Co umieścić w ramce zamiast zdjęcia? 4 ciekawe pomysły

Choć standardowo w ramkach umieszczamy zdjęcia z naszymi bliskimi, rodziną czy pupilami, można je również wykorzystać w zupełnie innym celu. To świetne miejsce na wyeksponowanie sentymentalnych podarunków czy stworzenie własnych, wyjątkowych kompozycji. Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Jeśli jednak szukasz ciekawych pomysłów i inspiracji, zapraszamy do lektury.

1.Kartki urodzinowe i pocztówki z wakacji

W ramkach na zdjęcia swoje miejsce znaleźć mogą chociażby oryginalne kartki urodzinowe i widokówki z pięknych miejsc. Będą stanowiły uroczą ozdobę i za każdym razem, kiedy na nie spojrzysz, przypomnisz sobie osobę, która podarowała Ci tę widokówkę czy kartkę z życzeniami. Idealne miejsce dla takich kompozycji to zdecydowanie biurko. Oprócz tego możesz również stworzyć ścienną galerię z takich pamiątek, które – choć są bardzo piękne – często niestety lądują w szufladach.

2.Suszone liście i rośliny

Kolejnym pomysłem jest umieszczenie w ramkach na zdjęcia suszonych roślin lub liści. To bardzo subtelna i naturalna dekoracja oraz świetny dodatek do wnętrz w stylu rustykalnym. Jeśli lubisz motywy florystyczne, z pewnością spodoba Ci się ten pomysł. Inspirację na swoją ramkę znajdziesz na każdym kroku. Najlepiej wypróbuj ten sposób jesienią, kiedy wokół znajdziesz wiele pięknych i różnorodnych liści. Idealnym uzupełnieniem tej kompozycji będą proste ramki w jednolitym kolorze – najlepiej białym, beżowym lub brązowych. Znajdziesz je na ramka.pl.

3.Rysunki dzieci

Który z rodziców nie kolekcjonuje rysunków swoich maluchów? Szkoda, by te małe dzieła sztuki leżały w pudełkach czy szufladach. Warto je wyeksponować! Najlepszą nagrodą dla dziecka będzie widok dumnego rodzica, umieszczającego jego pracę w ramce. Taka ozdoba z całą pewnością za każdym razem będzie wywoływała radość u Ciebie i Twojej pociechy. Rysunki małego artysty będą pięknie komponowały się z drewnianymi ramkami. Sprawdź: https://www.ramka.pl/ramy-na-wymiar/drewniane. Możesz tu zamówić ramy na dowolny wymiar.

4.Cytaty motywujące

Dla wielu osób takie cytaty umieszczone w ramkach dodają motywacji oraz energii do działania. Możesz odręcznie napisać sentencje, które Ciebie pobudzają do podejmowania kolejnych celów lub znaleźć gotowe propozycje w Internecie i po prostu je wydrukować. Ozdobne czcionki sprawią, że maksymy w ramkach będą stanowiły też ciekawą ozdobę w salonie, przedpokoju czy sypialni. Takie inspirujące cytaty z pewnością dobrze nastroją Cię każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ