Jak cię widzą, tak cię piszą - aranżacja salonu

Nawet nie zauważyliśmy, kiedy z dużego pokoju przeprowadziliśmy się do salonu, co ciekawe, w tym samym czasie, sypialnia, kuchnia i łazienka nie zyskały nowych nazw. Może to świadczyć tylko o jednym, do tej właśnie, centralnej część naszego mieszkania lub domu przywiązujemy bardzo dużą wagę. Słusznie, ponieważ aranżacja salonu – przestrzeni, w której spędzamy najwięcej czasu wolnego, przyjmujemy gości lub leniuchujemy w niedzielne popołudnie jest niezwykle istotna.

Jeśli urodziliście się w czepku, wasz salon prawdopodobnie ma powyżej czterdziestu metrów kwadratowych powierzchni, posiada duże okna, za którymi rozciąga się zapierający dech w piersiach widok, a wszystkie ściany stoją na swoich miejscach. Nie ważne czy urządzicie go w stylu minimalistycznym, czy będzie podręcznikowym przykładem eklektyzmu, bo jeśli spełnia te trzy warunki, będziecie musieli mocno się napracować, żeby zepsuć efekt “wow”.
Co zrobić w innym przypadku? Gdy nie jest tak kolorowo, a wy nie czujecie się na siłach lub nie macie czasu samodzielnie podjąć się zadania, a mimo wszystko chcielibyście mieć pewność, że przedsięwzięte środki przyniosą zamierzony efekt, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, np. pracowni Projekt Mimo. Pozwól, żeby zawodowiec zdjął z ciebie obowiązek szukania najlepszych rozwiązań, doboru kolorów, czy znajomości trendów. Zadbajcie wspólnie o dopracowanie harmonogramu, będziesz miał dzięki temu większa kontrolę terminów, co tylko odejmie stresu. Przeglądając oferty, zwróć uwagę w jaki sposób projektanci wnętrz wykonują powierzone im zadania. Jeśli pracę rozpoczynają od analizy potrzeb domowników, a następnie przez koncepcję i dopracowanie detali przechodzą do realizacji projektu, to znaczy, że jesteś w dobrych rękach. Uruchom pocztę pantoflową, na pewno ktoś ze znajomych lub rodziny korzystał już z podobnych usług i jest w stanie polecić zaufany zespół specjalistów.
Od czego zacząć? Zastanów się jaki tryb życia prowadzisz. Jesteś samotnikiem, czy też drzwi twojego domu właściwie się nie zamykają, a przyjaciele i rodzina wiedzą, że mogą cię odwiedzić o każdej porze dnia i nocy. Pracujesz w domu, czy całe dni spędzasz w pracy? Przemyśl czego potrzebujesz, wygodnego miejsca do pracy, ergonomicznego biurka i fotela, czy miękkiej sofy, w którą można zapaść się wieczorem, oglądając film.
Pamiętaj również, że salon to miejsce, w którym przyjmujesz gości, zadbaj także o ich komfort. Aranżacja salonu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli czujesz, że możesz nie podołać zadaniu, zwróć się o pomoc do profesjonalistów. Projektanci po zapoznaniu się z twoimi oczekiwaniami i potrzebami kompleksowo zajmą się zadaniem. Pomogą dobrać kolory, materiały, meble, detale. Nie ważne czy przeprowadzasz się do nowego mieszkania lub domu, czy remontujesz dotychczasowe miejsce zamieszkania, postaw na funkcjonalność i wygodę, a nad samym stylem zastanów się w następnej kolejności. Weź pod uwagę fakt, iż salon będzie najbardziej reprezentatywną częścią twojego domu. Jeśli ma łączyć funkcję wypoczynkową z jadalnią, przemyśl czy dobrym rozwiązaniem nie byłyby lekkie, bardziej mobilne meble, dzięki którym aranżacja salonu będzie możliwa niemalże na bieżąco. Inspiruj się również swoim doświadczeniem, przywołaj w pamięci wnętrza, w których dobrze się czułeś. Barwy, które pozwalają ci odpocząć, detale które związane są z dobrymi wspomnieniami. Zastanów się nad miejscami do przechowywania, stwórz w salonie przestrzeń, nad którą będziesz miał kontrolę, tak by nawet niezapowiedziani goście docenili, jak lekko potrafisz wprowadzić ład w swoim mieszkaniu. Wypoczywaj, ciesz się chwilą sam lub w otoczeniu najbliższych i pozwól im poczuć się jak u siebie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ