tego elementu gustowny, dekoracyjny dodatek do wystroju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ