Jak stworzyć bajkowy pokój małej księżniczki? Oryginalne dekoracje ścian

0
2849

Jeszcze dwadzieścia lat temu ściany w dziecięcych pokojach były najczęściej dosyć monotonne – białe lub jednokolorowe. Trendy wystroju wnętrz zmieniają się jednak bardzo szybko. Dziś sposobów na przyozdobienie pokoju malucha jest mnóstwo.

Jak z natłoku inspiracji wybrać coś rzeczywiście ciekawego, a przy tym łatwego do wykonania i niedrogiego? Wybór jest ogromny – począwszy od fototapety z postaciami z ulubionych bajek, przez ścianę pokrytą farbą tablicową, na której mały Picasso może rozwijać swój talent, po naklejki dekoracyjne o fantazyjnych kształtach. Jeśli chcesz przyozdobić ścianę pokoju swojej pociechy samodzielnie, zamień obowiązek w zabawę i zaangażuj do niej dziecko. W ten sposób nie tylko wykonasz to, co i tak trzeba by było zrobić, ale też spędzisz czas z dzieckiem, rozwijając jego wyobraźnię i kreatywność.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów. Czego będziesz potrzebować? Farby, pędzli i gazet, z których zrobicie ze swoją pociechą czapeczki.

Wybór tematyki

Twoja córeczka to miłośniczka zwierząt? Namalujcie na ścianie jej pokoju las – wystarczy kilka drzew z listkami i siedzącymi na nich ptaszkami, do tego zając kicający w trawie. Chcesz pójść o krok dalej? Przykręć do jednego z drzewek drewniany domek dla ptaków.

Jeśli twoja mała księżniczka to zarazem wielbicielka klasyki, przyozdóbcie białą ścianę czarnymi koronami (z łatwością znajdziecie taki szablon albo sami go zrobicie). Dodaj do tego różowe elementy dekoracyjne i białe meble – koniecznie stolik i krzesełka do przyjmowania gości. Twoja pociecha będzie czuła się w swoim królestwie jak elegancka dama.

Dziecięce pomysły zmieniają się jak w kalejdoskopie; podczas aranżacji pokoju dziecka musimy więc pamiętać o tym, że prawdopodobnie za jakiś czas czeka nas zmiana wystroju, gdy nasza znudzona pociecha zacznie prosić o coś innego. Mając taką ścianę za bazę, możemy manewrować jedynie dodatkami i dowolnie zmieniać kolorystykę.

Inspiracja: https://www.youtube.com/watch?v=LNuOmK1iU6w&t=8s

Jeżeli twoje dziecko kocha magię, księżniczki, jednorożce, róż i brokat, urządźcie w jej pokoju właśnie taki bajkowy świat. Ściany pomaluj na różowo. Plakaty z jednorożcami opraw w ramy, ale nie takie zwyczajne – wymyślne ramy po starym lustrze przemaluj na biało lub złoto. Na ścianie nad łóżkiem zawieś rozdzielone na dwie strony tiulowe zasłonki. W różnych miejscach – obok łóżka, nad biurkiem, a nawet na drzwiach szafy – przyklej motyle w wersji 3D. Dzięki ich odstającym skrzydełkom twoja pociecha będzie miała wrażenie, że zaraz odfruną!

Śmiało wprowadzaj w czyn własne pomysły! Jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Jaką farbę wybrać?

Przy urządzaniu pokoju dziecka niezwykle ważne jest, by dobrać odpowiednią farbę. Tym bardziej dzisiaj, gdy powietrze w Polsce staje się coraz bardziej zanieczyszczone, warto zadbać o czystość w mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza nie wystarczy – warto też wybrać farby redukujące poziom formaldehydu w powietrzu. Ta szkodliwa substancja może znajdować się w meblach, dywanach czy materiałach budowlanych. Farby, które wyłapują z powietrza cząsteczki formaldehydu i redukują jego poziom, posiada w swojej ofercie już wiele marek, m.in. MAGNAT Ceramic CARE.

magnat

Malując pokój dziecka, warto zdecydować się na farbę ceramiczną – jest odporna na szorowanie i zmywanie. Takie farby są też bezpieczne dla dzieci i alergików ze względu na swoją hipoalergiczną formułę i antystatyczne właściwości, dzięki którym do ścian przylega mniej kurzu.

Jeśli chcemy urządzić naszej małej księżniczce bajkowy pokój, warto stworzyć go z pomocą dziecka. Czas spędzony na zabawie sprawi frajdę obu stronom zaangażowanym w projekt.


[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ