Pojemna pralka dla dużej rodziny

Duża rodzina oznacza dużo prania – koszyk z rzeczami przeznaczonymi do pralki powiększa się w niemal ekspresowym tempie. Pojemna i ekonomiczna pralka to wygoda i ogromne ułatwienie w wykonywaniu obowiązków domowych, a także oszczędność. Oto nasze propozycje pralek – sprawdź, które modele warto wybrać.

Sprzęt AGD cieszy się dużą popularnością – chętnie kupujemy nowoczesne urządzenia, które znacznie ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Ładowana pralka Samsung 10 kg czy Electrolux, Gorenje itd. będzie dużym ułatwieniem dla każdej rodziny, dlatego też podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Producenci stawiają na energooszczędność, intuicyjną obsługę i funkcjonalność. Na co zwrócić uwagę i jaką pralkę dla dużej rodziny wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając pralkę dla dużej rodziny?

Najważniejszym kryterium dla dużej rodziny podczas wyboru pralki jest energooszczędność, gdyż istotne są wszelkie możliwości zaoszczędzania pieniędzy, wody i prądu. Warto zwrócić uwagę na modele z funkcją automatycznego poboru wody oraz klasę efektywności energetycznej – najlepszym wyborem będzie A+++, np. pralka Samsung Quick Drive WW10M86INOA/EO o pojemności 10 kg lub LG AEG L8FEC68SP o pojemności 8 kg.

Kolejną ważną kwestią jest ładowność, czyli pojemność bębna. Standardowe rozmiary przeznaczone do zadań domowych oferują od 3 kg do 10 kg wsadu. Zwykle im bardziej pojemne urządzenie, tym wygodniejsze dla użytkowników, ale trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że taka pralka będzie większa i zajmie dużo miejsca.

Pralka Samsung Quick Drive WW10M86INOA/EO – pojemność 10 kg

Pralka Samsung 10 kg, z technologią QuickDrive™ i Eco Bubble, to nowoczesne urządzenie o dużej kulturze pracy. To bardzo ważne, bo w domu pełnym dzieci hałasu jest już nadto. Zastosowane przez producenta technologie pozwalają uzyskać idealnie czyste pranie aż do 50% szybciej, a także zmniejszyć zużycie energii do 20%, zachowując jakość i skuteczność prania.

EcoBubble™ z kolei skutecznie usuwa zabrudzenia nawet w niskiej temperaturze dzięki aktywnej pianie, gwarantując oszczędność energii i odpowiednią ochronę tkanin. Co więcej, dzięki drzwiom AddWash™ można  dołożyć ubrania do pralki w każdej chwili, już podczas pracy pralki. Idealne rozwiązanie dla zapominalskich! Dużą zaletą jest też możliwość zdalnego sterowania pralką z poziomu smartfona.

LG AEG L8FEC68SP – pojemność 8 kg

Pralka Samsung 10 kg jest bardziej pojemna od naszej kolejnej propozycji, ale także LG zasługuje na rozważenie. Model o ładowności 8 kg powinien być wystarczający dla dużej rodziny, a także zapewnić oszczędność prądu, wody i czasu. Klasa energetyczna A+++ zapewni niższe rachunki za prąd.

Co więcej, model LG kontroluje ilość piany i uruchamia dodatkowe płukanie, zapewniając dokładne wypłukanie. Zaletami modelu są też funkcje dodatkowe – m.in. „mniej zagnieceń”, automatyka prania Fuzzy Logic kontrolująca poziom wody, temperaturę, obroty i obciążenie silnika, optymalna prędkość wirowania itd.

Hoover DWOT 611AHC3

Ostatnią z naszych propozycji jest Hoover DWOT 611AHC3, model klasy energetycznej A+++ i oferujący pojemność aż 11 kg. Wśród jego zalet warto wymienić m.in. solidny i wytrzymały silnik inverterowy, liczne programy prania (np. antyalergiczny, delikatny, szybki 14 min, szybki 30 min, wełna itd.).

Zaletą modelu jest też możliwość zdalnego sterowania z poziomu smartfona lub tabletu – wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Wizard. W dowolnym miejscu można uruchomić wybrany program, a po powrocie do domu pranie będzie świeże i gotowe do rozwieszenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ